کلاس های مناسب کودک سه ساله، باشگاه مغز

اگر به دنبال کلاس های مناسب کودک سه ساله هستید کمی با ما همراه باشید. گروه تخصصی روانشناسی ذهن آرا با توجه به نیاز رشدی کودکان 3 تا 12 سال و لزوم ارتقاء شناختی، حرکتی، رفتاری و عاطفی هیجانی کودکان، اقدام به برگزاری یک دوره فشرده زیر نظر دکترین روانشناسی و متخصصین روانشناسی کودک کرده است.

کلاس های مناسب کودک سه ساله، باشگاه مغز

کلاس های مناسب کودک سه ساله شامل چه مواردی است؟

مهارت های ده گانه زندگی

۱ _ مهارت خودآگاهی
۲ _ مهارت همدلی
۳ _ مهارت روابط بین فردی
۴ _ مهارت ارتباط موثر
۵ _ مهارت مقابله با استرس
۶ _ مهارت مدیریت هیجان
۷ _ مهارت حل مسئله
۸ _ مهارتت تصمیم گیری
۹ _ مهارت تفکر خلاق
۱۰ _ مهارت تفکر نقادانه

◾️ مهارت خودآگاهی

توانایی شناخت نقاط ضعف و قوت و یافتن تصویری واقع‌ بینانه از خود. شناخت نیازها و تمایلات فردی برای آشنایی با حقوق و مسئولیت های فردی و اجتماعی

◾️ مهارت همدلی

درک کردن دیگران و مشکلاتشان در هر شرایطی. این مهارت به دوست داشتن و دوست داشته شدن و در نتیجه روابط اجتماعی بهترِ افراد با یکدیگر می‌انجامد.

◾️ مهارت روابط بین فردی

مشارکت و همکاری با دیگران، همراه با اعتماد واقع بینانه، که در کنار تقویت دوستی‌ها، دوستی‌های ناسالم را خاتمه می‌دهد تا کسی از چنین روابطی آسیب نبیند.

◾️ مهارت ارتباط موثر

درک بهتر نیازها و احساسات دیگران، به شیوه‌ای که فرد بتواند نیازها و احساسات خودش را نیز در میان بگذارد. تا ارتباطی رضایت بخش شکل گیرد.

◾️ مهارت مقابله با فشار عصبی

با آموختن این مهارت افراد هیجان‌های مثبت و منفی را در خود و دیگران می‌شناسند و سعی می‌کنند واکنشی نشان دهند که این عوامل مشکلی برای آنها ایجاد نکنند.

◾️ مهارت مدیریت هیجان

هر انسانی که در زندگی خود با هیجانات گوناگونی از جمله غم، خشم، ترس، خوشحالی، لذت و موارد دیگر مواجه است که همه این هیجانات بر زندگی او تاثیر می‌گذارد. شناخت و مهار این هیجانات، همان مدیریت هیجان است. برای کسب این مهارت فرد به طور کامل باید بتواند احساسات و هیجانات دیگران را نیز درک و به نوعی این هیجانات را مهار کند.

◾️مهارت حل مسئله

زندگی سرشار از مسائل ساده و پیچیده است. با کسب این مهارت بهتر می‌توانیم مشکلات و مسائلی را که هر روز در زندگی برایمان رخ می‌دهند، از سر راه زندگی‌مان برداریم.

◾️ مهارت تصمیم‌گیری

برای برداشتن هر قدمی در زندگی باید تصمیم‌گیری کنیم، مسیر زندگی انسان را تصمیم‌گیری‌ های او مشخص می‌کند. با آموختن این مهارت اهداف خود را واقع بینانه تعیین و از میان راه‌ حل‌های موجود بهترین را انتخاب می‌کنیم و مسئولیت عواقب آن را نیز به عهده می‌گیریم.

◾️ مهارت تفکر خلاق

تفکر یکی از مهمترین مهارت‌های زندگی است. مهارت تفکر خلاق، همان قدرت کشف، نوآوری و خلق ایده‌ای جدید است تا در موارد گوناگون بتوانیم راهی جدید و موثر بیابیم.

با آموختن تفکر خلاق، هنگام مواجهه با مشکلات و دشواری‌ها احساسات منفی را به احساسات مثبت تبدیل می‌کنیم. هنگامی که تفکر خلاق را می‌آموزیم دیگر مشکلات زندگی مزاحم ما نیستند، بلکه هر کدام فرصتی هستند تا راه‌حل‌های جدید بیابیم و مشکلات را به گونه‌ای حل کنیم که کسی تاکنون این کار را نکرده باشد.

◾️ مهارت تفکر نقادانه

این مهارت موجب می‌شود هر چیزی را به سادگی قبول یا رد نکنیم و پیش از آن، موضوع مورد نظر را به خوبی مورد بررسی قرار دهیم و پس از آن، در مورد رد یا پذیرش آن تصمیم گیری کنیم. با آموختن تفکر نقادانه فریب دیگران را نمی‌خوریم و به عاقبت امور به خوبی فکر می‌کنیم و دقیق و درست تصمیم می‌گیریم و ارتباطات درستی برقرار می‌کنیم.

مهارت های حسی و حرکتی

بازی‌ های حسی حرکتی برای کودکان جالب و شگفت انگیزند. این فعالیت‌ها یک راه سریع و آسان برای برای یادگیری بسیاری از مفاهیم برای کودکان هستند. یادگیری اگر در حین بازی اتفاق بیفتد، تاثیری ماندگار می‌گذارد. از دیگر تاثیرات بازی‌ های حسی حرکتی برای کودکان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تقویت مهارت بازی مستقل
  • رشد مهارت‌های ریاضی (شمارش و ظرفیت)
  • رشد قوه تخیل
  • تقویت مهارت‌های زندگی (ریختن، برداشتن، انتقال دادن)
  • رشد مهارت‌های حرکتی ظریف
  • تقویت حس لامسه
  • تقویت خود کنترلی

body perussion یا بدن کوبه

بدن‌کوب (بادی پرکاشن) راهی هوشمند برای ایجاد موسیقی در یک گروه است. بدن انسان ابزاری در دسترس است که هر شرکت‌کننده در اختیار دارد و می‌تواند از آن برای درونی کردن مفاهیم اساسی موسیقی ازجمله ریتم، ضرب و سرعت استفاده نماید. بادی پرکاشن محرک گردش خون و مولد انرژی است و به عنوان یک ابزار نوازندگی، راهکارهایی را برای درک مفهوم ضربان در موسیقی، تقویت حافظه در به خاطرسپاری ریتم‌های مختلف و فرصت تعامل کامل با مواد موسیقی را فراهم می‌کند. بدن‌کوب همچنین روشی جذاب برای کشف موسیقی فرهنگ‌های مختلف جهان می‌باشد.
شرکت‌کنندگان در طول این کارگاه با استفاده از بازی‌ها و ایده‌های موجود به شناخت دوباره عملکرد ذهن و بدن خود خواهند پرداخت و درنهایت با ترکیب آموخته‌ها وخلاقیت‌های فردی، بازی‌های منحصر به فرد خودشان را طراحی خواهند نمود.

موسیقی درمانی

موسیقی به عنوان وسیله ارتباطی میتواند عامل ابرازعواطف ونگرشها و احساسات باشد. مهمترین جنبه ارتباطی موسیقی به خاطر وجه غیر کلامی آن است. موسیقی منعکس کننده محدوده وسیعی ازعواطف انسانی است.
وبه دلیل جهانی بودن وعدم تعلق به گروه خاص میتواند کلیه سدهای فرهنگی وزبانی را در نوردیده وبرای تعامل انسانها تجربه ای مشترک فراهم نماید.

موسیقی واقعیتی سازمان یافته است. رویدادی واقعی که درزمان اتفاق میافتد وتوجه لحظه به لحظه فرد رامی طلبد. موسیقی درجایی که لغات به تنهایی ناتوان هستند می تواند در ایجاد ارتباط کمک کند. به خاطر ساختار واقعی موسیقی پدیدهای شکل می گیرد که می تواند شنیده شود واحساس گردد.

رشته موسیقی درمانی درحقیقت یکی از شاخه های علوم درمانی است  که در آن موسیقی درمانگر از موسیقی وفعالیتهای گوناگون همراه با موسیقی بعنوان ابزار درمانی استفاده می کند واز مدتها پیش مرسوم بوده ولی به شکل علمی در دهه های اخیر مطرح شده است وتحقیقات بسیاری بر روی تاثیرات این شیوه درمانی انجام شده وهنوز هم درحال انجام است

همچنین موسیقی درمانی به عنوان طب مکمل است طب مکمل به طور خلاصه یعنی درمان بدون استفاده از داروهای شیمیایی. امروزه موسیقی درمانی جای خود را درطب مکمل باز نموده است چرا که استفاده از موسیقی موجب آرامش،بهبودمحاسبه ذهنی وکاهش اثرات ذهنی ناشی از استرسهای وارده میشود. موسیقی انسانها رادربرقراری ارتباط، اتحاد وتطابق توانا میکند.

تئاتردرمانی

تئاتر درمانی یکی از روش‌ های هنر درمانی است که امروزه در مسیر توانبخشی و درمان بیماران روحی و روانی، به درستی مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

این روش درمانی، در یکصد سال گذشته به عنوان نقطه تلاقی هنر نمایش و روان‌ شناسی در ارتباط با پالایش روح و روان انسان و رسیدن به «کاتارسیس» و تعادل روانی مورد توجه کارشناسان قرار گرفته است.

در تئاتر درمانی می‌توان به کمک روش‌ ها و تکنیک‌ های درمانی خاص، بر اختلالات‌ روانی غلبه کرد و در راه افزایش قوه یادگیری، ثبات و سلامت شخصیت، کسب مهارت‌ های فردی و ارتقای حس خود ادراکی، افزایش توانایی‌ های فیزیکی و تقویت مهارت‌ های حرکتی و تعادل روحی و روانی افراد گام برداشت.

قصه درمانی

قصه درمانی روشی است که در آن میتوان با خواندن قصه های ارام بخش استرس، اضطراب، ترس های بی مورد، نومیدی، بیماری افسردگی و بسياري از مشکلات رفتاری و روانی را رفع کرد. این شیوه مخصوصا برای بچه ها بخاطر علاقه ای که به داستان ها دارند بسیار موثر است.

مهم ترین نکته ای که قصه درمانی را اثر بخش می کند، همانندسازی شنوندگان قصه با شخصیت نخست داستانی است که نقل می شود. اشخاص خود را جای قهرمان می گذارند و با گرفتاری ها و خوشحالی های وی همراه می شوند.

آن ها همراه قهرمان داستان رشد می کنند و از تجربه هایی استفاده خواهند کرد که بدون آزمودن شان و درگیر شدن و بهائی را از دست دادن، آن ها را فرا می گیرند.

ثبت نام کلاس های مناسب کودک سه ساله (باشگاه مغز)

جهت اطلاع از جزئیات بیشتر و ثبت نام با شماره تلفن های زیر تماس حاصل نمایید و همچنین می توانید از طریق واتس آپ در پایین صفحه با ما در ارتباط باشید.

02126420617 – 02126709358 – 02126421831

امتیاز دهید.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.