بیش فعالی و نقص توجه

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

مرکز درمان بیش فعالی کودکان، متخصص درمان بیش قعالی کودک

درمان آنلاین چیست؟
درمان آنلاین ارائه مشاوره حرفه ای سلامت روان از طریق اینترنت است، معمولاً از طریق چت ویدیویی زنده، برنامه پیام رسانی، ایمیل یا تلفن. این روش که با نام‌های تله‌تراپی، سلامت از راه دور، درمان الکترونیکی یا مشاوره آنلاین نیز شناخته می‌شود، از زمان شروع همه‌گیری کووید-19 به سرعت محبوبیت پیدا کرده است و به بیمار اجازه می‌دهد تا با یک درمانگر واجد شرایط از ایمنی و راحتی ارتباط برقرار کند. خانه خودشان

درمان سنتی و حضوری معمولاً در مطب درمانگر انجام می‌شود و مدت‌هاست که به عنوان یک درمان مؤثر برای بسیاری از مشکلات مختلف سلامت روانی و عاطفی استفاده می‌شود. صحبت کردن با یک متخصص می تواند به شما کمک کند تا بر موانع زندگی خود غلبه کنید، از علت اصلی مشکلات خود آگاه شوید، علائم را مدیریت کنید و بهبودی خود را بهبود بخشید. به عنوان مثال، مطالعات نشان داده اند که درمان شناختی رفتاری (CBT) می تواند به اندازه داروهای ضد افسردگی در درمان افسردگی متوسط تا شدید موثر باشد – اما بدون خطر عوارض جانبی مضر یا ناخوشایند.

برای بهره مندی از درمان، لازم نیست با یک مشکل سلامت روانی تشخیص داده شده مانند افسردگی یا اضطراب سر و کار داشته باشید. اگر دوران سختی را در زندگی خود سپری می کنید، مانند سوگ، طلاق یا بیکاری، درمان می تواند کمک کننده باشد. حتی اگر با نگرانی‌های روزمره مانند استرس شدید، اعتماد به نفس پایین یا مشکل در خواب مواجه هستید، درمانگر مناسب می‌تواند پشتیبانی و راهنمایی متخصص را ارائه کند و به شما کمک کند تغییرات مثبتی ایجاد کنید.

حمایت مالی

بزرگترین خدمات درمانی جهان 100% آنلاین. در کمتر از 48 ساعت با یک درمانگر حرفه ای، دارای مجوز و معاینه شده هماهنگ شوید.
20 درصد تخفیف بگیرید
آیا درمان آنلاین موثر است؟
در حالی که درمان آنلاین شکل بسیار جدیدتری از درمان است، شواهد فعلی نشان می دهد که برای بسیاری از افراد می تواند به اندازه درمان حضوری موثر باشد. صحبت از امنیت خانه خود حتی ممکن است به شما کمک کند که در مورد مشکلات خود صحبت کنید. درمان آنلاین همچنین شما را قادر می‌سازد تا با یک متخصص واجد شرایط از هر کجای دنیا ارتباط برقرار کنید، در حالی که از هزینه، زمان سفر و ناراحتی ناشی از ملاقات حضوری جلوگیری کنید.

البته، ممکن است معایب قابل توجهی نیز برای درمان آنلاین وجود داشته باشد. برای مثال، در حالی که اتصال از طریق پیام متنی یا برنامه پیام‌رسانی ممکن است برای برخی، به‌ویژه افراد جوان‌تری که با استفاده از این فناوری بزرگ شده‌اند، راه راحت‌تری برای برقراری ارتباط باشد، فقدان تعامل چهره به چهره، درمانگر را از سنجش مسائل مهم شما می‌گیرد. زبان بدن و لحن صدا همچنین می تواند ایجاد اعتماد و یک رابطه حمایتی بین درمانگر و بیمار را که برای موفقیت درمان بسیار مهم است، دشوارتر کند. این واقعاً فقط به صورت حضوری یا از طریق پیوند ویدیویی زنده قابل دستیابی است.

در نهایت، اینکه درمان آنلاین چقدر خوب عمل می‌کند، اغلب به همان عواملی بستگی دارد که موفقیت هر نوع درمانی را تعیین می‌کنند: سطح ارتباطی که با درمانگر خود برقرار می‌کنید، میزان توانایی شما برای باز کردن و کاری که مایل هستید. برای قرار دادن در فرآیند. علاوه بر شرکت در جلسات خود، باید آنچه را که می آموزید در موقعیت های زندگی واقعی اعمال کنید و تغییراتی در سبک زندگی سالم ایجاد کنید که می تواند از روحیه و سلامت عاطفی شما حمایت کند. در حالی که هیچ درمانگری – آنلاین یا حضوری – نمی تواند کار سخت شفا و رشد را برای شما انجام دهد، یک درمانگر خوب می تواند از فناوری موجود برای کمک به شما برای دستیابی به بینش های جدید و تغییر زندگی خود برای بهتر شدن استفاده کند.

درمان آنلاین در مقابل درمان حضوری
درمان آنلاین می تواند اشکال مختلفی داشته باشد و مزایا و معایب آن در مقایسه با درمان حضوری می تواند در هر کدام متفاوت باشد. برخی از درمانگران از طریق مطب های خصوصی خود، درمان آنلاین را ارائه می دهند، در حالی که برخی دیگر از وب سایت ها یا دایرکتوری های شخص ثالث برای ارتباط با بیماران استفاده می کنند. برخی از این خدمات تماس بین درمانگر و بیمار را به پیام رسانی یا پیامک زنده محدود می کنند، در حالی که برخی دیگر شامل تماس های تلفنی هفتگی یا چت ویدیویی زنده نیز می شوند. این دومی است که نزدیک ترین تجربه را به درمان سنتی و حضوری ارائه می دهد – و بنابراین به احتمال زیاد همان پاداش ها را ارائه می دهد.

در حالی که توانایی برقراری تماس، ایمیل یا پیام با درمانگر خود در بین جلسات زنده می تواند بسیار مفید باشد، کارشناسان معتقدند که زمانی که علاوه بر تعامل چهره به چهره – چه حضوری و چه از طریق ویدئو – به جای استفاده از آن به عنوان یک برنامه کاربردی، بسیار موثر است. جایگزینی برای آن

چرا درمان نیاز به تعامل چهره به چهره دارد
زبان بدن و سایر نشانه های غیرکلامی نقش مهمی در نحوه ارتباط ما به عنوان انسان ایفا می کنند. حالات چهره، رفتار، حالت و لحن صدای شما می تواند بسیار بیشتر از کلمات شما به تنهایی ارتباط برقرار کند. در یک محیط درمانی، ظرافت‌های ارتباط غیرکلامی می‌تواند برای کمک به درمانگر در تشخیص هرگونه ناسازگاری بین پاسخ‌های کلامی و غیرکلامی شما بسیار مهم باشد. همچنین می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا چیزهایی را که ممکن است مایل نیستید یا قادر به بیان آن‌ها نباشید، تشخیص دهند و معنای واقعی آنچه را که می‌گویید درک کنند.

[بخوانید: ارتباطات غیرکلامی و زبان بدن]

به طور مشابه، تعامل چهره به چهره با یک درمانگر – حتی در یک صفحه ویدئو – می تواند به ایجاد ارتباط کمک کند.

 

بین شما که برای موفقیت درمان بسیار مهم است. وقتی می‌توانید احساسات و همدلی‌هایی را که به صورت غیرکلامی با او در ارتباط است ببینید، به جای خواندن پیام‌های نوشته‌شده یا گوش دادن به صدایی بی‌چهره، ایجاد حس اعتماد با او بسیار آسان‌تر است.

علاوه بر اهمیت تعامل چهره به چهره، جنبه های دیگری نیز وجود دارد که باید هنگام مقایسه آنلاین با درمان حضوری در نظر گرفت.

مزایای درمان آنلاین عبارتند از:
راحتی. درمان آنلاین به این معنی است که می توانید از هر جایی که اتصال اینترنت سریع دارید به کمک دسترسی داشته باشید. نیازی به صرف زمان و هزینه برای سفر به قرار ملاقات، مبارزه با ترافیک یا برخورد با وسایل حمل و نقل عمومی، پارکینگ، نشستن در اتاق انتظار، پرداخت هزینه مراقبت از کودک، یا مرخصی گرفتن از محل کار ندارید. بسیاری از موانعی که افراد را از جستجوی درمان حضوری باز می دارد، با راحتی درمان آنلاین از بین می رود.

راحتی و ایمنی. مراجعه به یک درمانگر آنلاین از آسایش و امنیت خانه شما اغلب می تواند به شما کمک کند که باز شوید، آسیب پذیرتر باشید و بهتر با احساسات دشواری که ممکن است در طول یک جلسه درمانی ایجاد شود کنار بیایید. اگر مشکلات حرکتی، بیماری مزمن، یا شرایطی دارید که می‌تواند خروج از خانه را دشوار کند – مانند آگورافوبیا یا اختلال اضطراب اجتماعی، درمان آنلاین می‌تواند راه‌حل ایده‌آل باشد.

انتخاب. آنلاین، حتی اگر در یک منطقه دور افتاده زندگی می کنید، یک درمانگر واجد شرایط در دسترس شما است. مهم نیست در کجا زندگی می کنید، انتخاب بیشتر متخصصان آنلاین به این معنی است که احتمال بیشتری وجود دارد که یک درمانگر با تجربه در برخورد با مشکل خاص خود پیدا کنید. (در حالی که از نظر تئوری به درمانگران از سراسر جهان دسترسی دارید، در برخی از مناطق شما محدود به ارائه دهندگانی هستید که در ایالت یا کشوری که در آن زندگی می کنید دارای مجوز هستند.) با افزایش انتخاب، یکی دیگر از مزایای مهم درمان آنلاین می آید: نگه داشتن آن اغلب آسان تر است. تغییر درمانگر تا زمانی که بهترین گزینه را برای خود پیدا کنید.

سهولت ارتباط. هنگامی که فقط یک ساعت در هفته با یک درمانگر ملاقات می کنید، گاهی اوقات دشوار است که همه چیزهایی را که در هفته قبل پشت سر گذاشته اید به خاطر بیاورید. اینکه بتوانید بین جلسات زنده به درمانگر خود ایمیل یا پیام ارسال کنید، به شما این امکان را می‌دهد تا احساسات و مشکلات خود را در زمان بروز آن‌ها بیان کنید. جنبه پیام رسانی برخی از خدمات درمانی آنلاین نیز می تواند در پیگیری پیشرفت شما و نظارت بر هرگونه شکست مفید باشد.

حریم خصوصی. بسیاری از مردم هنوز در مورد دریافت درمان برای مشکلات سلامت روان احساس انگ دارند. دریافت درمان آنلاین به صورت ناشناس ساده تر از مراجعه حضوری به یک درمانگر است. با اتصال آنلاین، به عنوان مثال، هرگز ترسی از برخورد با شخصی که می شناسید در پارکینگ درمانگر یا اتاق انتظار وجود ندارد.

معایب درمان آنلاین عبارتند از:
مسائل فنی با درمان آنلاین، شما به سرعت اتصال به اینترنت و قابلیت اطمینان دستگاه های الکترونیکی خود متکی هستید. اگر نمی‌توانید فیلم‌ها را به صورت آنلاین پخش کنید، بعید است که بتوانید یک چت ویدیویی بدون وقفه با یک درمانگر داشته باشید. البته، حتی بهترین اتصالات و تجهیزات نیز ممکن است گاهی با مشکل مواجه شوند و جلسه درمانی شما را مختل یا محدود کنند.

از دست دادن ارتباط عاطفی. همانطور که کنفرانس ویدئویی می تواند موثر باشد، زمانی که شما از نظر فیزیکی فضای مشابهی را با درمانگر به اشتراک نمی گذارید، ممکن است برقراری ارتباط عاطفی دشوارتر باشد. حتی هنگام صحبت از طریق ویدئو، برخی از سیگنال های زبان بدن ممکن است از بین بروند. به عنوان مثال، درمانگر ممکن است پای ضربه زدن شما را زیر میز نبیند، یا ممکن است درک همدلی و مراقبت درمانگر برای شما دشوارتر باشد.

ارائه دهندگان فاقد صلاحیت مانند جستجوی هر سرویس آنلاین، همیشه این خطر وجود دارد که طعمه یک ارائه دهنده بی صلاحیت یا بی اعتبار شوید. این مهم است که همیشه اعتبار یک درمانگر را بررسی کنید یا از یک سرویس شخص ثالث معتبر استفاده کنید که تمام مشاوران لیست آنها را بررسی می کند.

درمان آنلاین برای همه مناسب نیست
هنوز شرایطی وجود دارد که درمان حضوری بر درمان آنلاین ارجحیت دارد. اگر در حال حاضر از یک بیماری روانی شدید مانند اسکیزوفرنی رنج می برید، یا احساس خودکشی می کنید یا با موقعیت بحرانی دیگری مواجه هستید، یک درمانگر در موقعیت بسیار بهتری برای کمک به شما در کار حضوری خواهد بود، نه از راه دور.

چگونه از درمان آنلاین بیشترین بهره را ببرید
کلید هر نوع درمانی – آنلاین یا حضوری – یافتن درمانگر مناسب برای شماست. صلاحیت ها، تجربه و فلسفه می توانند مهم باشند، اما این رابطه ای است که با درمانگر ایجاد می کنید که اغلب موفقیت درمان شما را مشخص می کند.

یافتن درمانگر آنلاین مناسب می‌تواند زمان و تلاش لازم را داشته باشد، بنابراین از پرسیدن سؤال، خواندن نظرات و استفاده از هر جلسه مقدماتی رایگان نترسید. یک درمانگر آنلاین شریک شما در بهبودی، بهبودی و رشد خواهد شد، بنابراین مهم است که فردی را انتخاب کنید که به شما احساس درک، حمایت و توجه داشته باشید. شما باید به اندازه کافی به این شخص اعتماد کنید تا به راحتی در مورد موضوعات صمیمی و اغلب دشوار صحبت کنید و در مورد آنچه فکر می کنید و احساس می کنید صادق باشید.

 

نکاتی دیگر برای استفاده حداکثری از درمان آنلاین
مشاوران آنلاین، پلتفرم ها و خدماتی که ارائه می دهند را مقایسه کنید. اما اولویت را به درمانگرانی بدهید که جلسات ویدیویی زنده هفتگی را ارائه می دهند تا بتوانید در زمان واقعی به صورت رو در رو ارتباط برقرار کنید. اگر قبلاً به یک درمانگر حضوری مراجعه کرده‌اید و فقط به دنبال پشتیبانی اضافی هستید، ممکن است سرویس‌های پیامک و پیام‌رسانی مفید باشند، اما بعید است که راه مؤثری برای ایجاد پیوند لازم با یک درمانگر باشند.

[بخوانید: چگونه یک درمانگر را پیدا کنید که می تواند به شما در بهبودی کمک کند]

ابتدا تحقیقات خود را انجام دهید – اما آماده تغییر باشید. گاهی اوقات اسکن کردن لیست طولانی از ارائه دهندگان آنلاین موجود ممکن است بسیار سخت باشد. درک کمی در مورد انواع مختلف درمان و درمانگران می تواند انتخاب را آسان تر کند. اما هنگامی که یک درمانگر را انتخاب کردید، در صورتی که به نظر شما درست نیست، آماده ایجاد تغییر باشید. به غرایز خود اعتماد کنید. مزیت انتخاب یک مشاور آنلاین از یک سرویس شخص ثالث این است که تغییر درمانگر آسان تر است تا زمانی که درمانی مناسب برای شما پیدا کنید.

درک کنید که می خواهید از درمان به چه چیزی برسید. هرچه اهداف خود را برای شروع آنلاین درمان واضح تر بدانید، اندازه گیری پیشرفت خود آسان تر خواهد بود و اطمینان حاصل می کنید که بیشترین بهره را از این فرآیند می برید. برای مثال، ممکن است به دنبال کمک باشید تا به مشکل سلامت روانی خاصی رسیدگی کنید، یا با جنبه خاصی از زندگی خود کنار بیایید که کارساز نیست. دلایل شما هرچه که باشد، مطمئن شوید که آنها را با درمانگر خود در میان بگذارید و مطمئن شوید که در طول مدتی که با هم هستید به آنها رسیدگی می شود.

با درمانگر خود باز و صادق باشید. بروز احساسات ناراحت کننده یا دردناک در طول درمان معمول است. صحبت را باز کنید و احساسات خود را با درمانگر خود در میان بگذارید. اگر صحبت کردن در مورد چیزی خیلی سخت است، به آنها اطلاع دهید. هرچه بازتر و صادق تر باشید، درمانگر شما بهتر می تواند به شما کمک کند.

برای انجام کار آماده باشید. درمان آنلاین به چیزی بیش از ورود به سیستم یک بار در هفته نیاز دارد. یک مشاور ممکن است به شما تکالیفی بدهد که بین جلسات انجام دهید یا از شما بخواهد که تکنیک ها را در موقعیت های واقعی امتحان کنید. برای اینکه از این تجربه بیشترین بهره را ببرید، برای صرف زمان و تلاش آماده باشید. و اگر متوجه شدید که اغلب جلسات درمانی را حذف می‌کنید، از خود بپرسید چرا و آن را با درمانگر خود در میان بگذارید.

حواس پرتی را در خانه محدود کنید. صحبت کردن با یک متخصص از آسایش خانه شما بسیار راحت است – اما اگر جلسات شما توسط بچه ها، سایر اعضای خانواده، همسایه های پر سر و صدا، تماس های تلفنی یا سایر وقفه ها مختل شود، از درمان سود زیادی نخواهید برد. زمانی را برای درمان انتخاب کنید که خانه شما در خلوت ترین حالت خود قرار دارد، از سایر اعضای خانواده بخواهید که مزاحم شما نشوند، تلفنتان را خاموش کنید و سایر برنامه ها را بی صدا کنید.

اطمینان حاصل کنید که یک اتصال اینترنتی سریع و قابل اعتماد دارید. اگر جلسات شما به طور مکرر به دلیل مشکلات اتصال یا رایانه قطع شود، تجربه درمانی شما آسیب خواهد دید. هر مشکل فنی را که با آن مواجه می‌شوید، برطرف کنید، چه با ارتقای سرعت اینترنت یا به‌روزرسانی نرم‌افزار یا برنامه‌ای که استفاده می‌کنید.

یافتن و پرداخت هزینه درمان و مشاوره آنلاین
در حالی که درمان آنلاین اغلب ارزان‌تر از درمان حضوری است، هزینه آن می‌تواند بسته به محل زندگی شما در جهان، مزایایی که به آن‌ها دسترسی دارید و نوع خدمات ارائه شده متفاوت باشد.

برای مثال در ایالات متحده:

برخی از شرکت‌های بیمه سلامت اکنون جلسات درمانی آنلاین را پوشش می‌دهند، اگرچه ممکن است نیاز به ارجاع از پزشک مراقبت‌های اولیه داشته باشید.
بسته به درآمدتان، ممکن است بتوانید از طریق یک کلینیک اجتماعی یا مرکز بهداشت فدرال واجد شرایط (FQHC)، درمان آنلاین ارزان قیمت دریافت کنید.
کالج‌ها و دانشگاه‌ها معمولاً خدمات مشاوره‌ای – آنلاین یا حضوری – از طریق بخش روان‌شناسی یا یک مددکار اجتماعی پردیس ارائه می‌دهند.
برخی از شرکت‌های بزرگتر برنامه‌های کمک به کارمندان را ارائه می‌کنند که می‌تواند شامل آزمایش‌های درمانی آنلاین رایگان یا انواع دیگر پشتیبانی باشد.
در هر کشوری که زندگی می‌کنید، می‌توانید هزینه درمان آنلاین را نیز به صورت خصوصی پرداخت کنید. بسیاری از خدمات شخص ثالث اشتراک های ماهانه یا سالانه را برای کاهش هزینه ارائه می دهند، یا بسته هایی را ارائه می دهند که به شما امکان می دهد چندین جلسه را با نرخ تخفیف خریداری کنید. برخی از خدمات آنلاین درمانی حتی آزمایش‌های رایگان ارائه می‌دهند، بنابراین می‌توانید از تعامل با یک درمانگر نمونه بگیرید تا به اندازه‌گیری اینکه آیا برای شما مناسب است یا خیر. دیگران با ارتباط شما با داوطلبان آموزش دیده به جای درمانگران حرفه ای، نرخ های رایگان یا کاهش یافته را ارائه می دهند.

هر یک از این روش ها می تواند به کاهش هزینه درمان آنلاین کمک کند و آن را به همان اندازه که راحت است مقرون به صرفه کند.