مشاوره ازدواج تلفنی، زوج درمانگر خوب

چه بخواهیم و چه نخواهیم، ​​خلق و خو و حالت ذهنی ما در طول روزها و هفته ها تغییر می کند. این در بهترین حالت فقط تا حدی تحت کنترل شماست. وقایع در محل کار، مسائل مربوط به خانواده، یا حتی اتفاقات کاملاً تصادفی، می توانند احساس اضطراب یا افسردگی در شما ایجاد کنند. اگر این یک مشکل مکرر در زندگی شماست، مشاوره آنلاین و تلفنی ازدواج می تواند کمک کننده باشد.

وقتی در مشاوره ازدواج آنلاین یا تلفنی شرکت می‌کنید، می‌توانید از طریق ویدیوی زنده، تلفن، ایمیل یا پیام‌های نامحدود یا با تلفن با درمانگران دارای صلاحیت صحبت کنید. مشاوره آنلاین خدمات مشابهی را برای دریافت مشاوره فردی، زوج درمانی، مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده درمانی به صورت آنلاین ارائه می دهد. در این مقاله، ما در مورد چگونگی دریافت مشاوره یا رواندرمانی تلفنی – در زمان و مکان مورد نیاز صحبت می کنیم.

یک دکتر روانشناس چه کاری می تواند برای شما انجام دهد؟

فقط به این دلیل که رویدادها همیشه تحت کنترل شما نیستند، به این معنی نیست که باید احساسی را که آنها در شما ایجاد می کنند را بپذیرید. کارهایی وجود دارد که می توانید برای تنظیم احساسات خود انجام دهید، البته اگر فقط از انتقال ناامیدی خود به عزیزان خود جلوگیری کنید.

به طور معمول، در جلسات مشاوره آنلاین یا تلفنی شما به یک درمانگر خاص وصل می شوید که پیشرفت و سابقه شما را پیگیری می کند. اگر اولین متخصص بهداشت روانی که با او در تماس هستید به هر دلیلی مناسب شما نیست، درخواست یک مشاور دیگر مشکلی ندارد.

چرا مشاوره تلفنی یا آنلاین برای شما مناسب است؟

در حالی که بسیاری از مزایای مشاوره تلفنی، ایمیلی و پیامکی همان مزایایی است که از مشاوره حضوری دریافت می کنید، مزایایی وجود دارد که فقط از طریق این گزینه یا گزینه های مشابه مانند مشاوره آنلاین می توانید آنها را تجربه کنید.

جلوگیری از برچسب و انگ عمومی

یک انگ اجتماعی وجود دارد که بیماری روانی و سلامت روانی را احاطه کرده است. افراد زیادی در جامعه نظرات نادرستی در مورد کسانی که با چالش های سلامت روان دست و پنجه نرم می کنند، تشکیل داده اند. آنها حتی ممکن است برای افرادی که به درمانگر مراجعه می کنند از برچسب هایی مانند “دیوانه”، “روانی” یا “ضعیف” استفاده کنند. حتی افرادی که با چالش‌های سلامت روانی «جزئی» مانند اختلال اضطراب و افسردگی زندگی می‌کنند نیز می‌توانند با این برچسب‌ها مواجه شوند.

برچسب چیزی است که بسیاری از مردم از آن آگاه هستند، حتی اگر متوجه آن نباشند. افرادی که با چالش‌هایی در زمینه سلامت روانی خود دست و پنجه نرم می‌کنند، به دلیل این ننگ، شرم عمیقی را تجربه می‌کنند. شرم اغلب آنها را از دریافت کمکی که نیاز دارند باز می دارد که باعث می شود آنها بیشتر به سمت افول حرکت کنند.

هنگامی که مردم می توانند از خدمات مشاوره تلفنی و آنلاین، ایمیل و پیامک استفاده کنند، دیگران از مراجعه آنها مطلع نمی شوند و این یعنی رضایت

دسترسی آسان به مشاوره تلفنی و آنلاین

این روزها اکثر مردم به راحتی به تلفن دسترسی دارند. اما، همه مردم به دلایل مختلف به دکتر متخصص خوب حضوری دسترسی ندارند. برخی از دلایلی که افراد نمی توانند بصورت حضوری به مشاور مراجعه کنند عبارتند از:

 • معلولیت های جسمی
 • عدم دسترسی به حمل و نقل
 • برنامه های شلوغ
 • اضطراب
 • و …

اگر فرد قادر به رانندگی نباشد و کسی را نداشته باشد که بتواند در مواقع لزوم او را همراهی کند، ممکن است راهی برای گرفتن وقت حضوری نداشته باشد.

اما حتی اگر مردم بتوانند رانندگی کنند، به این معنی نیست که انجام مشاوره حضوری آسان است. به عنوان مثال، مادری که در خانه می‌ماند و بچه‌های خردسال دارد، ممکن است نتواند پرستار بچه‌ای را پیدا کند که در دسترس باشد یا بتواند در حین رفتن به یک قرار مشاوره با فرزندانش بماند. با این حال، او می تواند یک جلسه تلفنی را در زمان چرت برنامه ریزی کند و اصلاً نگران خروج از خانه نباشد.

از تعارضات برنامه ریزی خودداری کنید

بین داشتن یک زندگی شخصی و زندگی تجاری به تعادل برسید. ورود به فرایند مشاوره برای قرار ملاقات های منظم دشوار است. با این حال، برای افرادی که مشکلات سلامت روان دارند، این دقیقا همان چیزی است که آنها نیاز دارند. اگر بین قرارهای ملاقات خیلی طولانی منتظر بمانید، حفظ شتاب در کار برای یافتن ریشه مشکل و یافتن یک برنامه درمانی برای کمک به شما در مسیر بهبودی دشوار است.

شما می توانید مشاوره آنلاین ازدواج را از هر کجا انجام دهید

 تقریباً از هر جایی می توانید یک جلسه مشاوره تلفنی داشته باشید. این بدان معناست که شما می توانید در زمان استراحت ناهار در محل کار یا در حالی که در تعطیلات با خانواده خود در ساحل هستید، در ماشین خود بنشینید. در لحظاتی که بیشتر به کمک نیاز دارید.

مقرون به صرفه تر است

جلسات حضوری، به ویژه جلسات خصوصی، ممکن است گران باشد. پرداخت هزینه خدمات مشاوره تلفنی، ایمیل یا پیامک بسیار مقرون به صرفه تر است، که می تواند به شما این شانس را بدهد که کمک مورد نیاز خود را دریافت کنید. وقتی مجبور هستید برای هر قرار ملاقات صدها دلار بپردازید، ممکن است دلسرد کننده باشد زیرا ممکن است فقط بتوانید تعداد محدودی قرار ملاقات را بپردازید. با این حال، با گزینه ای مقرون به صرفه تر، می توانید هر بار که به آن نیاز دارید، کمک مورد نیاز خود را دریافت کنید.

مزایای اضافی مشاوره مبتنی بر تلفن

ممکن است تعجب کنید که چرا برخی از مشاوران و روانشناسان واجد شرایط سلامت روان ترجیح می دهند به جای اجاره دفتر برای ارائه خدمات خود به صورت آنلاین کار کنند. خوب، درست مانند سایر افراد، متخصصان سلامت روان نیز بچه دارند، بازنشسته هستند یا ترجیح می دهند به دلایل دیگر در خانه کار کنند.

روانپزشکی و خدمات روانشناختی از راه دور به آنها آزادی انجام این کار را می دهد و در عین حال خدمات ارزشمندی را به مراجعین ارائه می دهد – در واقع، تحقیقات نشان می دهد که مشاوره تلفنی یا از طریق گفتگوی متنی می تواند به همان اندازه جلسات درمانی چهره به چهره موثر باشد.

چرا زوج ها اختلافات عاطفی و زناشویی دارند و چگونه حل می شوند؟

مشاوره ازدواج تلفنی، زوج درمانگر خوب

هر زوجی درگیری هایی را تجربه می کنند، از دعواهای کوچک گرفته تا دعواهای بزرگتر. به گفته مشاوران ازدواج و خانواده، زوجین اغلب اختلافاتی دارند که حل نشده می ماند. در واقع، بسیاری از مشاجرات به ناامیدی ختم می شود یا به دعوای دیگری منجر می شود. و این استدلال ها معمولاً الگوهای یکسانی از جمله علل و پیامدها را دارند. در این مقاله نگاهی به این الگوها می‌اندازیم و نکاتی را ارائه می‌کنیم که می‌توانید برای تقویت رابطه خود از آنها استفاده کنید، همچنین اطلاعات ارزشمندی در مورد مشاوره زوجین ارائه می‌کند.

چه چیزهایی باعث تنش در روابط می شود؟

رایج ترین موضوعات مشاجره زوجین عبارتند از:

 • وقت آزاد (کجا غذا بخوریم، کدام فیلم را ببینیم و غیره)
 • پول
 • کارهای خانه
 • صمیمیت فیزیکی
 • تعهدات و مسائل خانوادگی گسترده
 • فرزندان
 • حرفه
 • خروپف و دیگر عادات خوابیدن
 • روابط گذشته

حتی یک موضوع ساده مانند باز گذاشتن توالت می تواند باعث ایجاد تنش در یک رابطه شود. اما در بسیاری از موارد، زوج‌ها در مورد مسائل بزرگ‌تری مانند خیانت، خیانت به اعتماد و سایر رفتارهای سمی با هم بحث می‌کنند.

اگر شما و شریک زندگیتان درگیری دائمی را تجربه می کنید، مشاوره زوج درمانی می تواند پشتوانه ارزشمندی برای رابطه شما باشد. زوج‌درمانی می‌تواند به نگرانی‌های مبرم زوج‌ها پاسخ دهد. خبر خوب این است که بسیاری از زوج ها در تقویت روابط خود موفق شده اند – شما هم می توانید. تنها چیزی که نیاز دارید ابزار مناسب است. ما با نگاهی به برخی از آنها شروع خواهیم کرد.

مشاوره: پایه ای برای برقراری ارتباط

به جای تمرکز بر روی دعوای کمتر، برای زوج ها مفید است که در هنگام بروز اختلاف، روی ارتباط بهتر تمرکز کنند.

شنونده فعالی باشید: واقعاً به آنچه شریک زندگی خود می گوید گوش دهید. در حالی که در گرمای لحظه، عینی بودن می تواند چالش برانگیز باشد، اما یادگیری نحوه بحث درباره افکار و احساسات، پایه ای ارزشمند برای یک رابطه سالم تر است. مشاوره می تواند به ایجاد این پایه کمک کند.

مسائل و تجربیات خود را بشناسید

دانستن مسائل شما شامل شناسایی الگوهای تکرار شونده در مشاجرات شما و شریکتان می شود. آیا در مورد قبوض ماهانه استرس داشته اید؟ آیا در مورد نحوه تربیت فرزندان خود اختلاف نظر دارید؟ آیا احساس می کنید که درگیر سایر تعهدات خانوادگی هستید؟ هر اتفاقی که می افتد، با شریک زندگی خود صحبت کنید تا درک روشنی در مورد موضع هر دوی شما در مورد مسائل کلیدی در خانواده خود داشته باشید.

به مسائل عاطفی زنده و اکنون بپردازید

وقتی اختلافی پیش می آید، به وضعیت فعلی و علت اصلی آن فکر کنید. اطلاعات نامربوطی که می تواند باعث دعوای بزرگتر شود را وارد نکنید. منصف باشید و سعی کنید با مطرح نکردن بحث‌های گذشته، احساس گناه نکنید. از گفتن جملاتی مانند «تو همیشه این کار را می‌کنی» یا «هر بار قبلاً این اتفاق افتاده است» خودداری کنید.

زمینه توافق سالم را بیابید

در حالی که توافق صرفاً به خاطر اجتناب از یک بحث همیشه یک استراتژی عالی نیست، شناسایی مکانی که در میان یک بحث موافق هستید می تواند مفید و سازنده باشد. به عنوان مثال، فرض کنید زن و شوهری در مورد اینکه آیا دختر کوچکشان باید در خانه تحصیل کند یا خیر، اختلاف نظر دارند. به جای بحث و جدل یا «موافق با مخالفت»، یکی از شرکا می‌تواند بگوید: «من می‌دانم که ما هم برای آموزش ارزش قائل هستیم و هم بهترین چیز را برای فرزندمان می‌خواهیم. حالا بیایید فهرستی از مزایا و معایب هر گزینه ایجاد کنیم تا بتوانیم بهترین را پیدا کنیم.” به رسمیت شناختن یک منطقه توافق، حس اتحاد ایجاد می کند، که یافتن یک سازش را محتمل تر می کند.

با کفش های همسرتان قدم بردارید و یاد بگیرید

ارزش ها، افکار، باورها و سایر بخش های جدایی ناپذیر خود را ارزیابی کنید. آنها کجا با شریک زندگی شما مطابقت دارند و در کجا متفاوت هستند؟ ارزش‌های مختلف می‌تواند دلیل واقعی استدلال شما باشد – به درک آن کمک می‌کند. یا ممکن است تشخیص دهید که علت واقعی مشاجره این است که شریکتان احساس می کند کنترل کمتری نسبت به شما دارد و همین امر باعث شد که دعوا کنند. اگرچه کنترل دیگران روش سالمی برای کار کردن نیست، اما تلاش برای درک بحث از دیدگاه طرف مقابل به شما کمک می کند با همدلی به موقعیت نزدیک شوید.

یک درمانگر مجاز به شما کمک می کند نه تنها مشکل فوری رابطه خود را حل کنید، بلکه راه حل های طولانی مدتی ایجاد کنید که به برقراری ارتباط، تعامل و نمایش عشق هر دو طرف در طول رابطه شما کمک می کند.

زوج ها در همه چیز چشم در چشم نمی بینند. زمانی که بتوانید آن را بپذیرید، می‌توانید از استدلال‌های قبلی نیز عبور کنید.

یاد بگیرید چه چیزی در پشت صحنه است

برخلاف تصور عموم مردم معمولاً بی دلیل ناراحت نمی شوند. اگر شریک زندگی شما عصبانی یا ناراحت است و شما تقریباً

نمی دانم چرا، احتمالاً نوعی درگیری داخلی در جریان است. شاید آنها روز بدی را در محل کار خود داشتند. شاید با یکی از دوستان یا اعضای خانواده درگیری وجود داشته باشد که شما از آن آگاه نیستید. شاید آنها در حال مبارزه با یک مشکل سلامت روانی مانند افسردگی یا اضطراب هستند – هرگز نمی دانید.

نکته اینجاست که به جای اینکه تصور کنید رفتار همسرتان غیرمنطقی است، باید تمام تلاش خود را بکنید تا علت آن را شناسایی کنید. موثرترین راه برای انجام این کار این است که زمانی را برای صحبت در مورد آن اختصاص دهید.

زوج درمانی چگونه کار می کند؟

زوج درمانی می تواند به زوج ها کمک کند تا راهبردهای بالا و موارد دیگر را بیاموزند. به گفته روانشناسی امروز، برای اینکه زوج درمانی مؤثر واقع شود، هر دو فرد باید متعهد به بهبود روابط خود باشند و در عین حال نقاط قوت و ضعف فردی خود را نیز به رسمیت بشناسند. شناخت عادات دشوار خود به همان اندازه مهم است که تشخیص دهید چه چیزی در شریک زندگی شما شما را دیوانه می کند. زوج درمانی جایی نیست که یکی از طرفین خشم، رنجش یا رفتارهای مخرب را از طرف دیگر تخلیه کند. این در مورد باز کردن راه حل های مبتنی بر عشق، فداکاری و تمایل به کار در جهت یک رابطه سالم است.

یک زوج درمانگر ممکن است روابط یک زوج را مشاهده کند و بینش را در مورد نقاط قوت و ضعف مشترک و فردی آنها ارائه دهد. آنها همچنین ممکن است به عنوان یک میانجی بی طرف عمل کنند و به هر دو شریک مشاوره دهند. در نهایت، مشاوره ممکن است به زوج راه‌های مؤثرتری برای تعامل و برقراری ارتباط بیاموزد و با زوجین درباره راه‌هایی که می‌توانند عشق و حمایت خود را از یکدیگر نشان دهند، حتی در هنگام برخورد با تعارض، طوفان فکری کنند. تحقیقات نشان می‌دهد که درمان آنلاین می‌تواند ابزاری قدرتمند در رسیدگی به مسائل رابطه و تقویت روابط باشد.

مزایای زوج درمانی چیست؟

در حالی که زوج درمانی ممکن است در هر موقعیتی به هر زوجی کمک نکند، برای بسیاری از زوج ها بسیار موثر است. برخی از مزایای زوج درمانی شامل موارد زیر است:

سطوح بالای رضایت عاطفی

در طول جلسات درمانی و بعد از آن، زوجین رضایت و شادی بیشتری را ابراز می کنند. بر اساس مطالعه ای که توسط انجمن درمانگران ازدواج و خانواده آمریکا انجام شده است، 97 درصد از زوج های مورد بررسی گفته اند که کمک مورد نیاز خود را دریافت کرده اند. آنها گزارش دادند که درمانگر آنها منابع مورد نیاز برای تصمیم گیری موثرتر در مورد روابط خود را در اختیار آنها قرار داده است. به عنوان یک عارضه جانبی، سلامت کلی روحی و جسمی و همچنین عملکرد کاری آنها بهبود یافت.

در وقت شما صرفه جویی می کند

اکثر زوج‌درمانگران همه آن‌ها را دیده و شنیده‌اند، از کوچک‌ترین مشکلات تا مبرم‌ترین مسائل رابطه. بنابراین، آنها با روش هایی آماده شده اند تا به شما کمک کنند تا حد امکان کارآمد و مؤثر باشند. تلاش برای حل مسائل به تنهایی احتمالاً وقت گیرتر است، زیرا باید بفهمید که چه چیزی در طول مسیر کار می کند.

پاسخ ها و اطلاعات را برای حرکت رو به جلو خواهید دانست

گاهی اوقات، زوج درمانی به شما نشان می دهد که واقعاً قرار است در کنار همسرتان باشید. در مواقع دیگر، این نشان می دهد که رابطه شما برای هیچ کدام یا هر دوی شما مناسب نیست. در هر صورت، زوج‌درمانی به شما کمک می‌کند به سؤالات مهم در مورد سلامت رابطه‌تان پاسخ دهید و در درازمدت منجر به رضایت بیشتر شود. توجه به این نکته ضروری است که در زوج درمانی طلاق یا پایان دادن به ازدواج توصیه نمی شود. در عوض، زوج درمانگر به شما کمک می کند تا تعیین کنید سالم ترین گزینه برای خودتان چیست.

تکنیک های زوج درمانی چیست؟

بیشتر زوج درمانی بر افزایش ارتباط مؤثر و تقویت پیوندهای دلبستگی متمرکز است. برای مثال، درمان متمرکز بر هیجان (EFT) از دانش دلبستگی و پیوند بزرگسالان برای راهنمایی درمانگران در کمک به زوج ها استفاده می کند. درمانگران EFT به زوج ها کمک می کنند تا پاسخ های عاطفی، تعاملات و پیوندهای خود را ارزیابی و تقویت کنند. این درمان به زوج ها کمک می کند تا با گذشته به آرامش برسند و به سمت آینده حرکت کنند.

سایر روش های زوج درمانی عبارتند از:

روش گاتمن: این رویکرد به زوج ها (در ازدواج یا روابط) کمک می کند تا صمیمیت کلی، احترام و محبت خود را از طریق “نقشه های عشق” افزایش دهند.

روایت درمانی: زوجین مسائل درونی شده خود را شناسایی و نام می‌برند، که سپس می‌توان آن‌ها را از زوایای مختلف مشاهده کرد و به طور سازنده با آنها کار کرد.

روانشناسی مثبت گرا: درمانگران از این روش برای تاکید بر جنبه های مثبت روابط و افزایش شادی استفاده می کنند.

درمان رابطه ایماگو: این روش تکنیک های رفتاری و معنوی را با هم ترکیب می کند و سوالاتی از جمله “چرا شریک زندگی خود را انتخاب کردید؟”

آیا زوج درمانی برای من و شریک زندگی من کارساز خواهد بود؟

موفقیت یا شکست بستگی به میزان تمایل هر دو طرف برای متعهد شدن به تکنیک ها و تمرینات زوج درمانی دارد. اگر یکی یا هر دوی شما تمایلی به مشارکت کامل نداشته باشید، احتمالا زوج درمانی موثر نخواهد بود. علاوه بر این، هر دو شریک

باید مایل به تغییر رفتار خود باشند. در نهایت، تناسب بین درمانگر و مراجع باید به اندازه کافی خوب باشد.

نکته دیگر میزان استرس زناشویی است. کمک گرفتن در اوایل رابطه، زمانی که اختلافات تازه شروع به ظهور کرده اند، می تواند قوانین اساسی را ایجاد کند و از مشکلات بعدی جلوگیری کند. همچنین اگر نامزد هستید یا به ازدواج فکر می کنید، ممکن است ایده خوبی باشد که برای مشاوره قبل از ازدواج ثبت نام کنید.

اگر شریک زندگی شما از رفتن به زوج درمانی امتناع می ورزد، ممکن است درمان فردی را برای حل مسائل مربوط به رابطه و یادگیری مکانیسم های مقابله سالم در نظر بگیرید.

شواهد و تحقیقات برای موفقیت زوج درمانی

بر اساس تحقیقات، زوج درمانی در کاهش پریشانی رابطه موثر است. اما کمتر از یک سوم زوج های طلاق از آن استفاده می کنند. زوج درمانی آنلاین به عنوان یک راه حل پیشنهاد شد، زیرا نسبت به درمان حضوری آسان تر است. سیصد زوج در مطالعه برنامه OurRelationship (OR) شرکت کردند. زوج‌ها به‌طور تصادفی به درمان یا شرایط کنترل لیست انتظار تقسیم شدند. زوج‌هایی که تحت درمان قرار گرفتند، هفت ساعت فعالیت آنلاین و چهار تماس 15 دقیقه‌ای با کارکنان دریافت کردند. اعضای زوج ها همچنین بهبود قابل توجهی در عملکرد فردی خود از جمله در علائم افسردگی و اضطراب، سلامت درک شده، عملکرد کاری و کیفیت زندگی گزارش کردند.

امتیاز دهید.
منبع betterhelp
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.