بیش فعالی و نقص توجه

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

مرکز درمان بیش فعالی کودکان، متخصص درمان بیش قعالی کودک

انسان ها به طور طبیعی موجوداتی اجتماعی هستند، بنابراین صحبت کردن و برقراری ارتباط با دیگران اغلب یکی از روش های اولیه برای پردازش افکارمان است. اگرچه ممکن است همیشه احساس راحتی نکنیم که با افراد زندگی خود صحبت کنیم. زمانی که احساس غرق شدن می‌کنیم، احساسات، نگرانی‌ها و استرس‌های ما بیش از حد به نظر می‌رسند که نمی‌توانیم آن‌ها را بر دوش یک دوست یا یک آشنا بگذاریم. اینجاست که گفتار درمانی می تواند کمک کند. انواع مختلفی از مشاوره وجود دارد، از جمله مشاوره ازدواج (مشاوره زوجین)، مشاوره گروهی و مشاوره فردی. مشاوره فردی می تواند شما را قادر سازد تا در مورد سلامت روان یا چالش های شخصی که با آن روبرو هستید، با اطمینان با کسی صحبت کنید. یک درمانگر دارای مجوز می تواند به نگرانی های شما به طور عینی پاسخ دهد، یک کلمه آرامش بخش ارائه دهد و به شما توصیه های درستی بدهد تا به شما کمک کند زندگی بهتری داشته باشید. برای اولین جلسه درمانی خود، ممکن است یک درمانگر مناسب در منطقه خود، از طریق پایگاه داده بیمه خود یا ارجاع از یک متخصص مراقبت های بهداشتی دیگر، یا به صورت آنلاین، پیدا کنید.

چرا باید مشاوره یک به یک را امتحان کنید؟

هر روز، میلیون ها نفر ممکن است برای چالش های مختلف از درمانگران کمک بگیرند. مشاوره فردی معمولاً محبوب ترین شکل درمانی است که برای مقابله با چالش های سلامت روان استفاده می شود. استفاده گسترده و محبوبیت این شکل از درمان به طور کلی به این معنی است که درمانگر مدرن طیف گسترده ای از روش ها و تکنیک ها را در اختیار دارد تا به شما کمک کند طرز فکر و احساس خود را برای بهتر شدن تغییر دهید.

ملاقات با یک درمانگر از طریق مشاوره فردی ممکن است به درمانگر اجازه دهد تا توجه سفارشی و خاصی را به شما ارائه دهد که ممکن است همیشه در یک محیط گروهی امکان پذیر نباشد. در حالی که تنظیمات گروهی می‌تواند شایستگی‌های خود را داشته باشد، به‌ویژه برای افرادی که به جامعه نیاز دارند در حالی که از نوعی آسیب یا اعتیاد بهبود می‌یابند، درمان فردی را می‌توان تقریباً برای هر نیازی بهینه کرد. درمانگر به طور کلی با یک جلسه مشاهده بالینی شروع می کند، سپس با شما کار می کند تا اهداف و اهداف خاصی را تعیین کند تا شما را در طول درمان راهنمایی کند.

اینکه چند جلسه مشاوره فردی خواهید داشت بستگی به این دارد که به دنبال چه هستید و چرا به دنبال درمان هستید، ممکن است در برخی موارد در جلسات هفتگی برای چند هفته، چندین ماه یا حتی سالها شرکت کنید. مشتریان با نرخ های مختلف بهبود می یابند. زمان‌بندی می‌تواند کاملاً به نیازهای شخصی، موقعیت شما و اثربخشی درمان بستگی داشته باشد.

چه کسانی می توانند از مشاوره بهره مند شوند؟

درمان فردی به چه معناست؟ روان درمانی فردی یا مشاوره شخصی می تواند متناسب با نیازهای خاص فرد باشد، به این معنی که تقریباً برای همه افراد مفید است. نیازهای فعلی فرد احتمالاً برنامه درمانی را تعیین می کند، اگرچه این می تواند در طول دوره درمان تغییر کند. در حالی که برخی ممکن است برای رفع نگرانی‌های خاص سلامت روان، مانند افسردگی متوسط، سوء مصرف مواد یا اختلال اضطراب، درمان را انتخاب کنند، جلسات مشاوره می‌تواند بسیار بیشتر باشد. خدمات مشاوره می تواند شامل مشاوره شغلی، ازدواج و مسائل خانوادگی یا نگرانی های آینده باشد. اهداف درمانی جلسه مشاوره فردی کاملاً به نیازهای فرد بستگی دارد. برخی از نمونه های مشاوره فردی عبارتند از:

جلسات روان درمانی فردی برای مدیریت اختلالات سلامت روان، با یا بدون درمان های کمک پزشکی

درمان کوتاه مدت برای استرس های رایج زندگی

مشاوره شغلی

درمان‌های PTSD با یا بدون استفاده از داروهای روان‌گردان (آنهایی که با مکان محدود هستند)

مشاوره با تمرکز بر خودشکوفایی

چه با غم یا آسیب روانی کنار بیایید، چه افسردگی یا نارضایتی شغلی را تجربه کنید، چه به دنبال بهبود دیدگاه عمومی خود باشید، یا صرفاً به دنبال تمرکز بر رشد شخصی باشید، درمان فردی می تواند نوعی درمان را ارائه دهد. اغلب درمان خوب به مسیرهای مختلف درمان گسترش می یابد، که منجر به عود کمتر در مسئله اصلی می شود. در طول مسیر، درمانگر شما احتمالاً الگوهای رفتاری ناسالمی را که ممکن است حتی از آنها آگاه نباشید، شناسایی می کند، بنابراین درمان می تواند به رشد شما به عنوان یک فرد نیز کمک کند.

درمان فردی می تواند کاملاً متفاوت از صحبت با یک دوست یا خانواده در مورد مشکلات شخصی شما باشد. در حالی که عزیزان ممکن است توصیه کنند، آنها به ندرت عینی هستند و معمولاً برای ارزیابی عناصر مختلف تروما و درد آموزش نمی بینند. این می تواند به شما کمک کند در طول جلسه درمانی خود احساس امنیت کنید، بنابراین می توانید یک رابطه قابل اعتماد با درمانگر خود ایجاد کنید در حالی که متوجه می شوید چه کسی هستید و در زندگی خود چه می خواهید. اینجاست که تغییر واقعی می تواند اتفاق بیفتد. در واقع، اثرات گفتار درمانی می تواند آنقدر عمیق باشد که شواهد حاکی از آن است که حتی می تواند بر ساختار مغز تأثیر بگذارد.

روش های متداول برای یافتن مشاوره یک به یک
برای مؤثر بودن مشاوره انفرادی، یافتن درمانی که با او احساس راحتی می کنید می تواند مهم باشد. به همین دلیل غیرمعمول نیست که فردی که به دنبال درمان است، چند بار درمانگر را قبل از فرود به یکی که ترجیح می دهد تغییر دهد. در ابتدای فرآیند مشاوره، می توان توصیه کرد که به درمانگر خود فرصت دهید و به او بگویید

 

آنچه شما نیاز دارید را برآورده کنید سپس، ممکن است با آنها و سبک درمانی آنها آشنا شوید. هر چه گفتگوی یک به یک با درمانگرتان راحت‌تر باشد، جلسات شما ممکن است موفقیت‌آمیزتر باشد. اگر به مشاوره علاقه مند هستید، مشاوره فردی ممکن است به شما کمک کند تا به هر گونه چالش سلامت روانی که با آن مواجه هستید رسیدگی کنید. در زیر، سه روش متداول برای مکان یابی متخصصان را خواهید یافت.

با یک دانشگاه محلی یا کلینیک بزرگ تماس بگیرید
یک دانشگاه یا مسئول پذیرش در یک کلینیک بزرگ اغلب می تواند شما را به متخصصان منطقه خود ارجاع دهد. اگر به دنبال فهرستی از نام‌ها هستید یا در یک منطقه تازه کار هستید، این می‌تواند محل محکمی برای شروع باشد.

به دنبال پایگاه های اطلاعاتی طرح بیمه باشید
بسیاری از ارائه دهندگان طرح بیمه، پایگاه های داده ای را با فهرست آسان نگهداری می کنند. یک جستجوی سریع می تواند لیستی از نام ها را بر اساس موقعیت مکانی و تخصص در اختیار شما قرار دهد.

زنی با پیراهن سبز روی کاناپه ای در اتاقی روشن می نشیند و در حین صحبت با درمانگرش لبخند می زند.
iStock/Prostock-Studio
از یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی دیگر ارجاع دریافت کنید
یکی از مؤثرترین راه‌ها برای یافتن کمک می‌تواند دریافت ارجاع از سایر ارائه‌دهندگان بهداشت باشد، به‌ویژه زمانی که به فردی با تخصص خاصی نیاز دارید. بنابراین، ممکن است بخواهید توسط پزشک مراقبت های اولیه خود ارزیابی شوید تا بتواند شما را در جهت درست راهنمایی کند.

درمان آنلاین را در نظر بگیرید
با وجود مزایای فراوان مشاوره فردی، بسیاری از افراد در استفاده از این خدمات تردید دارند. شاید به دلیل اینکه زندگی مدرن ما چقدر شلوغ شده است، رفت و آمد به مطب یک درمانگر، حتی دفتر درمانگر در منطقه شما، بسیار زمان بر است.

این جایی است که جلسات درمانی آنلاین می تواند مزیتی را برای شما ایجاد کند. با خدمات درمان از راه دور، می توانید با یک متخصص بهداشت روان آموزش دیده از خانه یا محل کار خود در زمانی که برای شما مناسب است ارتباط برقرار کنید. تنها چیزی که معمولاً نیاز دارید اتصال به اینترنت است. با درمان آنلاین، شما محدود به درمانگران جامعه خود نیستید. شما می توانید یک درمانگر از سراسر ایالات متحده انتخاب کنید، که ممکن است پیدا کردن یک درمانگر با تجربه در زمینه های مورد علاقه شما را آسان تر کند.

علاوه بر این، ممکن است بتوانید با انواع متخصصان بهداشت روان دارای مجوز با تخصص های مختلف ارتباط برقرار کنید. ممکن است راه‌های زیادی برای برقراری ارتباط با درمانگر از خانه شما وجود داشته باشد، از جمله پیام‌رسانی درون برنامه‌ای، تلفن و جلسات ویدیویی.

از زمان ظهور خدمات سلامت روان آنلاین، تحقیقات زیادی در مورد اثربخشی آنها انجام شده است. بسیاری از مطالعات نتایج دلگرم کننده ای دارند. در واقع، یک متاآنالیز مهم نشان داد که خدمات تله‌تراپی آنلاین می‌تواند به اندازه درمان حضوری مؤثر باشد. درمان آنلاین نشان داده شده است که علائم انواع بیماری های روانی، از جمله اضطراب و افسردگی را بهبود می بخشد.