بیش فعالی و نقص توجه

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

مرکز درمان بیش فعالی کودکان، متخصص درمان بیش قعالی کودک

مشاوره ازدواج چیست؟

مشاوره ازدواج یا زوجین معمولاً یک نوع درمانی مختصر و متمرکز بر راه حل است. اکثر زوج ها درمان را طی 20 جلسه کامل می کنند، اگرچه میانگین آن نزدیک به 12 جلسه است. بسته به ارزیابی اولیه درمانگر و اهداف زوج، مشاوره ازدواج می تواند هر هفته یا هر هفته در میان انجام شود. مشاوره ازدواج زمانی موفقیت‌آمیز است که هر دو طرف به طور مساوی در یافتن راه‌حل‌هایی برای مسائل ازدواج با هم سرمایه‌گذاری کنند و مایل باشند که به صورت فردی و زوجی کار کنند.

 

مشاوره ازدواج و زوجین در چه مواردی می تواند کمک کند؟

درمانگران می توانند به زوج ها کمک کنند تا نظرات مربوطه خود را در مورد مسائلی مانند مدیریت مالی، تقسیم کار خانگی، کار، جنسیت، و تربیت و تنبیه فرزندان بیان کنند. مشاوره ازدواج می تواند پس از خیانت به زوج ها کمک کند یا به زوج ها کمک کند تا با مشکلات دیگری مانند عدم ارتباط یا بازسازی اعتماد کنار بیایند.

 

مشاوره ازدواج و زوجین می تواند به زوج ها در انجام موارد زیر کمک کند:

 

پس از بچه دار شدن در ارتباط باشید

با “لانه خالی” مقابله کنید

فرآیند پشیمانی از نداشتن بچه

با قطع ارتباط عمومی مقابله کنید

تغییرات در روابط جنسی یا عدم صمیمیت را کنترل کنید

تصمیمات مهم زندگی را با هم بگیرید

از خیانت، از جمله خیانت عبور کنید

اعتماد، دوستی و احترام را بازسازی کنید

چه کسانی باید به دنبال مشاوره ازدواج باشند؟

مشاوره ازدواج یا رابطه می تواند توسط هر کسی که در یک رابطه متعهدانه است و برای حل مسائل رابطه خود به حمایت نیاز دارد، استفاده کند. این می تواند برای کسانی باشد که به قصد نامزدی با هم قرار می گذارند، کسانی که اخیرا نامزد کرده اند، تازه ازدواج کرده اند یا سال هاست که ازدواج کرده اند. مشاوره زوجین می تواند هر نوع رابطه ای را بهبود بخشد.

 

در اینجا چند نشانه وجود دارد که نشان می دهد ممکن است وقت آن رسیده باشد که مشاوره زوجین را در نظر بگیرید:

 

احساس انزوا یا تنهایی در ازدواج

دعواهای مکرر با وضوح کمی

احساس منفی نسبت به رابطه بیشتر از مثبت

تغییر در عادات روتین به عنوان یک زوج، ناسازگاری، یا عدم اعتماد

تغییر در سبک زندگی به دلیل مراقبت از والدین سالخورده یا بچه دار شدن

تغییرات در مشاغلی که سبک زندگی زوجین را تغییر داده است

تمایل به تنها بودن یا دوری از شریک زندگی خود

خیانت به شریک زندگی یا فکر کردن به خیانت

رفتارهای دروغگویی و پنهان کاری

احساس عمومی بی اعتمادی و مسائل ارتباطی

اهداف مشاوره زوجین چیست؟

مشاور به شما و شریک زندگیتان کمک می کند آنچه را که می خواهید از مشاوره به دست آورید، کشف، شناسایی و اصلاح کنید. اهداف باید واقع بینانه، مشخص و قابل دستیابی باشند. آنها همچنین باید توسط هر دو طرف رابطه و همچنین مشاور مورد توافق متقابل قرار گیرند.

 

اهداف برای زوجین منحصر به فرد است – هیچ درمان «کوکی برش» که برای همه زوج ها در همه شرایط مناسب باشد وجود ندارد. با این حال، ساختارهای کلی وجود دارد که هدف گذاری را در مشاوره زوجین هدایت می کند.

 

به طور کلی، اهداف موثر زوج درمانی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 

بهبود ارتباطات سالم

افزایش مهارت برای حل تعارض و حل مسئله

ایجاد اعتماد و احترام

کاهش احساس رنجش

پردازش تخلفات گذشته

افزایش رضایت از رابطه

شفا بعد از رابطه

گاهی اوقات، مانند مشاوره تشخیص، هدف صرفاً کسب وضوح و اطمینان در مسیر پیش رو است: تعهد مجدد به رابطه یا تصمیم به پایان دادن به کارها. در پایان روز، اهداف درمان مانند نقشه کاری است که با مشاور انجام خواهید داد.

 

آماده سرمایه گذاری در بهبود روابط خود هستید

 

OurRelationship (دوره رایگان زوج ها) – OurRelationship ثابت شده است که به زوج ها در بهبود ارتباطات، صمیمیت و اعتماد کمک می کند. 94٪ آن را به یک دوست توصیه می کنند. شروع کنید

 

درمان فردی – روابط شاد و سالم با شما شروع می شود. درمان آنلاین را امتحان کنید و بهترین خود را به روابط خود بیاورید. BetterHelp بیش از 20000 درمانگر مجاز دارد که درمان آنلاین راحت و مقرون به صرفه را ارائه می دهند. از BetterHelp دیدن کنید

 

زوج درمانی – برای بازگرداندن اعتماد و احیای مجدد احساسات عاشقانه با یکدیگر همکاری کنید. مشاوره زوجین مبتنی بر ویدئو و متن از 50 دلار در هفته شروع می شود. درمان آنلاین را امتحان کنید

 

انتخاب Therapy با شرکت‌های پیشرو سلامت روان شریک می‌شود و برای بازاریابی توسط ما Relationship، BetterHelp و Online-Therapy جبران می‌شود.

 

آیا مشاوره ازدواج و زوجین موثر است؟

آیا مشاوره ازدواج موثر است؟ در حالی که می تواند چالش برانگیز و احساسی باشد، مشاوره ازدواج می تواند بسیار موثر باشد. عوامل زیادی می توانند بر میزان مفید بودن مشاوره زوجین برای رابطه شما تأثیر بگذارند، از جمله نگرش و برداشت هر یک از افراد زوج.

 

عواملی که ممکن است بر اثربخشی مشاوره ازدواج تأثیر بگذارد عبارتند از:

 

زمان بندی: برخی از زوج ها چندین سال پس از شروع مشکلات منتظر می مانند تا مشاوره را آغاز کنند. تا زمانی که آنها به درمان برسند، مسائل می توانند تهدید جدی تری برای رابطه شوند.

سطح تعهد به این فرآیند: زوجین باید هم به رابطه و هم به فرآیند مشاوره متعهد باشند وگرنه ممکن است بیش از حد خسته شوند و نتوانند ادامه دهند. بخشی بی میل یا بدبین

 

ner همچنین می تواند بر پیشرفت تأثیر بگذارد.
ادراک و دیدگاه: زوج هایی که یکدیگر را به عنوان دشمن می بینند یا از در نظر گرفتن چگونگی کمک به مشکلات خودداری می کنند در مقایسه با زوج هایی که مایل به همکاری و تفکر هستند، دچار کمبود هستند.
توجه به این نکته مهم است که علائم قرمز جدی در مورد اثربخشی مشاوره شامل خشونت خانگی یا سوء مصرف مواد است. معنای داشتن مشاوره زوج “موفق” نیز ممکن است متفاوت باشد. گاهی اوقات، زوج تصمیم می گیرند که پایان دادن به رابطه راه درستی است.

هزینه مشاوره ازدواج و زوجین چقدر است؟
هزینه مشاوره زوجین بر اساس تجربه مشاور، طول جلسه، یا اینکه در یک مطب خصوصی در مقابل یک آژانس مبتنی بر جامعه شرکت می‌کنید، متفاوت است، که ممکن است هزینه‌های مقیاس کشویی را در نظر بگیرد. متأسفانه بسیاری از شرکت های بیمه این نوع درمان را پوشش نمی دهند، اما برای اطلاع از جزئیات با شرکت بیمه خود تماس بگیرید.

چه چیزی در اولین جلسه خود انتظار دارید
قبل از اولین جلسه زوج درمانی خود، می توانید انتظار داشته باشید که مدارک را تکمیل کنید. در جلسه اول، ارزیابی میزان مصرف بین 1 تا 2 ساعت یا در بیش از یک جلسه پخش خواهد شد. مگر اینکه توسط درمانگر غیر از این مشخص شود، هر دو طرف در رابطه شرکت خواهند کرد. برخی از مشاوران جلسه اولیه را با زوجین کامل می کنند و سپس هر فرد را به طور جداگانه می خواهند.

چگونه برای مشاوره زوجین آماده شویم
برای آمادگی برای مشاوره زوجین، آماده پاسخگویی به سوالات زیادی باشید. هر چه مشاور باید با جزئیات بیشتری کار کند، بهتر می تواند ارزیابی کند که چگونه می تواند کمک کند. مهم است که مشاور در مورد تلاقی های مختلف هویت هر فرد بحث کند تا تجربه آنها را بهتر درک کند و اینکه چگونه باید هر گونه مداخله مشاوره زناشویی و زوجین را تطبیق دهد.

از مشاور خود انتظار داشته باشید که این نوع تقاطع های هویت را کشف کند:

مسابقه
جهت گیری جنسی
هویت جنسیتی
ترجیح تک همسری/غیر تک همسری
وضعیت اجتماعی-اقتصادی
دین
همچنین این احتمال وجود دارد که مشاور شما در مورد زندگی جنسی شما و شریک زندگی تان بپرسد، که یکی از جنبه های رابطه شماست. در نهایت، آنها باید به شما اجازه دهند در مورد اینکه چه، چه زمانی و چرا مسائل جنسی در مشاوره مورد توجه قرار می گیرد، تصمیم بگیرید، اما آماده باشید که در طول مصرف در مورد آن صحبت کنید.

جلسات انفرادی در زوجین و مشاوره ازدواج
شرایطی وجود دارد که مشاوره زناشویی و زوجین جلسات مشاوره فردی یا خانوادگی را فراتر از دریافت اولیه ترکیب می کند. این ممکن است توسط شما یا مشاور آغاز شود. زمان و چرا ممکن است بسته به زوج، مشکلی که به آن پرداخته می شود و جهت گیری درمانی مشاور متفاوت باشد.

شرکت در جلسات مشاوره جداگانه می‌تواند به مشاور کمک کند تا دیدگاه‌های دیگر را ببیند یا در صورت «گیر کردن» پیشرفت، شتاب بیشتری به دست آورد. جلسات انفرادی به عنوان بخشی از مشاوره زوجین معمولاً یک ترتیب کوتاه مدت است و نباید اهداف جلسات مشاوره زوجین را تحت الشعاع قرار دهد.

قبل از اینکه جلسات انفرادی ترتیب داده شوند، مشاور با زوجین گفتگو می کند تا اطمینان حاصل شود که آنها راحت هستند. مشاور همچنین محدودیت های محرمانه بودن آنها را مورد بحث قرار خواهد داد. آنها به شریک دیگر گزارشی از گفته های شریکشان نمی دهند. با این حال، آنها معمولاً این حق را برای خود محفوظ می‌دارند که در جلسات بعدی در مورد هر چیزی که مرتبط است صحبت کنند.

روابط کامل نیستند فراز و نشیب های درمان را دنبال کنید. BetterHelp بیش از 20000 درمانگر مجاز دارد که درمان آنلاین راحت و مقرون به صرفه را ارائه می دهند. BetterHelp از 60 دلار در هفته شروع می شود. یک پرسشنامه مختصر را تکمیل کنید و با درمانگر مناسب خود مطابقت پیدا کنید.

انتخاب Therapy با شرکت‌های پیشرو سلامت روان شریک می‌شود و بابت بازاریابی توسط BetterHelp جبران می‌شود

از BetterHelp دیدن کنید
اگر شریک زندگی شما حاضر به مشاوره ازدواج نباشد چه؟
زمانی که ممکن است بخواهید به مشاوره ازدواج بروید و همسرتان این کار را نکند، مدیریت احساسات دشوار است. این بدان معنا نیست که آنها نمی خواهند در مورد مسائل بحث کنند و حل و فصل کنند، بنابراین مهم است که سعی کنیم بفهمیم چرا نمی خواهند با هم به یک درمانگر مراجعه کنند. پرسیدن «چرا» می‌تواند به شما کمک کند تا دلایل، موانع درک شده یا ترس‌های آنها در مورد مشاوره ازدواج را بیاموزید.

آنها ممکن است افسانه هایی را که شنیده اند باور کنند که مشاوره ازدواج منجر به طلاق می شود و نمی خواهند طلاق بگیرند. آنها ممکن است در مورد تأثیر مالی و هزینه این خدمات و همچنین هزینه زمان، به ویژه در مورد مشاغل سخت، برنامه های کودکان و تعهدات بیرونی نگران باشند. آنها ممکن است از صحبت کردن در مورد احساسات خود به طور کلی و به ویژه با یک غریبه مانند یک درمانگر احساس ناراحتی کنند. برخی از افراد مشاوره ازدواج را به عنوان تنبیهی برای رفتار نامناسب می دانند، بنابراین تزلزل این احساس ممکن است سخت باشد.

در حالی که دلایل آنها ممکن است برای آنها واقعی و معتبر باشد، مهم است که به یاد داشته باشید که نیازهای شما نیز معتبر هستند. تلاش برای رسیدن به جایی که بتوانید با امتحان کردن چیزها موافقت کنید، یا حتی برخی از این نگرانی ها را با یک درمانگر ازدواج بالقوه بیان کنید تا مشخص شود که آیا مناسب هستند یا خیر، می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. Re

بدون توجه، اگر به حمایت نیاز دارید، شروع درمان فردی و درخواست از شریکتان برای پیوستن احتمالی در آینده می تواند به همسرتان نشان دهد که رفتن به مشاوره ازدواج بی خطر است.

آیا مشاوران ازدواج طلاق را توصیه می کنند؟
مشاوران ازدواج معمولاً طلاق را توصیه نمی کنند یا نظرات شخصی دیگری در مورد رابطه شما ارائه نمی دهند. در عوض، آنها به شما کمک می کنند تا نیازهای خود را بررسی کنید و تلاش کنید تا دریابید که آیا نیازهای شما می تواند در این رابطه برآورده شود، چگونه ممکن است ظاهر شود، و چه چیزی ممکن است برای رسیدن به آن لازم باشد. مشاوران ازدواج ممکن است اقداماتی را در اطراف تعیین مرز توصیه کنند تا اطمینان حاصل شود که هر دو طرف احساس می کنند فضای مورد نیاز برای پردازش جداگانه مسائل و تشویق روش های سالم برای مدیریت استرس و مسائل ازدواج را دارند.

انواع مشاوره ازدواج و زوجین
مدل‌ها یا انواع مختلفی از مشاوره زوجین وجود دارد، از جمله درمان متمرکز بر هیجان (EFT)، روش گاتمن، سیستم‌های درونی خانواده (IFS)، درمان شناختی رفتاری (CBT)، درمان روان‌شناسی مثبت، و درمان متمرکز بر راه‌حل (SFT).

درمان عاطفی متمرکز
EFT نوعی روان درمانی است که بر ایجاد دلبستگی در روابط بزرگسالان تمرکز دارد. بسیاری از زوج ها به دنبال درمان هستند زیرا احساسات شدیدی مانند خشم، ترس یا خیانت دارند. EFT برای کاهش ناراحتی در رابطه و همچنین بهبود پیوند بین دو شریک کار می کند.

روش گاتمن
روش گاتمن مبتنی بر تحقیقات علمی است و این روش مبتنی بر شواهد دیگر است. نکات اصلی عبارتند از ایجاد دوستی با شریک زندگی خود، حل تعارض، ایجاد معنا در کنار هم و به حداقل رساندن دفعات چهار پیش بینی کننده طلاق، که به عنوان چهار اسب سوار نیز شناخته می شوند: انتقاد، تدافع، سنگ اندازی و تحقیر.

سیستم های داخلی خانواده
IFS یک مدل مبتنی بر شواهد و یکپارچه است که به افراد می آموزد که چگونه از درون بر خود و هشت C خود رهبری تمرکز کنند: آرامش، وضوح، کنجکاوی، شفقت، اعتماد به نفس، شجاعت، خلاقیت و ارتباط. با انجام این کار، می‌توانیم شروع کنیم به دیدن اینکه چگونه بخش‌هایی از خودمان (شخصیت‌ها و شخصیت‌های فرعی ما) می‌توانند زندگی ما را تقویت یا مهار کنند.

درمان شناختی رفتاری
CBT برای مشاوره ازدواج می تواند بسیار موثر باشد زیرا هدف بسیاری از مسائل در زوجین است و مشاوره ازدواج با این روش قابل رفع است. تمرکز بر افکار و رفتارها هسته اصلی نحوه عملکرد CBT است، و در ساختار یک زوج، می تواند به هر دو طرف کمک کند تا بفهمند از کجا آمده اند و چرا و چگونه این الگوهای فکری و رفتاری را تغییر دهند.

روان درمانی مثبت گرا
روانشناسی مثبت برای مشاوره ازدواج نیز می تواند برای هر دو فرد در رابطه بسیار مفید و توانمند باشد. هدف درمان روانشناسی مثبت گرا کمک به هر دوی افراد حاضر در رابطه است تا نقاط قوت و مهارت های خود را بشناسند و آنها را تشویق کند تا راه هایی برای دسترسی به این مهارت ها بیابند. آنها همچنین کمک می‌کنند تا موقعیت‌های منفی را به گونه‌ای تنظیم کنیم که بتوان برداشت مثبتی داشت و از چالشی که برای ایجاد تغییرات در رابطه لازم است قدردانی کرد. این روش به هر دو نفر در یک رابطه اجازه می دهد تا بر اساس نقاط قوتی که به شراکت می آورند رشد کنند.

درمان راه حل محور
SFT برای مشاوره ازدواج بسیار زوج محور است و به زوج اجازه می دهد تا اهداف و امیدهای خود را برای رابطه آشکار کنند. از زوج می پرسد که چه ابزارهایی برای رسیدن به آنجا دارند، کجا گیر می کنند، چگونه با آن موقعیت ها کنار می آیند و برای آینده برنامه ریزی می کنند. این روش به بهبود مهارت های ارتباطی و گوش دادن کمک می کند.

چه کسی صلاحیت ارائه مشاوره و مشاوره ازدواج به زوجین را دارد؟
بسیاری از متخصصان سلامت روان واجد شرایط انجام زناشویی و زوج درمانی هستند، اما همه درمانگران آموزش بالینی دقیقی در این زمینه ندارند. ممکن است درمانگران جنسی نیز در این زمینه آموزش ببینند. توجه داشته باشید که مجوزها و عناوین حرفه ای از ایالت به ایالت دیگر متفاوت است. این بدان معناست که برای برداشت های اولیه لزوماً نباید روی عنوان آنها تمرکز کنید. روی سوابق آموزشی و تجربه کاری آنها تمرکز کنید.

چگونه یک مشاور ازدواج پیدا کنیم
برای پیدا کردن یک مشاور ازدواج، جستجوی خود را در فهرست راهنمای آنلاین درمانگر شروع کنید. اکثر پزشکانی که نمایه‌های عمومی در وب‌سایت‌های آژانس یا مطب یا دایرکتوری‌های آنلاین دارند، روایت‌های مفصلی از سابقه آموزشی و تجربه بالینی خود در جمعیت مشتریانی که به آنها خدمت می‌کنند، خواهند داشت. اکثر آنها همچنین حوزه های تخصصی خود را شامل می شوند.

افکار نهایی
مشاوره زناشویی و زوجین می تواند یک سرمایه گذاری مفید و ارزشمند برای زوج هایی باشد که می خواهند روابط خود را بهبود بخشند. به یاد داشته باشید که آنچه برای یک زوج مؤثر است ممکن است برای شما مؤثر باشد یا نباشد، و پیشرفت در مشاوره نه تنها به روند درمانی بلکه به میزان تعهد شما برای ایجاد تغییرات و بهبودهای طولانی مدت بستگی دارد.