بیش فعالی و نقص توجه

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

مرکز درمان بیش فعالی کودکان، متخصص درمان بیش قعالی کودک

همه انواع فعالیت‌ها و خدماتی که قبلاً به‌طور انحصاری به صورت حضوری در دسترس بودند، اکنون می‌توانند به صورت آنلاین نیز در دسترس باشند، و این شامل مشاوره سلامت روان و مراقبت از سلامت روان می‌شود. به خصوص از زمان همه‌گیری، موج فزاینده‌ای از مردم وجود داشته است که برای دریافت حمایت مورد نیاز خود، استفاده از درمان را از طریق سلامت از راه دور یا مشاوره سلامت از راه دور آغاز کرده‌اند. اگر در این قالب تازه کار هستید، ممکن است تعجب کنید که دقیقا چگونه کار می کند، تفاوت آن با درمان سنتی چیست و آیا موثر است یا خیر. در زیر به بررسی عمیق این سوالات می پردازیم.

زنی با موهای بلند و پیراهن زرد روشن تکان می‌خورد و با درمانگرش که لبخند می‌زند خداحافظی می‌کند.
گتی/وادیم پاستوخ
برای شروع از راه دور درمانی آماده اید؟
در اینجا با یک درمانگر مجاز مطابقت دهید
چگونه تله درمانی کار می کند
تله درمانی به دریافت خدمات سلامت روان در قالب مجازی اشاره دارد. این اصطلاح معمولاً برای جلسات گفتگو درمانی آنلاین، که معمولاً از طریق تماس تلفنی یا تماس ویدیویی با درمانگران انجام می شود، صدق می کند. نحوه عملکرد دقیق راه دور درمانی تا حدودی به پلتفرم یا خدماتی که از آن استفاده می کنید بستگی دارد. با این حال، در بیشتر موارد، مراحل زیر را در جلسات اولیه خود طی خواهید کرد:

برای پلتفرم یا خدمات ثبت نام کنید
اطلاعاتی در مورد چالش های سلامت روانی که برای آنها کمک می خواهید ارائه دهید
اطلاعاتی در مورد نیازها و ترجیحات خود در یک ارائه دهنده ارائه دهید (به عنوان مثال، فردی که در مسائل LGBTQIA+ تجربه کرده است، فردی که در درمان مبتنی بر تروما آموزش دیده و غیره)
با یک درمانگر مجاز هماهنگ شوید
برای تعیین اهداف درمانی و دریافت درمان، مرتباً از طریق تلفن یا ویدیو با آنها ملاقات کنید
اگر قرارهای درمانی شما از طریق تماس تلفنی انجام می شود، یک دستگاه کار و یک اتاق آرام تمام چیزی است که شما نیاز دارید. اگر قرارهای درمانی شما از طریق تماس ویدیویی انجام می‌شود، به یک دستگاه کار (تلفن هوشمند، تبلت یا رایانه) نیاز دارید که بتواند به اینترنت وصل شود و دوربین داشته باشد، همچنین ممکن است بسته به پلتفرم به نرم‌افزار ویدیویی نیاز داشته باشید. جلسات درمان سنتی اغلب برای مدت زمان مشخصی، معمولاً 30 تا 60 دقیقه طول می کشد.

مزایای تله درمانی
همه باید احساس قدرت کنند تا بهترین نوع درمانی را برای خود انتخاب کنند، چه مراقبت های بهداشتی از راه دور یا مراقبت های بهداشتی حضوری. مزایای خاصی برای تله‌تراپی وجود دارد که ممکن است آن را به گزینه‌ای جذاب‌تر از جلسات حضوری برای برخی تبدیل کند. بیایید نگاهی دقیق تر به اینها بیندازیم.
احتمالاً برای تله‌تراپی نیازی به سفر ندارید
یکی از مزایای کلیدی درمان مجازی این است که تقریباً از هر جایی می توان آن را انجام داد، که می تواند استرس کمتری نسبت به رفت و آمد به درمان داشته باشد. اگر دستگاه و اتصال به اینترنت دارید، می‌توانید با درمانگر خود وارد جلسات شوید و مراقبت‌های با کیفیت بالا را از خانه دریافت کنید.

این بدان معناست که از راه دور به افرادی که ممکن است توانایی دریافت مراقبت های بهداشت روانی را نداشته باشند، اجازه می دهد تا درمان مورد نیاز خود را دریافت کنند. به عنوان مثال، برخی از کاربران تله‌تراپی در مناطق روستایی زندگی می‌کنند، به این معنی که ممکن است در نزدیکی آنها ارائه‌دهنده حضوری وجود نداشته باشد. برخی دیگر دارای یک ناتوانی جسمی یا یک بیماری روانی مانند اضطراب اجتماعی هستند که ممکن است ترک خانه برای رفتن به جلسات را برای آنها دشوار یا غیرممکن کند. برخی دیگر ممکن است حمل و نقل قابل اعتماد نداشته باشند، یا ممکن است برنامه بسیار شلوغی بین مراقبت از کودکان و محل کار داشته باشند که امکان رفت و آمد به قرارهای ملاقات را فراهم کند. در شرایطی مانند این، درمان آنلاین می تواند گزینه بسیار راحت تری باشد.

شما می توانید محیط خود را کنترل کنید
برخی از افراد از راه دور درمانی را انتخاب می کنند زیرا ترجیح می دهند از حمایت باکیفیت یک درمانگر در خانه خود بهره مند شوند. آنها می توانند هر چیزی را که دوست دارند بپوشند، راحت بنشینند و نور و دمای فضای خود را به دلخواه تغییر دهند، و غیره. و در چارچوب ذهنی مناسب برای درمان.
یک زن مسن با موهای خاکستری در دم اسبی لبخند می زند و به صفحه تبلت خود اشاره می کند.
Rawpixel
ممکن است مقرون به صرفه تر باشد
متخصصان سلامت روان که راهنمایی های حضوری ارائه می کنند، معمولاً هزینه های قابل توجهی مانند اجاره فضای خود را پوشش می دهند. با این حال، کسانی که از راه دور درمانی انجام می دهند، هزینه های کمتری دارند و بنابراین ممکن است هزینه کمتری برای خدمات خود دریافت کنند. هزینه متوسط یک جلسه درمانی حضوری در ایالات متحده بین 100 تا 200 دلار است. هزینه متوسط یک جلسه از راه دور درمانی بسیار کمتر است. به عنوان مثال، با یک پلت فرم آنلاین درمانی مانند BetterHelp، هزینه ها از 60 تا 90 دلار در هفته متغیر است. اگرچه BetterHelp به طور خاص بیمه نمی‌پذیرد، اما این هزینه با اکثر بیمه‌ها قابل مقایسه است. به عبارت دیگر، کسانی که توانایی پرداخت جلسات درمانی حضوری منظم را ندارند ممکن است متوجه شوند که درمان آنلاین برای بودجه آنها مناسب تر است.

ممکن است با تله درمانی گزینه های ارائه دهنده بیشتری داشته باشید
برای کسانی که در مناطق دور افتاده زندگی می کنند که گزینه های درمانی زیادی وجود ندارد، از راه دور نیز می تواند جایگزین مناسبی باشد. مگر اینکه در یک منطقه بزرگ شهری زندگی کنید، شما م

 

در یافتن ارائه‌دهنده‌ای که با نیازها یا ترجیحات شما مطابقت دارد، مشتریان جدید را می‌پذیرد و در فاصله معقولی از محل زندگی شما قرار دارد، مشکل دارید. با این حال، با تله درمانی، این محدودیت ها را می توان حل کرد، زیرا می توانید از طیف وسیع تری از ارائه دهندگان انتخاب کنید، زیرا موقعیت جغرافیایی عاملی نیست. این می تواند به ویژه برای کسانی که به دنبال یک متخصص یا فردی با نوع خاصی از تخصص هستند مفید باشد. همچنین به افراد این امکان را می دهد که اگر متوجه شوند اولین درمان مناسب نیست، راحت تر درمانگر را عوض کنند.

اثربخشی تله درمانی
تحقیقات رو به رشدی وجود دارد که نشان می دهد درمان آنلاین در بسیاری از موارد می تواند به اندازه جلسات حضوری موثر باشد. توجه به این نکته مهم است که درمان حضوری ممکن است در شرایط خاص بهترین باشد، مانند بیماری‌های روانی شدیدتر یا هر شرایطی که ممکن است ایمنی فرد در خطر باشد.

تحقیقات نشان می‌دهد که برای اکثر شرایط و نگرانی‌های کلی سلامت روان، درمان مجازی ممکن است بتواند تأثیر معناداری داشته باشد. مطالعات انجام‌شده توسط همتایان که این موضوع را پیشنهاد می‌کنند شامل موارد زیر است:

مطالعه‌ای در سال 2020 گزارش می‌دهد که درمان شناختی رفتاری آنلاین – یکی از رایج‌ترین انواع گفتار درمانی امروزی – «حداقل به اندازه CBT حضوری» در کاهش علائم افسردگی مؤثر است.
مطالعه دیگری نشان می‌دهد که درمان مجازی یک روش درمانی «موثر و مقرون‌به‌صرفه» برای علائم اضطراب است، با دیگری که همین روش را برای علائم افسردگی یافت.
مطالعه‌ای که در دانشگاه زوریخ انجام شد نشان داد افرادی که درمان مجازی دریافت می‌کنند بیشتر مراقبت‌های خود را «شخصی» توصیف می‌کنند. این یافته معنادار است زیرا یک رابطه مثبت درمانگر-مشتری معمولاً برای اثربخشی درمان بسیار مهم است.
در نهایت، طبق یک مطالعه، زوج‌هایی که از طریق ویدئو با هم در مشاوره رابطه شرکت کردند، گزارش دادند که احساس امنیت بیشتری می‌کنند و توسط درمانگرشان «کمتر مرعوب می‌شوند و مورد قضاوت قرار می‌گیرند».
طبق یک مطالعه در سال 2016، CBT آنلاین “مزایای بی‌شماری را هم برای بیمار و هم برای پزشک ارائه می‌دهد” و “به درمان بیماران با بسیاری از شرایط روانپزشکی مختلف، با هزینه کمتر نسبت به CBT سنتی اجازه می‌دهد”.
مرد جوانی با یک پیراهن یقه‌دار و موهایش نان‌دار لبخند می‌زند و روی صفحه لپ‌تاپش برای درمانگر دست تکان می‌دهد.
گتی/وادیم پاستوخ
برای شروع از راه دور درمانی آماده اید؟
در اینجا با یک درمانگر مجاز مطابقت دهید

راه دور درمانی را شروع کنید
به طور کلی، احتمالاً بهترین نتایج را از دنبال کردن درمان در قالب یا رسانه‌ای که برای شما راحت‌تر است به دست خواهید آورد. اگر علاقه مند به امتحان درمان آنلاین هستید، ممکن است از پلتفرمی مانند BetterHelp استفاده کنید. همه درمانگران BetterHelp دارای مجوز هستند و حداقل سه سال و 1000 ساعت تجربه عملی در عمل بالینی دارند. از شما خواسته می شود که یک پرسشنامه مختصر در مورد نیازها و ترجیحات خود پر کنید و در عرض چند روز با یک ارائه دهنده مطابقت داده می شود. سپس می‌توانید از طریق تلفن یا تماس ویدیویی با آن‌ها ملاقات کنید و همچنین می‌توانید از پیام‌رسانی درون برنامه‌ای برای ارتباط بین جلسات استفاده کنید. برای نظرات مشتریان در مورد درمانگران BetterHelp به زیر مراجعه کنید.