بیش فعالی و نقص توجه

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

مرکز درمان بیش فعالی کودکان، متخصص درمان بیش قعالی کودک

اگر نگران هستید زیرا شما و همسرتان با هم مشاجره کرده اید و احساس می کنید که به عنوان یک زوج به حمایت نیاز دارید، زوج درمانی می تواند کمک کند. تمرینات زوج درمانی ممکن است به هر دوی شما کمک کند تا روش های ارتباط موثر برای تقویت رابطه خود را بیاموزید. بسیاری از زوج ها با هم بحث می کنند. درمان ممکن است به شما و شریک زندگیتان کمک کند تا این الگوها را ارزیابی کرده و راهبردهای مناسب برای تقویت رابطه خود را بیاموزید. اگر تا به حال از خود پرسیده اید که “ازدواج درمانی چگونه کار می کند” به خواندن ادامه دهید؟

زوج درمانی
زوج ها می توانند مشاوره آنلاین زوج ها را با BetterHelp بررسی کنند. گتی/آنا استیلز
آیا به مشاوره زوجین فکر می کنید؟
با یک درمانگر دارای مجوز ارتباط برقرار کنید
تنش رابطه
مشاجرات زوج ها ممکن است شامل نگرانی های مختلفی باشد، از جمله:

پول
توزیع عادلانه کارهای خانه یا سایر مشاغل
صمیمیت فیزیکی
تعهدات و مسائل خانوادگی گسترده
فرزندان یا والدین
مشاغل
عادات خوابیدن، مانند خروپف یا بیدار ماندن تا دیروقت شب
روابط گذشته
مصرف مواد
الگوهای رفتاری ناسالم
در یک رابطه، دلایل مشاجره می تواند بسیار متفاوت باشد، از لباس روی زمین گرفته تا خیانت به اعتماد. اگر شما و همسرتان اغلب با هم بحث می کنید، ممکن است تعجب کنید که آیا زوج درمانی رفتاری برای پویایی رابطه خاص شما مفید است یا خیر. مشاوره رابطه با درمانگر مناسب ممکن است به سوالات شما و شریک زندگیتان در مورد رابطه تان پاسخ دهد. آیا مشاوره زوجین موثر است؟ مطالعات مبتنی بر شواهد نشان می‌دهد که زوج‌ها یا مشاوره ازدواج یکی از روش‌های درمانی است که به طور مثبت ۷۰ درصد از روابط را در صورت تمرین بهبود می‌بخشد. اگر مطمئن نیستید که می توانید از پس هزینه های درمانی برآیید، ممکن است بتوانید به صورت آنلاین مشاوره ازدواج رایگان پیدا کنید. مشاور زوجین چه می کند؟ یک مشاور ممکن است مهارت‌های جدید رابطه سالم را به شما بیاموزد، به شما کمک کند رفتارهای ناسالم را شناسایی کنید، و به شما در توسعه ارتباطات و رسیدگی به مسائل رابطه کمک کند.
زوج درمانی
به جای تمرکز بر دعوای کمتر، زوج‌ها در مشاوره ممکن است در هنگام بروز اختلاف، بر ارتباط بهتر تمرکز کنند. در زوج‌درمانی، تکنیک‌های درمانی متمرکز را یاد می‌گیرید تا با شنیدن حرف‌های همسرتان به طور فعال گوش دهید و به او فضایی بدهید تا نظر خود را بیان کند. در حالی که در گرمای لحظه، عمل کردن به طور عینی چالش برانگیز است. با این حال، یادگیری صحبت کردن درباره افکار و احساسات سالم از هفته به هفته ممکن است پایه ای ارزشمند برای یک رابطه سالم تر باشد. در مشاوره زوجین یا رابطه زناشویی رعایت نکات زیر می تواند کمک کننده باشد.

از هر گونه رفتار مشکل دار آگاه باشید
آگاهی از رفتارهای مشکل ساز می تواند شامل شناسایی الگوهای تکرار شونده در استدلال های شما باشد. ممکن است بخواهید به هر دو طرف بحث نگاه کنید. آیا در مورد قبوض ماهانه یا مسائل بهداشتی استرس داشته اید؟ آیا در مورد نحوه تربیت فرزندان خود اختلاف نظر دارید؟ آیا احساس می کنید در سایر وظایف خانوادگی غرق شده اید؟ هر اتفاقی که می افتد، می توانید نگرانی های خود را به درمان بیاورید. فضایی را برای صحبت آشکار بدون قضاوت و ایجاد استراتژی هایی برای تغییر باز می کند. شما ممکن است مناطقی را شناسایی کنید که شما و شریک زندگیتان هر دو می‌توانید پیشرفت کنید. همچنین، ممکن است سعی کنید در طول جلسه روان درمانی فقط اشتباهات شریک زندگی خود را بیان نکنید. هنگام کار با یک درمانگر، اغلب در مورد هر دو طرف تعارض صحبت می کنید. مشاور شما ممکن است احساس بهتری برای ارائه پشتیبانی داشته باشد اگر بفهمد برای هر یک از شما چه اتفاقی می افتد.

به نگرانی های موجود در درمان پایبند باشید
هنگام بروز اختلاف، به جای آوردن اطلاعات نامربوط، روابط دیگران یا آسیب های گذشته، وضعیت فعلی و علت اصلی آن را در نظر بگیرید. اگر می خواهید در مورد آسیب های گذشته صحبت کنید، این کار را در یک جلسه جداگانه در نظر بگیرید. ممکن است کمک کند که هر مشکلی را یکی یکی بررسی کنید تا شما و شریک زندگیتان بتوانید به طور کامل روی نگرانی های خود تمرکز کنید.

مناطق توافق سالم را بیابید
در حالی که موافقت با اجتناب از یک بحث ممکن است نگرانی ها را حل نکند، شناسایی منطقه ای که در آن در میان یک بحث موافق هستید ممکن است سازنده باشد. به عنوان مثال، شاید زوجی در مورد اینکه آیا اجازه دهند دخترشان تلفن همراه داشته باشد یا خیر، اختلاف نظر دارند. به جای بحث و جدل یا «موافق با مخالفت»، یکی از شرکا می‌تواند بگوید: «می‌دانم که هر دوی ما برای امنیت و رفاه دخترمان ارزش قائل هستیم. بیایید لیستی از مزایا و معایب هر گزینه ایجاد کنیم تا بتوانیم بهترین راه حل را پیدا کنیم. تصدیق یک منطقه توافق ممکن است حس اتحاد را برانگیزد، که می تواند سازش را در طول یک گفتگو آسان تر کند. اگر یافتن زمینه مشترک دشوار است، می‌توانید از درمانگر خود بخواهید که از تاکتیک‌هایی برای مشاوره زوج‌ها استفاده کند، مانند ایجاد نموداری از مناطقی که ممکن است در آن توافق داشته باشید.

پا به کفش های شریک زندگی خود بگذارید
در طول زوج درمانی، ارزیابی ارزش ها، افکار و باورهای شما نیز می تواند مفید باشد. آنها کجا با شریک زندگی شما مطابقت دارند و در کجا احساس قطع ارتباط وجود دارد؟ مقادیر مختلف می تواند یک مشکل ریشه ای برای برخی نگرانی ها باشد. به این فکر کنید که چرا شریک زندگی تان ناراحت است و به طور موقت به چیزی که باعث شده احساساتتان را احساس کنید بی توجه است. آیا آنها احساس می کنند شنیده نشده، مورد بی مهری قرار گرفته اند یا مورد بی احترامی قرار می گیرند؟ با وارد شدن به شریک زندگی خود

با درک الگوهای رفتاری آنها، می توانید دنیای پنهانی از دانش را کشف کنید. درک بحث از دیدگاه طرف مقابل ممکن است به شما امکان دهد با همدلی به موقعیت نزدیک شوید. یک درمانگر مجاز می تواند از این شکل از روان درمانی برای کمک به شما در حل چالش های رابطه فوری و ایجاد راه حل های طولانی مدت استفاده کند که به برقراری ارتباط، تعامل و نمایش عشق هر دو طرف کمک می کند.

آیا مشاوره رابطه یا ازدواج می تواند اوضاع را بدتر کند؟
دو نفر ممکن است همه چیز را چشم به هم نبینند. با این حال، ممکن است بتوانید مصالحه کنید، به توافق برسید یا یکدیگر را در مورد گزینه دیگری متقاعد کنید. مشابه اینکه چگونه خانواده درمانی می تواند به ایجاد روابط سالم بین اعضای خانواده کمک کند، زوج درمانی نیز پتانسیل شما را برای رسیدن به این نقطه با شریک زندگی خود باز می کند. مشاوره آنلاین رابطه اغلب راهی برای بهبود اختلاف نظرهای رابطه است نه بدتر کردن آنها. با این حال، اگر مشاوره منجر به مشاجره های بیشتر یا اصرار برای جدایی شد، می توانید این موضوع را در جلسه بعدی خود مطرح کنید. می توانید به درمانگر اطلاع دهید که چرا نگران هستید و بپرسید که چه معنایی برای رابطه می تواند داشته باشد. درمانگر شما ممکن است توصیه ها و تکنیک های مشاوره ارزشمندی برای کمک به هر مشکلی که ممکن است در رابطه با آن روبرو هستید داشته باشد.

چرا شریک زندگی من از من ناراحت است؟
اگر شریک زندگی شما عصبانی، تدافعی یا ناراحت است و شما نمی توانید دلیل آن را بفهمید، ممکن است دلایل مختلفی وجود داشته باشد. به عنوان مثال، آنها ممکن است تجربه کنند:

یک درگیری درونی که به شما یا رابطه ارتباطی ندارد
درگیری با یک رابطه دیگر، مانند با دوستان یا خانواده
استرس ناشی از یک روز طولانی یا فرسودگی ذهنی
علائم یک بیماری روانی، مانند افسردگی یا اضطراب
علائم مربوط به یک درگیری حل نشده در رابطه شما
از دست دادن یا اندوه
به جای اینکه رفتار شریکتان را غیرمنطقی فرض کنید، ممکن است سعی کنید ارتباطات را باز کنید تا بفهمید چه چیزی اشتباه است. می توانید به شریک زندگی خود اطلاع دهید که متوجه تغییر خلق و خوی او شده اید و می خواهید برای حمایت از او در آنجا باشید. اگر حالت تدافعی پیدا کردند، این مکالمه را در طول درمان در نظر بگیرید.

رابطه درمانی
زوج‌درمانی ممکن است به زوجین کمک کند تا استراتژی‌های رابطه سالم و تاکتیک‌های حل مشکل را بیاموزند تا به شما و شریک زندگی‌تان در تغییر الگوها کمک کند. شناخت عادات ناسالم شما می تواند به اندازه شناسایی رفتارهای ناسالم همسرتان ضروری باشد. یک زوج درمانگر ممکن است به شما اجازه دهد تا یک بحث پایان باز را با حضور شخص ثالث بی طرف تسهیل کنید.

آیا برای دیدن یک درمانگر با هم خیلی زود است؟
زوج هایی که چند هفته با هم بوده اند یا زوج هایی که سال ها با هم بوده اند، همگی ممکن است از مشاوره بهره مند شوند. هیچ الزامی در رابطه با مدت زمانی که برای شرکت در یک جلسه با هم بوده اید وجود ندارد. درمانگر شما احتمالاً در تمام مراحل روابط با زوج ها تجربه خواهد داشت.

زوج ها در حال بحث در مورد زوج درمانی
زن و شوهری در آغوش می گیرند. تصاویر گتی/نیم نقطه
آیا زوج ها می توانند با هم در جلسات شرکت کنند؟
جلسات زوج اغلب با هم برگزار می شود. در برخی موارد، درمانگر شما ممکن است قبل یا بعد از جلسات با شما ملاقات کند تا در مورد احساساتی که احساس می‌کنید نمی‌توانید در مقابل شریک زندگی خود بگویید، صحبت کند. از طریق این روش ها، درمانگر شما ممکن است رابطه شما را مشاهده کند و بینشی در مورد نقاط قوت و ضعف شما ارائه دهد. آنها همچنین ممکن است به عنوان یک میانجی بی‌طرف عمل کنند و به شما و شریک زندگی‌تان توصیه کنند که از طریق درگیری‌ها کار می‌کنید. در موارد دیگر، شما و همسرتان ممکن است یک درمانگر فردی نیز داشته باشید. ممکن است انتخاب کنید که موضوعاتی از جلسات درمانی خود را به زوج درمانی بیاورید، اما این به شما بستگی دارد.

پیشنهادات مشاوره زوجین
زوج‌درمانی رفتاری ممکن است راه‌های مؤثر تعامل و برقراری ارتباط را به شریک زندگی بیاموزد. یک مشاور ممکن است با زوجین در مورد راه هایی برای نشان دادن عشق و حمایت خود از یکدیگر در هنگام درگیری طوفان فکری کند. فوربس نشان می‌دهد که زوج‌درمانی زمانی می‌تواند کارساز باشد که هر دو طرف حاضر باشند، مایل به تلاش و آماده برای ایجاد تغییرات باشند. اگرچه ممکن است تمام تعارضات شما را برطرف نکند، اما اغلب به عنوان ابزاری برای راهنمایی شما در حالی که شما و شریک زندگیتان برای حل تعارضات با هم تلاش می کنید، استفاده می شود.

فواید
در حالی که این درمان ممکن است برای هر زوجی در هر موقعیتی مفید نباشد، می تواند برای بسیاری از شراکت ها موثر باشد.

رضایت عاطفی
در طول جلسات و بعد از آن، زوجین تمایل دارند سطح بالایی از رضایت را از درمانگر ازدواج ابراز کنند. با توجه به انجمن درمانگران ازدواج و خانواده آمریکا، بیش از 90 درصد از زوج های مورد بررسی پس از شرکت در جلسات با یک زوج یا درمانگر ازدواج، بهبود سلامت عاطفی را گزارش کردند. آنها گزارش دادند که درمانگر ازدواج و خانواده منابع مورد نیاز برای تصمیم گیری موثرتر در مورد روابطشان را در اختیار آنها قرار داده است. توجه داشته باشید که آنچه برای روابط دیگر مناسب است ممکن است به نفع رابطه شما نباشد. زوج درمانی ممکن است به شما کمک کند بدون مقایسه به رابطه خود نگاه کنید. بنابراین، شما ممکن است از طریق تضادهای خود، مانند عوامل استرس زای بیرونی، مسائل صمیمیت، یا مشکلات ارتباطی، به شیوه ای شخصی کار کنید.

حل تعارضات در زوج ها Th

 

erapy ممکن است در وقت شما صرفه جویی کند
زوج درمانگران اغلب با زوج هایی با پیشینه ها، فرهنگ ها و سبک های زندگی متفاوت کار می کنند. به همین دلیل اغلب با روش هایی برای موقعیت های مختلف آماده می شوند. علاوه بر این، آنها اغلب تحقیقات به روز در مورد روابط بین فردی در دسترس دارند تا با حقایق و مطالعات از شما حمایت کنند. تلاش برای حل تعارضات به تنهایی ممکن است وقت گیر به نظر برسد، زیرا ممکن است نیاز داشته باشید که بدون حمایت یک حرفه ای، بفهمید که چه چیزی کار می کند. شرکت در جلسات درمانی هفتگی ممکن است به زوج کمک کند تا با یک برنامه ساختاریافته برای رابطه خود پیش بروند.

ممکن است یک قطعنامه دریافت کنید
گاهی اوقات، زوج درمانی ممکن است به شما و شریک زندگیتان نشان دهد که می‌خواهید با هر نگرانی کنار بیایید و با هم پیش بروید. گاهی اوقات، شما یا شریک زندگیتان ممکن است متوجه شوید که این رابطه برای شما مناسب نیست. در هر صورت، زوج درمانی می تواند به شما این امکان را بدهد که در مورد سلامت رابطه خود بیاموزید و راه حلی ارائه دهید. در مشاوره، درمانگر شما ممکن است جدایی یا طلاق را توصیه نکند. در عوض، درمانگر شما ممکن است شما را به سمت یافتن سالم ترین گزینه برای خود راهنمایی کند.

تکنیک
زوج درمانی اغلب بر افزایش ارتباطات مؤثر و تقویت پیوندهای دلبستگی متمرکز است. می توانید درباره سبک دلبستگی خود که در کودکی ایجاد شده است و نحوه ارتباط آن با سبک همسرتان صحبت کنید.

گزینه های متنوعی وجود دارد. برای مثال، ممکن است در زوج درمانی متمرکز بر عاطفه (EFT) شرکت کنید، که اغلب از تئوری های دلبستگی و پیوند بزرگسالان برای راهنمایی مراجعان استفاده می کند. این درمانگران می‌توانند به زوج‌ها کمک کنند تا پاسخ‌های عاطفی، تعاملات و پیوندهای خود را ارزیابی کرده و تقویت کنند تا در رابطه به پیش بروند.

اشکال و روش های مختلف عبارتند از:

روش گاتمن
این رویکرد ممکن است به زوج ها کمک کند تا صمیمیت، احترام و محبت کلی خود را از طریق “نقشه های عشق” افزایش دهند.

روایت درمانی
در روایت درمانی، زوج ها ممکن است نگرانی های درونی خود را شناسایی کرده و نام ببرند، که ممکن است از زوایای مختلف مورد بررسی قرار گیرد و به طور سازنده با آنها کار شود.

روانشناسی مثبت
این یکی از تکنیک های مشاوره زوجین است که درمانگران اغلب برای تاکید بر جنبه های مثبت روابط از آن استفاده می کنند. یک درمانگر ممکن است از شیوه های خوش بینی برای رسیدن به این هدف استفاده کند.

ایماگوتراپی

این روش می‌تواند تکنیک‌های رفتاری و معنوی را با هم ترکیب کند و سوالات زوج‌درمانی مانند “چرا شریک زندگی خود را انتخاب کردید؟”

آیا رابطه درمانی برای ما مفید خواهد بود؟
موفقیت یا شکست در درمان ممکن است به میزان تمایل هر دو طرف برای متعهد شدن به تکنیک ها و تمرینات زوج درمانی بستگی داشته باشد. اگر یکی یا هر دوی شما تمایلی به مشارکت و تعهد کامل به این فرآیند نداشته باشید، ممکن است به اندازه یک طرز فکر مثبت سود نبرید. فرآیند مشاوره زوجین می تواند از هر دو طرف تلاش کند. ممکن است در مورد مواردی که در آنها رفتار ناسالم انجام داده اید، یاد بگیرید، که پرداختن به آنها در مقابل یک درمانگر و شریک زندگی شما ممکن است دشوار باشد. شما و شریک زندگیتان ممکن است تصمیم بگیرید که برای تغییر الگوهای رفتاری خود و یادگیری مهارت های جدید به درمان بروید. علاوه بر این، ممکن است بخواهید قبل از پرداختن به مشاوره عمیق، مناسب یک درمانگر را پیدا کنید. سوالات زیر را در نظر بگیرید:

چرا باید آن را امتحان کنیم؟
چه چیزی می خواهیم از درمان به دست آوریم؟
هدف نهایی ما برای هر جلسه چیست؟
به دنبال چه نوع زوج درمانی هستیم؟
در اولین جلسه مشاوره زوجین در مورد چه جنبه هایی از رابطه خود صحبت خواهیم کرد؟
آیا موضوعاتی وجود دارد که به دلایلی نخواهیم با درمانگر صحبت کنیم؟
آیا موضوع شخصی وجود دارد که یکی یا هر دوی ما نمی خواهیم مطرح شود؟
چه چیزی را نباید به زوج درمانگر بگویم؟
شما ممکن است هر چیزی را به درمانگر خود بگویید. با این حال، این به شما بستگی دارد که آیا بخشی از اطلاعات را بگویید. شما می توانید اطلاعات خود را به اشتراک بگذارید، اما ممکن است قبل از گفتن هر یک از جزئیات آن به مشاور، با شریک زندگی خود مشورت کنید.

اگر شریک زندگی من از رفتن به مشاوره زوجین امتناع کرد، چه کاری باید انجام دهم؟
اگر شریک زندگی شما از انجام مشاوره امتناع می ورزد، ممکن است درمان فردی را در نظر بگیرید تا با یک مشاور در مورد احساس خود در رابطه خود صحبت کنید. مشاوره فردی ممکن است فقط بر نیازهای شما متمرکز باشد، بنابراین ممکن است در مورد اینکه چگونه این رابطه به شما آسیب می‌زند یا به شما سود می‌رساند، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

آیا شرکا باید به همان درمانگر فردی مراجعه کنند؟
فرض کنید شریک زندگی شما برای شرکت در زوج درمانی احساس راحتی نمی کند اما مایل است درمان را به تنهایی امتحان کند. در این صورت، ممکن است بتوانید به صورت جداگانه به همان درمانگر مراجعه کنید. با این حال، این امکان نیز وجود دارد که به درمانگرهای جداگانه مراجعه کنید تا روی احساسات شما کار کنند. این بستگی به خواسته شما و شریک زندگی شما دارد.

آیا باید به همسرم بگویم که در مورد چه چیزی در درمان صحبت می کنم؟
شما می توانید انتخاب کنید که با همسر خود در مورد آنچه در درمان صحبت می کنید صحبت کنید. انجام این کار ممکن است به آنها کمک کند تا بفهمند در چه زمینه هایی از زندگی یا رابطه شما کار می کنید. با این حال، در صورت تمایل می توانید جزئیات جلسات درمانی خود را نیز برای خود نگه دارید.

درمان برای زوج ها
یک زوج برای زوج درمانی با یک درمانگر آنلاین ثبت نام می کنند. گتی/آنا استیلز
آیا شما در نظر بگیرید

 

حلقه مشاوره زوجین؟
با یک درمانگر دارای مجوز ارتباط برقرار کنید
اثربخشی درمان آنلاین
“من نمی توانم مشاوره زوجین را در نزدیکی خود پیدا کنم، آیا می توانم آنلاین امتحان کنم؟” در هر کجا که زندگی می کنید، یک درمانگر مجاز ممکن است به شما کمک کند تا مشکلات فوری رابطه را حل کنید و برای ایجاد راه حل های طولانی مدت برای مشکلات ارتباطی تلاش کنید. بر اساس تحقیقات انجام شده، مشاوره زوجین در کاهش پریشانی رابطه و بهبود رضایت از رابطه موثر است. در یک مطالعه با 300 زوج واقعی، درمان آنلاین برای زوج ها یا مشاوره ازدواج آنلاین به عنوان یک راه حل پیشنهاد شد. زوج ها به طور تصادفی به درمان آنلاین با برنامه OurRelationship (OR) یا شرایط کنترل لیست انتظار اختصاص داده شدند، بنابراین چگونه می توان یک زوج درمانگر پیدا کرد؟

زوج درمانگر آنلاین
زوج هایی که به شرایط درمانی اختصاص داده شده بودند، فعالیت های آنلاین را در برنامه OR تکمیل کردند و چهار تماس 15 دقیقه ای با همکاران کارکنان داشتند. زوج‌هایی که تحت درمان قرار گرفتند، نسبت به گروه انتظار در رضایت از رابطه و اعتماد به رابطه، پیشرفت‌های قابل‌توجهی داشتند. زوج ها همچنین بهبودهای قابل توجهی را در عملکرد خود گزارش کردند، از جمله کاهش علائم افسردگی و اضطراب و بهبود در سلامت درک شده، عملکرد کاری و کیفیت زندگی. ممکن است تعجب کنید که “هزینه مشاوره زوجین چقدر است؟” مشاوره زوجین از طریق BetterHelp بین 60 تا 90 دلار در هفته است. در مقایسه با درمان سنتی حضوری با 100 تا 200 دلار در هر جلسه، درمان آنلاین می تواند 10 تا 140 دلار در هر جلسه برای شما صرفه جویی کند. اگر برای امتحان کردن مشاوره آماده هستید، در پلتفرمی مانند BetterHelp برای افراد یا Regain برای زوج ها ثبت نام کنید. اولین قدم را بردارید و همین امروز دست به دست شوید. ممکن است این رویکردها برای مشاوره زوجین یک تجربه واقعی و احشایی باشد که منجر به یک رابطه قوی تر می شود.

نظرات مشاور آنلاین و مشاور BetterHelp

استفانی، LCSW: «استفانی یک جواهر است! او بسیار متفکر، دقیق، صادق، بصیر اما مهمتر از همه مفید است. این از شخصی است که هرگز نمی خواست مشاوره انجام دهد و فقط “می دانست” که به آن نیاز ندارم. او در کمک به من و همسرم نقش مهمی در یافتن مکان بهتر خود داشته است. او ما را به عنوان یک زوج و به صورت فردی رشد داد. ممنون، استف!»

نیکول، LCSW: «نیکول به من کمک کرد تمام ذهنیتم را به سمت روابط تغییر دهم! رابطه من با طرف مقابلم هرگز قوی تر یا سالم تر نبوده است و همه اینها به لطف اوست. او دقیقاً می‌داند که چگونه به من کمک کند تا آنچه را که احساس می‌کنم پردازش کنم و چگونه با آنچه که می‌خواهم به جلو بروم و در عین حال به خواسته‌های شریکم و همچنین نیازهای ما بپردازم. فقط چند ماه گذشته است، اما کل وضعیت روحی من 3000٪ بهبود یافته است!».