بیش فعالی و نقص توجه

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

مرکز درمان بیش فعالی کودکان، متخصص درمان بیش قعالی کودک

گذراندن مراحل طلاق می تواند یک دوره چالش برانگیز در زندگی شما باشد. به دنبال راه‌هایی برای کنار آمدن با احساسات و انتقال به فصل بعدی زندگی‌تان، پاسخی طبیعی به این وضعیت شدید است. درمان ممکن است یک گزینه سودمند برای کمک به سازگاری و رشد در هنگام طلاق از همسر باشد.

مردی که هدفون به سر دارد پشت میز نشسته و با حالتی جدی روی لپ تاپ تایپ می کند.
گتی/لوئیس آلوارز
رفتن از طریق طلاق سخت است
از یک درمانگر کمک بگیرید
برای اکثر افرادی که طلاق را پشت سر می گذارند، دوران سختی در زندگی آنهاست. این اغلب موردی است که آیا آنها دادرسی را شروع کرده اند یا در حال دریافت درخواست طلاق از طرف همسر خود بوده اند. احساسات تجربه شده می تواند از تسکین و هیجان برای شروعی تازه گرفته تا احساس غم و اندوه، از دست دادن، و گناه، با پایان یافتن دائمی طلاق متغیر باشد. هنگامی که با موانعی روبرو می شوید که احساسات زیادی در حال بازی هستند، به دنبال فضاهای امنی باشید که در آن نگرانی ها و احساسات را بیان کنید. به شیوه ای محترمانه ممکن است برای بسیاری از زوج های طلاق به اولویت تبدیل شود. به دلیل شدت تجربه رویدادهای تغییر زندگی، بسیاری از زوج‌ها به دنبال درمان طلاق هستند تا به آنها کمک کند تا در مورد چگونگی پیشرفت در مرحله بعدی زندگی خود نتیجه‌گیری کنند.

مشاوره طلاق تعریف شده است
مشاوره طلاق شکل نسبتا جدیدی از درمان است. بسیاری از افراد ممکن است با مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره رابطه آشنا باشند، اما با مشاوره طلاق کمتر آشنا هستند. این به زوج ها کمک می کند تا احساسات غالباً پیچیده خود را در مورد ازدواج و طلاق به روشی محترمانه تر و سازنده تر از آنچه که به تنهایی قادر به انجام آن باشند، مدیریت کنند. زوج ها معمولاً در این نوع درمان شرکت می کنند به این امید که خدمات ارائه شده توسط یک درمانگر استرس را برای همه طرف های درگیر کاهش دهد. مشاوره طلاق می تواند قبل از تصمیم به طلاق با ارائه بینش عینی و ابزارهایی برای کمک به آنها در انتخاب درست به زوجین کمک کند. همچنین زمانی که طلاق در حال انجام است می تواند حمایت کند و پس از نهایی شدن طلاق می تواند به درمان پس از طلاق منتقل شود.
با این حال، به دلیل جدید بودن نسبی آن، بسیاری از زوج ها ممکن است مزایای مشاوره طلاق را درک نکنند یا ندانند که آیا این مشاوره برای وضعیت آنها مفید است یا خیر. این احتمال وجود دارد که اکثر زوج هایی که با مشکلات جدی زناشویی با جدایی روبرو هستند، از مشاوره با درمانگران طلاق حرفه ای بهره مند شوند. اگر احساس می‌کنید که شما و همسرتان در نقطه‌ای از زندگی مشترک خود هستید که مشکلاتی دارید که می‌خواهید به تنهایی حل کنید، یا اگر قبلاً تصمیم به پایان دادن به ازدواج خود گرفته‌اید، طلاق درمانی می‌تواند به هر دوی شما کمک کند تا با این شرایط کنار بیایید. . یک درمانگر طلاق ممکن است به آموزش مهارت های مقابله ای در طول فرآیند سوگواری کمک کند که بسیاری از زوج های سابق ممکن است آن را تجربه کنند. کسانی که تشکیل خانواده داده‌اند نیز ممکن است بخواهند به جنبه‌های ملموس جدایی، از جمله حضانت فرزند، با حضوری حرفه‌ای بپردازند.

مزایای مشاوره طلاق
مزایای بالقوه زیادی برای مشاوره طلاق وجود دارد. برخی از آنها عبارتند از:

تکنیک‌هایی برای مدیریت بهتر احساسات منفی و حل تعارض‌ها (که مخصوصاً در صورتی که فرزندانی برای والدین داشته باشید بسیار مهم است).
هنگام بررسی گزینه طلاق و تصمیم گیری در مورد آینده ازدواج خود (اگر هنوز تصمیم نگرفته اید) راهنمایی از یک درمانگر.
به افراد کمک کنید تا با مراحل مختلف طلاق و جدایی که ممکن است به پذیرش تصمیم هر فرد منجر شود، برخورد کنند.
زمانی برای پرداختن به مسائل حل نشده قبل از رفتن به راه های جداگانه، به هر دوی شما بسته می شود و پایه ای مثبت برای شروع فصل بعدی زندگی خود فراهم می کند.
فرصتی برای درک بهتر اشتباهات در رابطه و چگونگی یادگیری از آن برای موفقیت بیشتر در روابط آینده.
یک دیدگاه بیرونی از درمانگر برای اطمینان از اینکه هر دو طرف موضوع شنیده می شود و هیچ کس احساس نمی کند که نظرات و احساسات او کمتر از دیگری اهمیت دارد.
به درک این نکته کمک کنید که زندگی پس از طلاق در کنار نکاتی برای انتقال به زندگی جدیدتان ادامه دارد.
پیشنهاداتی برای بهبود مراقبت از خود برای افراد درگیر.
مشاوره پس از طلاق نهایی است
پس از قطعی شدن طلاق، ممکن است مسائل جدیدی مطرح شود. این می تواند کاملاً دلهره آور باشد که ذهن خود را در مورد این واقعیت بپیچانید که ازدواج شما به پایان رسیده است و زندگی شما به عنوان یک فرد مجرد از سر گرفته شده است. درمانگران طلاق اغلب آموزش دیده اند تا به شرکایشان کمک کنند تا به شیوه ای سازنده به جلو حرکت کنند. مشاوره پس از پایان ازدواج می تواند با راهنمایی شما برای یافتن راه های زیر کمک کند:

زنی با چشمان بسته و دست روی سرش دراز کشیده است.
iStock/fizkes
احساسات خود را پس از طلاق کنترل کنید
هنگامی که غبار روی روند طلاق فروکش کرد، ممکن است دریابید که برای مقابله با آشفتگی عواطف بعدی به کمک نیاز دارید. این جایی است که مشاوره پس از طلاق اغلب به زوج ها کمک می کند. شما می توانید به سادگی عبارت “مشاوره طلاق نزدیک من” را جستجو کنید. بروز احساس پشیمانی، گناه و شرم غیرمعمول نیست. اگر احساسات پس از طلاق وجود داشته باشد

 

اگر مورد توجه قرار نگیرد و پردازش نشود، ممکن است دچار مشکل شده و دردسرسازتر شوند.

یک مشاور یا درمانگر حرفه ای دارای مجوز که در مشاوره طلاق تخصص دارد می تواند به شما در شناسایی، پردازش و کنار گذاشتن احساسات منفی کمک کند. یادگیری ایجاد عزت نفس، دوست داشتن خود و پذیرش موقعیت های جدید در زندگی به زمان نیاز دارد. این امر مخصوصاً اگر با همسرتان بچه دارید، صادق است، زیرا احتمالاً مجبور خواهید بود با شریک سابق خود به طور منظم در تماس باشید. به یاد داشته باشید که مراقبت از نیازهای عاطفی خود به شما کمک می کند بهترین حمایت ممکن را پس از طلاق از فرزندان خود ارائه دهید.

با زندگی روزمره بعد از طلاق مقابله کنید
زمانی که طلاق شما نهایی شد، زمان آن فرا می رسد که به روال زندگی روزمره بازگردید. به احتمال زیاد، بسیاری از این روال ها مانند زمانی که شما ازدواج کرده اید، نخواهد بود. شاید در نتیجه طلاق از خانه قبلی خود نقل مکان کرده اید و اکنون به مسیر جدیدی برای کار یا مکان های مختلف برای خرید مواد غذایی عادت کرده اید. مشاوران طلاق، چه در یک تمرین یک به یک یا تمرین آنلاین، می توانند به شما کمک کنند تا با کمک به شما برای مقابله با استرس ناشی از طلاق همراه با این انتقال های زندگی، به یک روال عادی برگردید.

اگر به یک شهر کاملاً جدید نقل مکان کردید، ممکن است با محیط های مدرسه جدیدی برای فرزندان خود و شغل یا جامعه جدیدی برای خود روبرو شوید. اگر با هم والدین هستید، می‌تواند به این معنا باشد که یاد بگیرید چگونه زمانی را که اکنون برای خودتان دارید، در حالی که فرزندانتان با همسر سابقتان وقت می‌گذرانند، پر کنید. مشاوره پس از طلاق می تواند توصیه هایی را در مورد نحوه برخورد با این موقعیت های جدید و هر گونه احساس اضطرابی همراه با آنها ارائه دهد. خانواده‌ها همچنین ممکن است برای بررسی مولفه‌های عاطفی از آنچه در این مدت انتظار دارند، کمک بخواهند.

بعد از طلاق به عنوان یک فرد ادامه دهید
مهم نیست که ازدواج شما چقدر طول کشید، این زمانی در زندگی شما بود که بخشی از یک تیم بودید و احتمالاً یک برنامه زندگی مشترک را تنظیم کردید. وقتی نوبت به تصمیم گیری شما می رسید، نظر و نظر شخص دیگری اهمیت داشت. اکنون، ممکن است متوجه شوید که در حال انتقال به انتخاب‌های بزرگ و کوچک، صرفاً خودتان هستید. مشاوره پس از طلاق می تواند به شما کمک کند زندگی جدید خود را بعد از ازدواج شکل دهید.
مشاوره طلاق همچنین می تواند منبع حمایت عاطفی در طول فرآیند طلاق باشد.

ایده بیرون رفتن به تنهایی می تواند تا حدودی ترسناک باشد. چیزهایی مانند صرف غذا خوردن، تماشای فیلم به تنهایی یا حتی بیرون رفتن با دوستان مجردتان می تواند باعث ایجاد نگرانی شود. همچنین نزدیک شدن به قرار ملاقات و صمیمیت دوباره پس از طلاق می تواند چالش برانگیز باشد.

این اضطراب ممکن است در مواقعی به اندازه کافی قوی باشد که باعث شود شما از موقعیت ها دوری کنید. مشاوره پس از طلاق می تواند تشویقی را برای شما به ارمغان بیاورد تا بتوانید زندگی خود را به مسیری سالم بازگردانید.

زن و شوهری روی یک کاناپه نشسته‌اند، هر دو با دستی روی پیشانی‌شان به پایین نگاه می‌کنند و هر کدام حالتی آشفته دارند.
iStock/PeopleImages
رفتن از طریق طلاق سخت است
از یک درمانگر کمک بگیرید
مشاوره طلاق کار می کند
تلاش برای کنار آمدن با مشکلات جدی زناشویی یا تأثیرات طلاق به تنهایی می‌تواند طاقت‌فرسا باشد و مدیریت یک موقعیت دشوار را حتی سخت‌تر کند. شرکت در مشاوره طلاق یک راه عالی برای تسهیل این انتقال است. اگر می‌خواهید یک مشاور طلاق پیدا کنید، با یک درمانگر ازدواج و خانواده یا سایر متخصصان بهداشت روانی مجاز تماس بگیرید، خواه آنها در یک مطب هستند، بخشی از یک سازمان هستند یا از طریق یک پلت فرم درمانی آنلاین کار می‌کنند. در حالی که طلاق درمانی یک زیرگروه درمانی نسبتاً جدید است، رابطه درمانی – مانند مشاوره ازدواج – معمولاً به عنوان یک ابزار درمانی مورد استفاده قرار می گیرد و از نظر علمی پشتیبانی می شود.

مطالعه‌ای در سال 2009 نشان داد که زوج‌هایی که تحت رابطه‌درمانی قرار گرفته‌اند، تا چهار سال پس از این برنامه، اثرات مثبت آن را احساس می‌کنند. این مزایای درازمدت به دست آمده از کار با یک درمانگر شامل ارتباطات قوی تر، همسویی ارزش ها و ابزارهایی برای بیان احساسات آنها بود. این احتمال وجود دارد که مزایای مشابهی برای کسانی که به دنبال درمان رابطه در پایان رابطه خود هستند نیز قابل انتظار باشد.

برای کسانی که مردد هستند یا نمی توانند شخصاً در یک تمرین در منطقه خود کمک بگیرند، یک پلت فرم آنلاین مانند BetterHelp یک گزینه است. در اینجا می توانید با مشاوران طلاق دارای مجوز و حرفه ای ارتباط برقرار کنید. مشاوره طلاق آنلاین ممکن است انتخاب راحت تری باشد زیرا برنامه جدید خود را مدیریت می کنید و ترتیبات زندگی جداگانه را مدیریت می کنید. بدون نیاز به برنامه ریزی برای زمان سفر، شما و شریک سابقتان می توانید با موانع کمتر به دنبال کمکی باشید که نیاز دارید.

طبق یک مطالعه اخیر، این نوع مشاوره برای زوج ها ممکن است حتی موثرتر از جلسات حضوری باشد. وقتی از شرکت کنندگان این مطالعه در مورد کیفیت تجربه پرسیده شد، بسیاری از آنها گزارش دادند که احساس امنیت و راحتی بیشتری در گفتن احساسات خود در یک محیط آنلاین دارند.

از یک کاربر BetterHelp که مشاوره داشته است بشنوید
سینتیا فرستاده خدا بوده است. با تشکر از سینتیا، با وجود طلاق پس از 30 سال رابطه، من شاد و سرشار از آرامش هستم.

دوست داری سینتیا به من در تدوین اهداف کمک کرده است، و همیشه تقریباً بلافاصله به نوشته های مجله من پاسخ می دهد. من قطعاً این کار را می‌کردم و BetterHelp را به دوستان توصیه می‌کردم.»

ازدواج یک نقطه عطف و یکی از مهم ترین تصمیمات در زندگی ماست. ازدواج یک آغاز است؛ آغازی از یک خانواده و تعهدی بلند مدت که به ما فرصت رشد و پرورش صفت از خودگذشتگی و کنار گذاشتن منیت را می دهد و بیش از آنکه پیوندی فیزیکی باشد، پیوندی روحی و احساسی است. این نوع پیوند و یگانگی است که ازدواج را متمایز می کند، چرا که با فردی که دوستش داریم رابطه مان را همیشگی می کنیم و این پیوند دائمی که دلیل آن عشق بوده است به ما آرامش می دهد، اما با وجود تمامی این نکات مثبت، این تصمیم زمانی باید گرفته شود که اطلاعات، دانسته ها و پختگی ما در برابر بزرگی این تصمیم کافی باشد. تصمیم های اندکی  مانند ازدواج در زندگی ما  هستند که با وجود مهم بودنشان سرتاسر عمر ما را تحت تاثیر قرار می دهند. اما متاسفانه بیشتر مردم، زمان و هزینه زیادی را صرف یک مراسم عروسی عالی می کنند تا یک ازدواج عالی ! ازدواج اغلب موجب ایجاد حس شادی در اکثریت می شود اما با این وجود، چالش های عمیقی را هم، همراه خود دارد،که نحوه مدیریت زوجین، ادامه دار بودن رابطه و یا بر هم خوردن آن را تعیین خواهد کرد. باید گفت که برای حفظ یک رابطه، نیاز هست تا دو نفر باورهای اشتباه و ناکارآمد خود را از ذهنشان بیرون بریزند و افکار بهتری را جایگزین کنند. مشاوره قبل از ازدواج ، یک مشاوره بسیار مهم و ضروری برای امر ازدواج است که به زوجین کمک می کند تا آمادگی لازم برای ازدواج را کسب کنند، که معمولا توسط مشاوران ازدواج و خانواده صورت میگیرد. مشاوره قبل از ازدواج استاندارد های لازم برای ازدواج دو نفر از جمله تطابق ها و ویژگی های سنتی، فرهنگی، تحصیلی، اقتصادی، قومی ومذهبی ارائه می دهد. با این نوع مشاوره می توانید از این موضوع که شما و شریک زندگیتان رابطه ای سالم و پایدار را با یکدیگر دارید مطمئن شوید و به شما شانس بیشتری برای یک رابطه قدرتمند و راضی کننده داده می شود. خدمات مراکز مشاوره ازدواج در شناسایی و تشخیص ضعف هایی که ممکن است آینده ازدواج شما را دچار مشکل کند، کمک کننده خواهد بود.

چه مواردی در مشاوره قبل از ازدواج مطرح است؟

میزان آمادگی

میزان آمادگی افراد برای تشکیل زندگی و ازدواج نکته بسیار مهمی است که عواملی، چون سن، آمادگی روحی و جسمی در آن تأثیرگذار است. از طرفی افراد مختلف در سنین متفاوتی به پختگی و آمادگی لازم برای ازدواج می‌رسند. یک فرد ۲۵ ساله ممکن است از رشد کاملی برخوردار باشد در حالی که فرد دیگری در سن ۳۵ سالگی این آمادگی را ندارد؛ بنابراین بررسی میزان آمادگی افراد برای ازدواج نکته مهمی است که در جلسات مشاوره قبل از ازدواج مورد بررسی قرار می‌گیرد.

شناخت خود و طرف مقابل

این نکته غیرقابل‌انکار است که هر فردی در خانواده خود با افکار، فرهنگ، علایق و نکات تربیتی متفاوتی بزرگ شده و همین تفاوت‌ها موجب می‌شود خواه ناخواه بسیاری از معیارها و علایق زندگی‌اش با دیگران متفاوت باشد، مشاورین با آزمون‌های شخصیت‌شناسی و نمودارهای خانوادگی شناخت نسبی نسبت به دو طرف پیداکرده و چکیده اطلاعات را در اختیار طرفین قرار می‌دهد.

روانشناسان تاکید دارند از مسائلی که در مشاوره پیش از ازدواج بسیار مورد تاکید است تطابق ویژگی‌های خلقی و شخصیتی دو طرف است، اینکه این دو فرد تا چه میزان از نظر خلقی و شخصیتی با یکدیگر همسان هستند، چرا که تفاوت‌ها در سن، تحصیل و فرهنگ با آموزش مدیریت می‌شود، اما تفاوت‌های شخصیتی و خلقی معنادار با هیچ آموزشی مدیریت نمی‌شود.

به این ترتیب طرفین می‌توانند اطلاعات کافی، دقیق و تا حدودی تخصصی درباره طرف مقابل کسب کنند. همچنین مشاور ازدواج می‌تواند به شما کمک کند تا متوجه شوید چه قدر از شناختی که کسب کرده‌اید درست و چقدر از آن نیازمند اصلاح است.

مهارت‌آموزی

مشاور ازدواج، تنها یک فرد باتجربه و عالم نیست، او کسی است که می‌تواند به طرفین یادآور شود که روی چه مهارت‌هایی کار کنند تا بتوانند زوج بهتری باشند. مشاور ازدواج می‌تواند عیب و ایرادهای کار افراد را به آن‌ها گفته تا آن‌ها بدانند برای وارد شدن به یک زندگی مشترک به چه ویژگی‌هایی نیازمند هستند.

آگاهی دادن

فراموش نکنید که مشاور ازدواج هیچ‌وقت به شما نمی‌گوید ازدواج کنید یا نه، بلکه می‌گوید در صورتی که این ازدواج سر بگیرد با چه دشواری‌ها یا چه نقاط قوتی مواجه خواهید شد و چقدر شانس و احتمال خوشبخت شدن دارید تا شما خودتان دست به انتخاب بزنید.

نکته قابل‌توجه اینکه احتمال به معنی قطعیت نیست. برای داشتن یک ازدواج موفق شما به سعی و تلاش بسیار و دائمی نیاز دارید، مانند این است که شما برای انتخاب رشته دانشگاهی خود نزد مشاور تحصیلی بروید و او رشته مناسب را به شما پیشنهاد کند و بعد از آن شما بدون درس خواندن و سعی و تلاش برای موفقیت انتظار موفقیت داشته باشید.

بررسی ملاک‌های ازدواج سالم

یکی از نکات مهم دیگری که در جلسات مشاوره قبل از ازدواج بررسی می‌شود، ملاک‌های افراد برای ازدواج است تا با راهنمایی لازم و درست اولویت‌های طرفین برای انتخاب همسر و داشتن یک زندگی سالم روشن شود.

بهترین زمان برای مشاوره ازدواج

انتخاب زمان مناسب در انجام مشاوره ازدواج بسیار مهم است، مشاوره قبل از ازدواج زمانی مؤثر بوده و مفهوم پیدا می‌کند که قبل از هرگونه تصمیم‌گیری جدی برای ازدواج انجام شود. بلافاصله پس از آشنایی و شروع صحبت و همچنین گذشت زمان زیاد از آشنایی و ایجاد رابطه عاطفی بین طرفین، موقعیت مناسبی برای رفتن پیش مشاور نیست. همچنین مراجعه به مشاور یک هفته قبل از مراسم عقد یا بعد از مشخص کردن تاریخ عقد بی‌فایده است. معمولاً بهترین زمان انجام مشاوره در صورت خواستگاری بعد از هشت الی ۱۰ ساعت گفت‌وگو و در صورت آشنایی پس از دو یا سه ملاقات است.

انتخاب مراکز معتبر

برای این کار مراکز معتبر را انتخاب کرده و از مهارت و تجربه فرد مشاور مطمئن شوید، در این زمینه روان‌شناس بالینی که تخصص مشاوره دارد در اولویت است. روان‌شناسان بهتر می‌توانند مشکلات شخصیتی افراد و اختلال‌های روانی افراد را تشخیص بدهند.

صداقت داشته باشید

از آنجا که خصوصیت رفتن به مشاوره قبل از ازدواج این است که مشاور با اطلاعات و آگاهی‌هایی که از طرفین پیدا می‌کند به آن‌ها کمک کند، بنابراین دو نفری که برای مشاوره مراجعه می‌کنند، باید با صداقت کامل مسائل خود را با مشاور در میان گذاشته و تسلیم او باشند.

طلاق و مشکلات ناشی از آن

طلاق، عملی که به موجب آن یک ازدواج معتبر منحل می شود و معمولاً طرفین را برای ازدواج مجدد آزاد می کند. در مناطقی که هنوز اقتدار مذهبی باستانی در آن ها غالب است، طلاق ممکن است دشوار و نادر باشد، به ویژه زمانی که، مانند کاتولیک‌های رومی و هندوها، سنت مذهبی ازدواج را غیرقابل انحلال می‌داند. با این حال، عرف ممکن است طلاق را در برخی جوامع به یک موضوع ساده تبدیل کند. در میان برخی از قبایل هندی پوئبلو، یک زن می‌توانست با گذاشتن موکاسین‌های شوهرش در آستان خانه، از همسرش طلاق بگیرد. اصول عزم فردی و رضایت متقابل طلاق را به طور فزاینده ای در بخش های صنعتی جهان پذیرفتنی می کند. در میان جوامع پیشامدرن، اندازه گیری میزان ثبات زناشویی به دلیل تعاریف متفاوت ازدواج و طلاق دشوار است. به نظر می رسد به طور کلی درست است که هر جا طلاق غیرممکن قانونی باشد، عروسی یک رویداد کاملاً تعریف شده است که با تشریفات قابل توجهی انجام می شود. اصل مخالف صدق نمی کند.