بیش فعالی و نقص توجه

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

مرکز درمان بیش فعالی کودکان، متخصص درمان بیش قعالی کودک

مشاوره روانشناسی آنلاین

روح و روان انسان در مقابل ناملایمات و مسائل دنیای بیرون بسیار آسیب پذیر و شکننده است. در شرایطی که شیوع بیماری کرونا همه گیر شد و قرنطینه امکان استفاده از خدمات حضوری را از انسان ها سلب کرد. بسیاری از افراد که در این شرایط ناگوار از وسواس، اضطراب بیماری، افسردگی و … رنج می بردند توانستند با استفاده از مشاوره آنلاین روانشناسی و روانپزشکی خود و دیگران را نجات دهند. و با رویکردی سالم در مواجهه به مسائل پیش بینی نشده، به زندگی خود بازگشتند.

مطالبی که در این مقاله می خوانید:  نمایش 

می توان گفت که استفاده از یک مشاوره روانشناسی آنلاین و صحبت با یک روانشناس یا بهترین روانپزشک تهران می تواند به شما کمک بسیاری کند.

اما داشتن یک مشاوره روانشناسی آنلاینی خوب است که بتواند برای شما مفید باشد. و به شما کمک کند و مشکلات شما را تا میزانی حل کند. ما در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را در خصوص مشاوره روانشناسی آنلاین و ویژگی های یک مشاوره روانشناسی خوب به شما بگوییم. پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

مشاوره آنلاین روانشناسی چیست؟

امروزه با بیشتر شدن مشغله های کاری و بیماری کرونا اغلب افراد به انجام مشاوره آنلاین علاقمند هستند. به همین منظور در چند سال اخیر مشاوره های روانشناسی محبوبیت بسیاری در بین افراد یافته است.

در وهله اول لازم است بدانید که مشاوره روانشناسی آنلاین بیاد مفید و کمک کننده باشد و تا میزانی به حل مشکلات فرد کمک کند.

استفاده از خدمات مشاوره و روانپزشکی درمان گر و پزشکان متخصص در این حوزه از طریق شبکه های اجتماعی، تماس های تصویری، تماس های تلفنی، مکالمات متنی و… در زمره ی مشاوره آنلاین قرار می گیرد.

در واقع امروز روانپزشکان و روانشناسان برای انجام مشاوره انلاین از روش های گفته شده استفاده می کنند. و در طی آن سعی بر این دارند که فرد برای بیان مشکلات خود احساس راحتی داشته باشد. که فراهم کردن این شرایط در مشاوره آنلاین نیازمند توانایی بالای روانشناس و روانپزشک است.

مزایای مشاوره روانشناسی آنلاین

مشاوره آنلاین روانشناسی به نسبت خدمات حضوری هزینه کمتری دارد در حالیکه از کیفیت و مدت زمان کاملا یکسانی برخوردار است. و امکان بهره مندی مراجعه کننده  در هر دو شرایط برابر و در مواقعی حتی به دلیل راحتی و تمرکز بیشتر نتایج بهتری نیز حاصل می شود.

عدم نیاز به طی کردن مسافت های طولانی رفت و برگشت به مطب پزشکان و مشاوران، امکان استفاده ی افراد در سراسر دنیا و همین طور ایرانی هایی که مقیم  کشور های دیگری هستند فراهم می شود. و افراد بدون اتلاف وقت امکان استفاده از خدمات بهترین مرکز و متخصصان روانشناسی و روانپزشکی را در اختیار دارند.

وضعیت مطلوب در مشاوره آنلاین روانشناسی

 • از بدیهی ترین شرایطی که برای مشاوره آنلاین از طریق شبکه های اینترنتی ضروری می باشد، داشتن اینترنت پرسرعت و کافی برای برقراری ارتباط و تداوم جلسه مشاوره است. قطع و وصل شدن مداوم اینترنت در طول جلسه باعث خدشه در تمرکز بیمار و پزشک می شود.
 • پیش از شروع جلسه در محیطی آرام و ترجیحا بدون حضور دیگران قرار بگیرید تا شرایطی راحت و آرامش بخش داشته باشید. و تمرکز خود را معطوف به جلسه کنید.
  داشتن دفترچه ای برای ثبت نکات گفته شده توسط پزشک می تواند در مواقع تکرار مسائل و مشکلات مشابه به شما کمک کند.
مشاوره غیر حضوری گروه مهربد

شرایط لازم برای ثمر بخشی مشاوره آنلاین

چندین مولفه در تاثیرگداری و ثمربخش بودن مشاوره روانشناسی آنلاین اهمیت دارد. که توجه به این مولفه ها مراجعین را در کسب نتیجه دلخواه یاری می کند.

 1. اولین مسئله ای که برای استفاده از مشاوره آنلاین مهم است انتخاب مشاور و روان درمانگر است. دقت و تحقیق در انتخاب مشاور باعث اعتماد مراجعه کننده به پزشک می شود. و این مسئله در روند مشاوره بسیار حائز اهمیت است. بنابراین در انتخاب مرکز و پزشکی مورد نظر به اندازه کافی دقت کنید.
 2. دومین نکته ای که باعث می شود روان درمانگر بتواند به مراجعین کمک کند، صداقت و صراحت فرد در بیان مسائل و مشکلاتی است که او را رنج می دهد. خجالت کشیدن و کتمان حقیقت باعث می شود ریشه ی اصلی مسائل گم و پنهان مانده و کمک درمان گر سطحی و مقطعی باشد. و با گذر زمان مشکل اصلی مجددا به سراغ بیمار می آید و او را رنج خواهد داد. پس مسائل و مشکلات خود را با صراحت و دقت به پزشک بگویید.

ادامه شرایط مشاوره

 1. سومین نکته ای که زمینه استفاده از جلسات روانشناسی آنلاین را فراهم می کند جدی گرفتن راهکار ها و تکالیفی است که درمان گر برای فرد در نظر می گیرد. تکالیف و توصیه های روانپزشک و مشاور در راستای فرایند بهبودی بیمار است. و سرپیچی و نادیده گرفتن آن ها باعث عقیم ماندن پروسه درمان می شود. پس با جدیت توصیه ها و تکالیفی که پزشک در نظر می گیرد انجام دهید.
 2. چهارمین و آخرین نکته ای که در این بخش لازم به ذکر است پیگیری و تداوم در جلسات روانشناسی است. همان طور که حضور منظم در جلسات حضوری مشاوره و روانپزشکی برای روند درمان مهم است، جلسات مشاوره روانشناسی آنلاین نیز با تداوم و پیگیری نتیجه بخش است. و در بسیاری از مسائل با یک جلسه امکان درمان و رفع مسئله وجود ندارد.
 
 
 

مشاوره آنلاین در چه زمینه هایی کارآمد است؟

در شرایطی که اوضاع روحی افراد به دلیل مسائل و مشکلات ناگوار به هم ریخته و آشفته است می توانند از مشاوره های روانشناسی جهت درک مسائل و راه حل مواجهه با آن کمک بگیرند. از جمله شایع ترین مسائلی که بیماران و مراجعین در جلسات مشاوره روانشناسی آنلاین مطرح می کنند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مشکلات شغلی
 • مشکلات در روابط اجتماعی
 • مشکلات خانوادگی
 • مشکلات شغلی
 • مرگ نزدیکان
 • اضطراب (برای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه اختلال اضطراب چیست؟ به صفحه مربوط به آن مراجعه کنید)
 • وسواس
 • مشکلات عاطفی در رابطه
 • استرس های پس از وقوع حوادث
 • مدیریت و تربیت فرزندان
 • مسائل رابطه زناشویی (در مورد زوج درمانی بیشتر بدانید)
 • تقویت اعتماد به نفس
 • و…

 

خلاصه مطلب

با توجه به رضایت مراجعین و ثمر بخشی مشاوره های آنلاین توصیه می شود برای مواجهه با مسائل و مشکلاتی که آرامش روانی شما را تحت شعاع قرار داده است می توانید از مشاوره، روان درمانگر و روانشناسان حاذق گروه روانپزشکی و روانشناسی مهربد استفاده کنید.