مشاوره تلفنی روانشناسی و مشاوره غیرحضوری

مشاوره تلفنی روانشناسی بسیار می تواند در زمان و هزینه ما صرفه جویی کند. در زندگی بسیاری از ما گاهی اوقات مشکلاتی پیش می‌آید که بدون کمک‌گرفتن از افراد خبره و آگاه در آن زمینه‌ها قادر به یافتن راه‌حلی برایشان نیستیم. مخصوصا مسائلی در زمینه‌های روانشناسی که بسیار پیچیده و چالش‌برانگیز است. این حوزه گستردگی زیادی دارد و تقریبا همه اقشار جامعه از خانواده‌ها و زن و شوهرها گرفته تا کودکان و نوجوانان و حتی سالمندان را به نوعی درگیر می‌کنند.
در گذشته، هر کسی که مشکلی داشت آن را به ریش‌سفیدها یا بزرگ‌ترهای فامیل می‌سپرد و راه‌حل‌های این افراد در هر زمینه‌ای کارگشا بود. اما امروزه نقش آنها در دنیای ما بسیار کم‌رنگ شده است. دلیل آن هم پیچیدگی مسائل امروزی است که در گذشته وجود نداشت. در دنیای مدرن حتی پدر و مادرها از حل مسائل مربوط به عوالم کودکان و نوجوانان خودشان درمی‌مانند. در بسیاری از موارد هم تصمیماتی که از سر بی‌تجربگی گرفته می‌شود که فقط به بدتر شدن شرایط می‌انجامد. به‌همین‌دلیل بهترین کار این است که از افراد متخصص و کارشناسانی که در این زمینه‌ها فعالیت می‌کنند کمک بگیریم.

مشاوره تلفنی

مقایسهٔ مراکز مشاوره حضوری با مراکز مشاورهٔ تلفنی

مراکز مشاوره در زمینه‌های مختلف، بر دو نوع حضوری و تلفنی هستند که هر یک می‌توانند در شرایطی کمک‌کننده باشند. اما در برخی زمینه‌ها می‌توان گفت مشاوره تلفنی مزایایی را به افراد ارائه می‌کند که مشاورهٔ حضوری دربارهٔ آنها کاستی‌هایی دارد. همان‌طور که می‌دانیم، مسائل روانشناسی مسائلی هستند که تا حدودی نگران‌کننده هستند و ممکن است در هر ساعتی از شبانه‌روز ذهن‌مان را درگیر کنند. اما مراکز مشاورهٔ حضوری معمولا در ساعات خاصی دایر هستند و بنابراین نمی‌توانیم در هر زمانی به آنها دسترسی داشته باشیم. به‌عنوان‌مثال فردی که با مشکلی روحی روانی مواجه شده، دوست دارد همان لحظه چاره‌ای برای تسکین آن پیدا کند. اگر این احساس ناخوشایند در ساعات غیراداری رخ دهد، بهترین گزینهٔ ممکن مشاوره تلفنی با یک روانشناس خواهد بود. به‌این‌ترتیب می‌توان از تصمیمات آنی اشتباه یا بدترکردن شرایط به‌دلیل دسترسی نداشتن به یک مشاور یا کارشناس جلوگیری به‌عمل آورد. چه بسا مشکلاتی بوده‌اند که راه‌حلی بسیار ساده داشته‌اند اما فرد با یک تصمیم نادرست اوضاع را به بن‌بست کشانده است.
از سوی دیگر، بسیاری از افراد به‌دلیل موقعیت اجتماعی یا شرایط خاصی که دارند نمی‌توانند به‌شکل حضوری در مراکز مشاوره حضور یابند. خیلی‌ها حتی به دلایل مختلف از مراجعه به روانشناس یا وکیل واهمه دارند و ترجیح می‌دهند به‌صورت ناشناس مشکل‌شان را حل کنند. به این ترتیب مشاوره تلفنی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.
یکی دیگر از مزایای مراکز مشاوره تلفنی این است که نیازی به نوبت‌گرفتن از قبل نیست و ارائه خدمات به‌محض برقراری تماس صورت می‌گیرد. همچنین از سراسر کشور می‌توانید با این مرکز تماس بگیرید و ارائه خدمات آن محدود به منطقهٔ خاصی نیست.

مرکز مشاوره تلفنی ذهن آرا

ذهن آرا یکی از مراکز مشاوره تلفنی روانشناسی است که از سال 1397فعالیتش را آغاز کرده است و خدمات ارزنده‌ای را در حوزهٔ روانشناسی به هموطنان عزیز ارائه می‌کند. این مرکز به‌دلیل حساسیت موضوعات روانشناسی، با بهترین و باتجربه‌ترین روانشناسان، اساتید دانشگاه، کارشناسان و متخصصان در زمینه روانشناسی اقدام به همکاری کرده است که شناخته‌شده و متعهد به کارشان باشند. به‌این‌ترتیب راحت‌تر می‌توانید به دانش و تجربهٔ این افراد در مسائل مربوط به این دو زمینه اعتماد کنید و از راه‌حل‌های آنها برای مشکلات‌تان بهره‌مند شوید.
طیف مشکلاتی که می‌توانید با این متخصصان مطرح کنید گسترده است و مسائل بسیار کوچک تا پیچیده را دربرمی‌گیرد. متخصصین ذهن آرا می‌توانند خدماتی مانند مشاوره تلفنی کودک، مشاوره تلفنی خانواده، مشاوره تلفنی ازدواج را ارائه دهند و سایر مشکلات روانشناختی نیز در حوزه فعالیت متخصصین ذهن آرا می باشد.

چطور می‌توانیم با مرکز مشاوره تلفنی ذهن آرا بگیریم؟

ارتباط با «ذهن آرا» فرایند دشواری ندارد و تنها با گرفتن شمارهٔ 22006608 تماس‌ تان برقرار خواهد شد. یکی از مهم‌ترین مزایای این مرکز مشاوره، روزها و ساعات فعالیت آن است. شما می‌توانید همه روزه (حتی روزهای تعطیل) از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب به خدمات مشاورهٔ این مرکز دسترسی داشته باشید و مشکلات‌تان را با مشاوران در میان بگذارید. به‌این‌ترتیب به‌موقع از نگرانی‌ها رها می‌شوید و از تصمیمات عجولانه‌ای که ممکن است عواقب ناخوشایندی به بار آورند جلوگیری می‌کنید.

امتیاز دهید.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.