مرکز مشاوره ازدواج در تهران، مشاوره ازدواج آنلاین

مشاوره ازدواج شامل آموزش مهارت های رفتار با همسر آینده خانواده همسر زوج درمانی شناسایی فرد مناسب و از همه مهم تر اطمینان پیش از ازدواج از  یک انتخاب درست است. عوامل زیادی در این امر دخیل هستند که باید مورد بررسی و دقت نظر هنگام همسریابی و یا حتی دوست یابی قبل ازدواج به آن توجه کرد.

با گسترش اینترنت و تغییرات اساسی در بسیاری از جنبه های خدمات اجتماعی به نظر می رسد دوران تازه ای برای مشاوره، به صورت مشاوره های از راه دور مانند مشاوره تلفنی، مشاوره اینترنتی و مشاوره هایی بر بستر تکنولوژی، بدون حضور در مرکز مشاوره ایجاد شده است.

مشاوره آنلاین جعبه ابزار ذهنی با هدف ایجاد بستری مناسب برای دسترسی آسان برای خدمات مشاوره ای آنلاین ایجاد شده است.

مرکز مشاوره ازدواج در تهران، مشاوره ازدواج آنلاین

مشاوره آنلاین چیست؟

مشاوره آنلاین ارائه خدمات مشاوره ای حرفه ای به مراجعان از طریق اینترنت می باشد. بعضی مراجعین از مشاوره اینترنتی در کنار مشاوره سنتی (ملاقات حضوری در کلینیک) استفاده می کنند و بعضی به عنوان جایگزینی برای آن. مشاوره آنلاین روش دسترسی به متخصصان برای افراد پرمشغله ای است که برایشان حضور در جلسات مشاوره به دلیل ساعات کاری میسر نیست، دانشجویان و هموطنان مقیم کشورهای دیگر که نیازمند دریافت خدمات مشاوره ای توسط متخصصی با فرهنگ ملی خود هستند، افرادی که ناتوانی جسمانی برای جابجایی بین شهری دارند، و افراد ساکن روستاها یا شهرهای کوچک که دسترسی به متخصصین محلی ندارند. مشاوره آنلاین روشی در دسترس و سهل می باشد. تنها کافی ست دستیابی به یک کامپیوتر و اینترنتی با سرعت متوسط وجود داشته باشد.

روانشناسی آنلاین ازدواج برای چه کسانی مناسب است؟

مطالعات نشان می دهند، روانشناسی آنلاین برای افرادی که دچار مشکلات مرتبط با احساسات، افکار و اختلالات رفتاری مانند اختلال استرس پس از ضربه، اختلال هراس، اضطراب و سایر اختلالات استرسی هستند، بسیار مناسب است. به اعتقاد سولر روانشناسی آنلاین برای درمان جویان مبتلا به اختلالات شخصیتی (به عنوان مثال شخصیت اجتنابی) نیز بسیار مناسب و مفید است.

اهمیت مشاوره ازدواج

در دوره مدرن، با توجه به پیچیدگی روابط و حذف تدریجی ازدواج‌های سنتی، روز به‌ روز نیاز به مشاوره ازدواج یا در واقع مشاوره پیش از ازدواج بیشتر احساس می‌شود. مشاوره ازدواج به دو صورت وجود دارد: مشاوره‌های آموزشی یا آموزش پیش از ازدواج.

مشاور ازدواج چه کار می کند؟

  •  روشن ساختن ملاک هایی که برای داشتن یک انتخاب مناسب در ازدواج ضروری هستند.
  • بررسی آمادگی طرفین برای ازدواج.
  • بررسی تطابق و تناسب شخصیتی طرفین در ازدواج.

در مشاوره های پیش از ازدواج معمولاً خلق و خو و شخصیت دو طرف مورد بررسی قرار می گیرد و مشخص می شود این دو نفر تا چه اندازه از این نظر با هم هماهنگ و همسان هستند.

تفاوت در سن، تحصیل و فرهنگ با آموزش، مدیریت می شود اما تفاوت های شخصیتی و خلقی معنادار با هیچ آموزشی مدیریت نمی شود.

از طرفی مشاور ازدواج بررسی می کند که دو طرف به رشد عقلی و جسمی ازدواج است رسیده اند یا نه.

دلایل انجام مشاوره پیش از ازدواج و ازدواج

  • رو به رو شدن با مسائل

زوج هایی كه در این مشاوره حضور می یابند فرصت این را دارند كه در مورد مسائلی كه افراد متاهل با آن درگیرند و اغلب منجر به طلاق شان می شود،‌ صحبت كنند. این نوع مشاوره به شما كمك می كند قبل از اینكه در زندگی درگیر مسئله مهمی شوید، درباره آن صحبت كرده و نظرات یكدیگر را بدانید.

  • مزایای مشاوره ازدواج

تمام زوج هایی كه حتی به نظر می رسد كه هیچ مشكلی ندارند نیز می توانند از مزایای این مشاوره بهره ببرند. هیچ ازدواجی كامل و بدون مشكل نخواهد بود اما این نوع مشاوره به شما یاد خواهد داد كه حتی در سختی ها عشق خود را زنده نگه دارید. مشاوره به شما خواهد آموخت كه چگونه با سازش و فعالیت با شخصی دیگر باعث خوشبختی و خوشحالی خود شوید.

  • ارتباط موثر

یکی از جنبه های مهم هر ازدواج ارتباط موثر است. وقتی كه زوجی صحبت و مراقب كردن را متوقف كنند، ازدواج از هم می پاشد. مشاوره می تواند به شما کمک کند یاد بگیرید که چگونه به یک شنونده خوب باشید و از طریق آن نیازها و خواسته های طرف مقابل تان را درك خواهید كرد. در این درمان زوج ها یاد می گیرند چگونه با هم صحبت كرده و احساسات خود را ابراز كنند به طوری كه به رابطه آسیب نزسانند. اولین گام در جلسات مشاوره رسیدن به ارتباط موثر است.

  • بررسی مسائل مالی

اطلاع در مورد عادات خرج همسر خود قبل از ازدواج می تواند از بحث های مالی بعد از ازدواج جلوگیری كند.

  • كشف مسأله جدید

مشاوره پیش از ازدواج به شما این امكان را می دهد كه در مورد مسائلی كه در گفتگوهای روزمره راجع به آن صحبت نمی كنید، مانند مسائل جنسی، تجربیات آسیب زا و انتظارات خود صحبت كنید. بیشتر مواقع ما فكر می كنیم كه همسرمان را به خوبی می شناسیم اما گاهی در مورد تجربیات آسیب زای گذشته و انتظارات او از ازدواج چیزی نمی دانیم.

  • پیشگیری از طلاق

یکی از مهم ترین دلایل انجام مشاوره قبل از ازدواج، جلوگیری از طلاق است. مشاوره قبل ازدواج  باعث افزایش شادی شما در ازدواج خواهد شد چرا که با شناسایی ترس ها، ارزش ها، باورها، نیازها، و خواسته خود و یاد می گیرید که چگونه با وجود آنها با شریك خود ارتباط برقرار كنید.

مشاوره آنلاین ازدواج

خدمات مشاوره آنلاین ازدواج مرکز روانشناسی ذهن آرا با هدف کمک رسانی به زوجین و افرادی است که نمی توانند به صورت حضوری به مراکز مشاوره بروند و یا دسترسی به مراکز مشاوره ندارند. با متخصصین ما در تماس باشید.

امتیاز دهید.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.