حمله پانیک، نشانه ها تا درمان حملات پنیک

تقریباً همه افراد ممکن است از حمله پانیک یا وحشت رنج ببرند. بسیار مهم است که بدانید چه زمانی حمله پانیک شدید است و چه زمانی جای نگرانی نیست. در این مقاله نگاهی به آنچه حمله پانیک نامیده می شود، می اندازیم و همچنین نشانه ها و روش های درمانی پنیک را هم مرور می کنیم.

حمله پانیک چیست؟

tdsdating

حملات هراس یا وحشت، حملاتی هستند که به طور ناگهانی بروز می کنند و احساس ترس یا وحشت برای شما ایجاد می کنند. این نوع حملات می تواند ضربان قلب شما را تند کند و باعث شود شما احساس کنید بر زندگی خود تسلط ندارید. این حملات پانیک غیرمنتظره ممکن است دلیلی داشته باشد، یا ممکن است نداشته باشد.

ممکن است هرکسی در زندگی خود دچار حمله وحشت شود، بنابراین اگر دچار حمله پانیک شدید، نباید فکر کنید مشکلی دارید. اغلب اوقات، حملات هراس ناشی از استرس و اضطراب است.

چه عواملی باعث حمله پانیک می شوند؟

حمله وحشت، همانطور که قبلاً ذکر شد، ممکن است علت واقعی و بیرونی نداشته باشد. از طرف دیگر، می توانند به دلیل قرار گرفتن در معرض استرس ایجاد شوند. اگر در معرض چیزی قرار بگیرید که شما را تحت فشار قرار دهد یا باعث ترس شما شود، ممکن است باعث حمله وحشت شود.

آیا حملات پنیک جدی هستند؟

حملات هراس گاهی شدید هستند و گاهی چنین نیستند. اگر دچار حمله وحشت بدون علائم دیگری شده باشید، نگران نباشید. در برخی شرایط خاص، حمله وحشت باید جدی تلقی شود. به عنوان مثال، ممکن است حمله وحشت، قبل از یک شرایط اضطراری مانند حمله قلبی، رخ دهد. به همین دلیل است که ارتباط بین بیماری های قلبی و اختلال وحشت در حال بررسی است.

اختلال پانیک

اگر در زندگی خود بیش از دو حمله وحشت یا پانیک را تجربه کرده باشید، ممکن است دچار اختلال وحشت یاشید. اختلال وحشت نوعی اختلال اضطراب است که باعث ایجاد حملات وحشت همراه با علائم دیگری می شود که ممکن است ناخواسته باشد.

علائم پنیک چیست؟

این نشانه ها چیزی است که وقتی کسی دچار وحشت می شود باید مراقب آنها باشد. این علائم هنگامی که دچار اختلال وحشت می شوید یا دچار حمله وحشت می شوید کاملاً شایع هستند. به آنها توجه کنید.

  • نفس کشیدن سخت
  • درد در شکم یا قفسه سینه
  • احساس سرگیجه داشتن
  • تعریق غیرقابل کنترل
  • لرز
  • قلب تند و سریع
  • سوز سوز شدن اندام ها
  • احساس جدا شدن از بدن
  • احساسات ترس

بسیاری از افراد مبتلا به اختلال وحشت به دلیل علائمی که ایجاد می شود، می ترسند. لذا ابتلا به این اختلال می تواند برای شما بسیار آسیب زا باشد. حتی می تواند منجر به آگورافوبیا شود، یعنی ترسی  که باعث می شود آنها قادر به ترک خانه خود نباشند. لذا بسیار مهم است تا به یک مرکز درمان پانیک مراجعه نمایید.

دلایل اختلال وحشت

دلایل خاصی منجر به پنیک می شود، اگرچه علت ممکن است برای افراد متفاوت باشد.

ژن ها

ژن ها در اینکه شما دچار اختلال وحشت بشوید یا نه، نقش دارند. اگر فکر می کنید به این اختلال مبتلا هستید ، ببینید آیا می توانید در مورد سابقه خانوادگی خود اطلاعات بیشتری کسب کنید تا ببینید آیا افراد دیگر در خانواده شما از همان علائم رنج برده اند

فشار و استرس

همه ما می دانیم که استرس معمولاً برای شما مفید نیست ، به خصوص اگر بیش از حد آن را تجربه کنید. با این حال ، خلاص شدن از شر زندگی به طور کامل در کنار آن غیرممکن است. مهمتر اینکه استرس خود را محدود کنید ، بنابراین عواقب منفی در زندگی شما ایجاد نمی کند. در صورت عدم کنترل ، می تواند باعث ایجاد حملات وحشت و همچنین سایر موارد بهداشتی شود.

چه چیزهایی می توانند حملات هراس را تحریک کنند؟

تصور می شود مواردی وجود دارد که حملات وحشت را ایجاد می کند ، گرچه این موارد از فردی به فرد دیگر تغییر می کند. یک درمانگر مجاز می تواند به شما کمک کند عوامل محرک خود را تعیین کنید.

بعد از اینکه آنها را فهمیدید ، باید از آنها دوری کنید یا این عوامل محرک را بسیار محدود کنید.

چیزهایی برای محدود کردن

عوامل خطر خاصی وجود دارد که باید در زندگی خود محدود کنید تا احتمال حمله وحشت را کاهش دهید. محدود کردن همه آنها ممکن نیست ، بنابراین ممکن است در برخی موارد علائم هشدار دهنده حمله وحشت باشد.

حوادث آسیب زا اگر یک رویداد آسیب زا را تجربه می کنید یا به نوعی با مشکل پزشکی روبرو هستید ، این می تواند شما را تحریک کند. این چیزی نیست که همیشه بتوان از آن اجتناب کرد ، بنابراین اگر این اتفاق برای شما بیفتد کنار آمدن با آن دشوار خواهد شد.
حوادث استرس زا لحظات استرس شدید نیز می تواند عامل اصلی ایجاد شود. این موارد شامل مواردی مانند از دست دادن شغل یا مرگ در خانواده شما است. این اتفاقات می افتد و آنها واقعاً می توانند دنیای شما را وارونه جلوه دهند.
سیگار کشیدن بیش از حد نباید زیاد سیگار بکشید ، زیرا این امر ممکن است شما را مضطرب و عصبی کند و منجر به وحشت غیر ضروری شود.
زیاد نوشیدن نوشیدن بیش از حد نیز موضوعی است که می خواهید از آن اجتناب کنید ، زیرا می تواند منجر به مشکلات سلامتی یا وابستگی به الکل شود.
سو abuse استفاده گذشته هنگامی که در گذشته از سو abuseاستفاده رنج برده اید ، احتمال اینکه دچار حملات وحشت شوید بیشتر است. شما باید افرادی در اطراف خود داشته باشید که بتوانید به آنها اعتماد کنید ، بنابراین دیگر صدمه نخواهید دید یا احساس امنیت نمی کنید.
تغییرات بزرگ سایر تغییرات عمده در زندگی شما نیز می تواند باعث وحشت شود. این موارد شامل مواردی مانند بچه دار شدن یا

همچنین می توانید ورزش را شروع کنید ، که به شما امکان می دهد مقداری از انرژی عصبی را از بین ببرید ، و همچنین برای سلامتی شما مفید است. حتما سعی کنید غذای سالم بخورید و آب کافی بنوشید.

نکته دیگری که ممکن است کمک کند این است که وقتی احساس خطر وحشت در افق دیدید ، به اطراف خود نگاه کنید. از آنجا که این حملات باعث جدا شدن شما می شود ، نگاه به اطراف و دیدن واقعیت می تواند ذهن شما را تحت کنترل قرار دهد. اگر نمی توانید روی همه چیز در اطراف خود تمرکز کنید ، سعی کنید روی یک چیز تمرکز کنید. هنگامی که احساسات شما سعی می کنند علیه شما کار کنند ، این ممکن است شما را ثابت نگه دارد.

شما می خواهید مطمئن شوید که از خود مراقبت می کنید و گزینه های سالمی را انتخاب می کنید. این دو عامل می توانند تا حد زیادی کمک کنند ، وقتی که صحبت از درمان موثر شما باشد. آنها همیشه به درستی کار نخواهند کرد ، اما می توانند در روند بهبود تفاوت ایجاد کنند.

چه زمانی نیاز به کمک دارم؟

اگر هر یک از علائم بالا را تجربه کردید ، این زمانی است که باید کمک بگیرید. مقابله با اختلال وحشت توسط خود شما آسان نیست و این چیزی است که در صورت درمان بهتر می شود. در اسرع وقت با پزشک مشورت کنید.

درمان های حملات هراس

همیشه باید حملات ترس را تحت تأثیر قرار دهید ، زیرا این حملات بر زندگی شما تأثیر می گذارد. شما باید بتوانید زندگی خود را ادامه دهید بدون اینکه ترس دائمی از احساس بعدی فرد داشته باشید.

دو نوع درمان برای حملات هراس توصیه می شود ، که روان درمانی و دارو است.

روان درمانی

این نوع درمان به شما امکان می دهد با یک متخصص در مورد آنچه احساس می کنید و اینکه چگونه زندگی شما را تغییر می دهد صحبت کنید. این کار را می توان با مراجعه به مطب پزشک انجام داد ، یا حتی خدمات درمانی آنلاین نیز در دسترس است که ممکن است بخواهید از آنها استفاده کنید.

اگر می خواهید از خدمات آنلاین درمانی استفاده کنید ، می توانید BetterHelp را بررسی کنید. متخصصان آنها هر روز در دسترس هستند تا بتوانند به شما کمک کنند ، بنابراین آنها می توانند به شما کمک کنند تا باعث تحریک ، ترس و حملات وحشت شوید.

داروها

از نظر گزینه های نسخه ای برای درمان حملات وحشت ، انواع مختلفی وجود دارد که ممکن است پزشک پیشنهاد کند. نوعی که برای شما مناسب است باید توسط پزشک تعیین شود. ممکن است انواع دیگری از داروها نیز وجود داشته باشند که می توانند به شما کمک کنند ، بنابراین یافتن دارویی که برای علائم شما موثر باشد ممکن است مدتی طول بکشد. شما باید گزینه های احتمالی دارو را با ارائه دهنده مراقبت های اولیه خود در میان بگذارید.

بررسی اجمالی

بسیاری از افرادی که به دلیل اختلال هراس تحت درمان قرار می گیرند ، ممکن است علائم و حملات خود را کاهش دهند. به عبارت دیگر ، آنها بهبودی در مورد این اختلال مشاهده خواهند کرد. تحقیقات نشان می دهد که در صورت مراجعه به درمان ، 90٪ از افراد می توانند آرامش ناشی از حملات وحشت را پیدا کنند. این یک چیز خوب است ، و شاید فقط دلیل نیاز شما به دنبال درمان باشد. اگر درمان لازم را انجام ندهید بعید است بر حملات وحشت خود غلبه کنید. به خاطر داشته باشید که با درمان مناسب (به عنوان مثال ، درمان) ، موقعیت بهتری خواهید داشت تا عوامل خطر و عوامل تحریک کننده خود را محدود کنید.

امتیاز دهید.
منبع betterhelp
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.