7 فایده مشاوره ازدواج

تخمین زده می شود که 40-50٪ از کل ازدواج ها در ایالات متحده به طلاق ختم می شود. در کنار این آمار برخی از افراد تصمیم می گیرند پس از  یک ازدواج ناخوشایند سکوت کنند. برخی زوج های دیگر ممکن است سخت تلاش کنند تا زندگی خود را از طلاق جدا کنند، اما بعد از اینکه احساس کردند همه راه ها را رفته اند، ممکن است احساس کنند که تنها گزینه باقی مانده طلاق است. اما جالب است بدانید تعداد بسیار کمی از زوجین در حین تلاش برای حل مشکلات خود، به مشاوره ازدواج مراجعه می کنند!

7 فایده مشاوره ازدواج

تقریباً 75٪ زوجینی که مشاوره ازدواج می گیرند معتقدند که از این مشاوره نتیجه گرفته اند. این آمار بسیار چشمگیر است، به ویژه هنگامی که این واقعیت را در نظر بگیرید که یکی از زوجین ممکن است در چند جلسه اول بی انگیزه بوده باشد زیرا او از ابتدا با مشاوره ازدواج مخالف بود. مشاوره ازدواج به هزاران زوج کمک کرده است تا به چالش های زیادی غلبه کنند از جمله:

  • مسائل ارتباطی
  • عدم صمیمیت
  • خیانت
  • مسائل اعتماد
  • سو استفاده کردن
  • مسائل مالی
  • مسائل جنسی
  • تضادها در سبک فرزندپروری
  • مشکلات روابط با اقوام

اگر شما و همسرتان در رابطه با موضوعات بالا با مشکل روبرو هستید، مشاوره قبل از ازدواج و حتی پس از آن می تواند به شما کمک کند. کار با یک مشاور ازدواج و خانواده خوب می تواند منجر به فواید زیر شود:

1. خطوط ارتباطی را دوباره باز کنید

هر ازدواجی با مشکلاتی روبرو خواهد شد. یک روش تضمین شده برای طلاق، سکوت در قبال یکدیگر است. مشاوره ازدواج شرایطی خنثی را فراهم می کند که در آن شما و همسرتان می توانید دفاعیات خود را ارائه داده و خطوط اساسی ارتباط را دوباره برقرار کنید و راه های ارتباطی قبلی را بازگشایی کنید.

2. مهارت های ارتباطی جدید را بیاموزید

وقتی درگیری در زندگی زناشویی بوجود می آید، ارتباط سازنده ممکن است به فریاد زدن و یا سنگ اندازی تبدیل شود. در یک جلسه مشاوره ازدواج و خانواده، شما و همسرتان یاد می گیرید که چگونه به گونه ای ارتباط برقرار کنید که نظرات خود را به وضوح بیان کنید بدون اینکه موجب آزار دیگری شوید.

3. چگونه با احساسات دردناک خود و همسرتان کنار بیایید

احساسات شدید شما ممکن است باعث شود شما یا همسرتان به دیگری حمله لفظی یا جسمی کنید. مشاوره ازدواج می تواند به شما کمک کند تا احساسات خود را بهتر کنترل کنید و به طرز مثبت و سالم پاسخ دهید و آنها را بروز دهید.

4. درک بهتری از نیازهای همسرتان داشته باشید

هنگامی که خطوط ارتباطی باز شد و شما و همسرتان توانستید افکار و احساسات خود را به روشی سازنده بیان کنید، ایده بهتری از نیازها و خواسته های یکدیگر خواهید داشت و روش های زیادی برای رفع این نیازها می آموزید.

5- تعارضات طولانی مدت را برطرف کنید

هرچه بیشتر این کار را انجام دهید باز کردن و صحبت کردن در یک جلسه مشاوره ازدواج آسان تر می شود. با ادامه جلسات ، بحث و کار بر روی مشکلات دردناکی که ممکن است سالها بر ازدواج شما تأثیر بگذارد برای شما و همسرتان آسان تر خواهد شد.

6. ارتباط عاطفی خود را تقویت کنید

بسیاری از زوجین پس از مشاوره ازدواج اظهار می کنند که پیوند عاطفی قوی تری دارند. در حقیقت، این کاملاً معمول است که افرادی که سالها ازدواج کرده اند، پس از مشاوره چیزهای جدیدی درباره خود و همسرشان می آموزند. وقتی شما با همسرتان پیوند عاطفی زیادی داشته باشید، این موضوع به افزایش صمیمیت کمک می کند.

7. بیاموزید که چگونه درگیری های آینده را پردازش و مدیریت کنید

زوجین قطعا مشاوره ازدواج را با یک رابطه بهتر ترک کنند. اما، مشکلات همیشه وجود دارند. مشاوره ازدواج شما و همسرتان را با مهارت ها و استراتژی های عملی لازم برای مقابله با چالش های جدید در آینده مجهز می کند.

اگر فکر می کنید رابطه شما از مشاوره ازدواج سود می برد، با همسرتان در این باره صحبت کنید. کار با یک متخصص ازدواج و خانواده دارای مجوز و متخص، مزایای بسیاری دارد. حتی اگر فکر می کنید در نقطه ای هستید که هیچ چیز نمی تواند رابطه شما را نجات دهد، تا زمانی که مشاوره ازدواج را امتحان نکردید، پا پس نکشید. بسیاری از زوجین از تأثیرگذاری مشاوره ازدواج متعجب شده اند.

امتیاز دهید.
منبع whatispsychology
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.