کلینیک روانشناسی شرق تهران

داشتن یک مشاور سلامت روان در زندگی یکی از بهترین تصمیماتی است که هر شخصی می تواند بگیرد. همه ما در طول زندگی خود، بحران ها و چالش هایی را پشت سر می گذاریم که گاهی قادر به حل کردن آن ها بدون کمک فردی متخصص نیستیم. برای داشتن یک مشاوره مفید، ابتدا باید یک مرکز مشاوره خوب انتخاب کرد. در ادامه نکاتی برای انتخاب یک کلینیک روانشناسی شرق تهران، بیان خواهد شد:

ویژگی های مرکز مشاوره خوب در شرق تهران

کلینیک روانشناسی شرق تهران

حرفه ای بودن

یک مرکز مشاوره حرفه ای انتخاب کنید. یک مرکز مشاوره مناسب، همیشه باید در نظر داشته باشد که رابطه مشتری باید در سطح حرفه ای باقی بماند. گاهی اوقات برای مراکز مشاوره آسان تر است که تنها به نفع کارکنان و مشاوران عمل کنند. برای یافتن کلینیک روانشناسی شرق تهران، ابتدا لیستی از مراکز مشاوره ی حرفه ای را تهیه کنید.

مدیریت زمان

برای یافتن بهترین مرکز مشاوره شرق تهران، توجه کنید که مرکز مشاوره باید برنامه، بودجه و نیازهای مرکز خود را، به گونه ای برنامه ریزی کند که به نفع مشتری نیز باشد. هنگامی که یک مرکز مشاوره شرق تهران را بررسی می کنید، توجه کنید که هزینه ی مشاوره نسبت به زمان آن، در مقایسه با مراکز دیگر متناسب هست یا خبر.

مشاوره در زمینه های متفاوت

در جستجوی کلینیک روانشناسی شرق تهران، به لیست پزشکان و متخصصان سلامت روان مرکز مشاوره دقت کنید. مرکز مشاوره ای را انتخاب کنید که در زمینه های متفاوت خدمات ارائه می دهند، تا در صورت نیاز و توصیه ی مشاور خودتان برای کمک گرفتن از تخصصی دیگر، در همان مرکز مشاوره ای که به آن اعتماد کرده اید، آن شخص را پیدا کنید. مزیت آن، این است که مشاور شخصی شما با متخصص دیگر در یک محیط کار کرده و ارتباط دارند و راحت تر می توانند در مورد شما با هم به توافق نظر و راه حل بهتری دست یابند.

مهارت های ارتباطی خوب

یک مرکز مشاوره باید شامل مشاورانی با مهارتهای ارتباطی شفاهی و کتبی بسیار خوبی باشد. شما ممکن است کودک خود را به مرکز مشاوره ببرید، ممکن است شخصی باشید که با در روابط اجتماعی دچار بحران شده اید و یا حال روحی خوبی ندارید، مشاوران و دیگر کارکنان مرکز مشاوره باید بتوانند با شما، ارتباطی خوب برقرار کنند و حضور در مرکز برای شما سخت نباشد. اگر برای کودکتان به دنبال مرکز مشاوره شرق تهران هستید، اطمینان حاصل کنید که به صورت تخصصی مشاوره در زمینه کودکان، ارائه خواهد شد.

محیط آرامش بخش

محیط یک مرکز مشاوره و ظاهر آن، در ارتباط برقرار کردن شما با آن جا، بسیار موثر است. شما در برخورد اول با ظاهر مرکز مشاوره باید بتوانید احساس آرامش کنید و اضطراب درونی شما را افزایش ندهد. همچنین شما حدودا ۵۰ دقیقه در دفتر مشاوره روی یک مبل می نشینید و صحبت می کنید، در این زمان نباید احساس خستگی و کلافگی کنید.

نقش ها و مسئولیت ها

یک مرکز مشاوره مناسب، باید بتواند بر تمام برنامه های مراجعان خود، تسلط داشته باشد. اگر شما یک وقت فوری بخواهید، باید پیگیر هماهنگی آن باشند. مشاوران مرکز باید زمان شناس بوده و مرکز مشاوره نباید وقت مراجعان را با هم تداخل دهد. در جستجوی کلینیک روانشناسی شرق تهران، بعد از تماس گرفتن، اطمینان حاصل کنید که آن ها پیگیری لازم و نظم را برای برگزاری جلسه مشاوره شما انجام می دهند.

این موضوع را نیز به یاد داشته باشید که هر مراجعه کننده ای دیدگاه قبلی خود را در مورد توانایی ها و قابلیت های مشاور مشاهده می کند و انتظار دارد مشاور یا روانشناس او، دقیقا مانند انتظاراتش عمل کند. آن ها انتظار دارند که روانشناس معجزه کند و تمام مشکلاتی که در زندگی آن ها وجود دارد را، به سرعت حل کند. به عنوان یک مراجعه کننده، پس از اطمینان از استاندارد ها مرکز مشاوره، به مسیری که مشاور برای بهبود حال شما تعیین می کند، اطمینان کنید و توقع نداشته باشید جلسات همانطور که شما می خواهید، پیش بروند و به سرعت بهبود را مشاهده کنید. این موضوع اهمیت دارد که مطمئن باشید مرکز مشاوره به دنبال افزایش جلسات مشاوره جهت سوددهی بیشتر خود ندارد، اما پروسه ی درمان، آن طور که ممکن است شما انتظار داشته باشی، کوتاه نباشد.

اعتبار مرکز مشاوره

اگر به دنبال کلینیک روانشناسی شرق تهران هستید، سوال بپرسید و ببینید که آیا مرکز مشاوره معتبر هست یا خیر. از کسانی که دوره های درمانی خود را گذرانده اند، کارکنان یا مشاورانی که قبل تر در آن مرکز کار کرده اند، سوال کنید. نظرات مردم را در اینترنت در مورد مرکز مشاوره مورد نظر خود، بخوانید. اغلب افراد در اینترنت، نظرات واقعی خود را می نویسند و اگر واقعا از خدمات جایی ناراضی باشند، آن را ذکر خواهند کرد.

به روز بودن مرکز مشاوره

یک مرکز مشاوره استاندارد باید نسبت به اخبار و متد های جدید مربوط به سلامت روان، مشاوره خانواده، کودکان و … به روز باشد. امروزه با پیشرفت علم، دانشمندان و متخصصان به دنبال جدیدترین روش هایی هستند که بتوانند بهترین و سریع ترین نتایج را حاصل کنند. متدهای قدیمی پس از گذشت زمان، رفته رفته منسوخ می شوند. پس برای انتخاب مرکز مشاوره شرق تهران، با تحقیق و پرس و جو از مسئولان و مشاوران، از روش هایی که در دنیا برای درمان مشکل شما استفاده می شود، اطلاع کسب کنید و از مشاورتان بخواهید در مورد روشی که برای شما استفاده می کند، و اعتبار آن روش، توضیح دهد.

پیدا کردن یک مرکز مشاوره کار دشواری نیست. اگر نکاتی که بیان شد را به یاد داشته باشید و مراکز مشاوره را بر حسب آن ها، بسنجید، می توانید اطمینان حاصل کنید که هزینه تان را در جای درستی خرج می کنید. برای پیدا کردن کلینیک روانشناسی شرق تهران، لیستی از مراکز و کلینیک ها را تهیه کنید. نظرات را درباره آن ها بخوانید و در مورد آنچه که گفته شد، از آن ها اطلاعات کسب کنید و سپس انتخاب کنید.
امتیاز دهید.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.