مزیت های مشاوره آنلاین را بدانید!

مشاوره آنلاین روانشناسی بسیار آسان است. اینترنت دسترسی به خدمات مختلف را برای افراد آسان کرده است. از مزیت های خدمات آنلاین این است که شخص می تواند ظرف دو روز اقلام ضروری خود را درب منزل تحویل بگیرد یا می توانید از هرجای دیگر با دوستان خود صحبت کرده و آنها را پیدا کند. با این حال بسیاری از مردم نمی دانند که حتی می توانند به راحتی از لپ تاپ و موبایل خود، خدمات روانشناختی و مشاوره ای را نیز دریافت کنند.

مزیت های مشاوره آنلاین را بدانید!

روزانه افراد زیادی خدمات مشاوره آنلاین را دریافت می کنند و سایت ها و اپلیکیشن های زیادی هم دی این زمینه هر روز ایجاد می شود. اما اینجا سوالی مطرح می شود که آیا این روش برای درمان ایده آل است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که این روش برای برخی مشکلات بسیار خوب جواب می دهد و برای برخی دیگر به طور نسبی تاثیر گذار است.

مشاوره آنلاین روانشناسی؛ برخی از مزایای آن

دسترسی به مشاوره آنلاین و متخصصین زبده از همه جا

شاید بزرگترین مزیت رواندرمانی و مشاوره آنلاین این باشد که می توانید در هر مکان آن را دریافت کنید. دیگر نیازی به رانندگی کردن در ترافیک نیست. برای برخی، رانندگی و دوری مسافت مهم نیست، اما در اینجا چند دلیل وجود دارد که ممکن است برخی از افراد تمایل به انجام مشاوره و روانشناسی آنلاین داشته باشند:

  • معلولیت و محدودیت جسمی
  • عدم دسترسی به وسیله حمل و نقل عمومی یا شخصی
  • زندگی در یک مکان دور افتاده
  • نداشتن وقت و درگیر بودن برای افرادی که شاغل هستند.
  • افرادی که مدام مسافرت می کنند.

برای دریافت مشاوره آنلاین و روانشناسی آنلاین تنها کافیست یک تلفن همراه داشته باشید.

امکان صحبت نوشتاری، صوتی یا تصویری

یک انتقاد به جا از رواندرمانی آنلاین این است که شما مکالمه رو در رو را که لازمه درمان سنتی است، دریافت نمی کنید. این درست است، اما شما به آن نزدیک می شوید. اگر اتصال اینترنتی قوی دارید، گفتگو با یک درمانگر از طریق تماس تصویری تقریباً به اندازه یک جلسه حضوری می تواند مفید باشد.

به علاوه، شما می توانید از راه های دیگر ارتباط برقرار کنید. ممکن است بتوانید از طریق برنامه ای به درمانگر خود پیامک دهید یا از ایمیل استفاده کنید. اگرچه ارتباط متنی به راحتی زبان و لحن بدن شما را منتقل نمی کند، اما هنوز هم روش خوبی برای افرادی است که در صحبت کردن مشکل دارند یا دوست دارند افکار خود را بررسی و بعد ارسال کنند. همچنین وقتی در مکانی هستید که نمی توانید صریح صحبت کنید روش خوبی است.

سرانجام، ارتباط صوتی بسیار عالی است. افرادی که مضطرب و خجالتی هستند و سرعت بسیار بالای اینترنتی ندارند این روش یک روش مناسب برای مشاوره است که از رایج ترین شیه های آن می توان به مشاوره تلفنی اشاره کرد.

امکان دریافت کمک فوری

هنگامی که دچار یک حمله اضطراب بشوید، یک دوره شدید افسردگی را طی کنید یا برای مدیریت رابطه نیاز به کمک فوری داشته باشید، در همان لحظه می توانید با یک درمانگر خوب صحبت کنید و قبل از اینکه اوضاع بدتر شود، می توانید احساسات خود را کنترل کنید.

انتخاب درمانگر و تعویض آن در مشاوره آنلاین آسان است

با روش مشاوره آنلاین روانشناسی، انتخاب یک درمانگر بر اساس سن، جنسیت یا روش درمانی آسان است. اگر احساس رضایت نمی کنید، تغییر مشاور هم برای شما آسان است. تغییر یک درمانگر مناسب در محیط آنلاین برای شما بسیار راحت تر از برخورد با درمانگر در دنیای واقعی است.

می تواند ارزان تر باشد

رواندرمانی و مشاوره روانشناسی در زندگی افراد ثروتمند جاافتاده است و حتی در منواقعی که مشکلات جدی ندارند به روانشناس مراجعه می کنند. اما افراد از هر طیفی به درمان نیاز دارند و درمان آنلاین می تواند مقرون به صرفه باشد. قیمت مشاوران و روانشناسان همیشه متفاوت است، اما مشاوره آنلاین تمایل به برنامه های قابل کنترل پرداخت دارد و از آنجا که بسیاری از درمانگران آنلاین از خانه کار می کنند، ممکن است هزینه کمتری از شما دریافت کنند.

به درمانگران واجد شرایط دسترسی پیدا کنید

برخی از افراد ممکن است فکر کنند درمان آنلاین مانند این است که با شخصی تصادفی بصورت آنلاین درباره مشکلات خود صحبت می کنید. اما اصلاً اینطور نیست. وب سایت های آنلاین درمانی دارای درمانگران حرفه ای و دارای مجوز هستند. یک درمانگر دارای مجوز سال های زیادی را صرف آموزش و تجربه ارائه خدمات بهداشت روان کرده است.

درمان آنلاین برای همه مناسب است

درمان آنلاین می تواند به شما در رفع اضطراب کمک کند، به شما در حفظ روابط خود با همسر و فرزندانتان کمک کند و همچنین کمک کند زندگی خوبی داشته باشید. در نتیجه مشاوره آنلاین روانشناسی برای همه افراد از هر سنی و با هر فرهنگی و باهر مشکلی می تواند مفید باشد.

امتیاز دهید.
منبع whatispsychology
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.