روانشناس آنلاین، مشاوره آنلاین کودک و بزرگسال

آخرین باری که با شخصی در مورد احساسات یا افکار ذهنی خود صحبت کردید کی بوده است؟ متاسفانه در دنیای پیچیده و شلوغ ما، افراد کارهای دیگر را بر سلامت جسمی و روانی خود مقدم می دارند. بسیاری از ما وقت صحبت با یک روانشناس را نداریم! اما خوشبختانه دنیای درمان و رواندرمانی، آنلاین شده است تا اولویت های شما تغییر کند و سلامت روحی و روانی هم در برنامه های شما جای بگیرد. خیلی راحت توسط وسایل ارتباط جمعی می توانید با روانشناس آنلاین صحبت کنید و مشکلات خود را با او درمیان بگذارید.

روانشناس آنلاین

چرا سلامت روان هم مهم است؟

بهبود سلامت روانی شما مزایای زیادی برای شما دارد. یکی از این مزایا صرفه جویی مادی است. بله درست شنیده اید! اگر با اضطراب یا استرس دست و پنجه نرم می کنید، نشان داده شده است که مراجعه به یک روانشناس خوب یا روانشناس آنلاین هزینه های پزشکی طولانی مدت مرتبط با مشکلات قلبی یا بیماری های ویروسی را کاهش می دهد.

همچنین، بسیاری از مشکلات روانشناختی با مصرف مواد مخدر، مانند نوشیدن الکل یا مصرف داروها، شدیدتر می شوند. صحبت با یک روانشناس آنلاین کودک یا بزرگسال در مورد این مسائل ممکن است باعث کاهش اعتیاد به مصرف مواد شود. قطعا پس از صحبت با یک مشاور و روانشناس می بینید کهبهبود سلامت روان می تواند جنبه های دیگر زندگی شما مانند روابط، شغل و سلامت جسمانی شما را ارتقاء دهد.

آنچه مردم را از مراجعه حضوری به روانشناس بازمی دارد

بسیاری از افرادی که از مراجعه به یک رواندرمانگر بهره مند می شوند، مشاوره روانشناسی بخشی از زندگی آنها می شود. اما برخی از دلایل رایج مردم برای عدم مراجعه به روانشناس عبارتند از:

فکر نمی کنند مشکلاتشان جدی باشد. بسیاری از افراد تصور می كنند كه درمان و مراجعه به روانشناس فقط برای افرادی است كه از لحاظ روانی مانند روان پریش ها دچار بیماری های شدیدی می شوند. آنها نمی دانند که مشاوران برای کمک به طیف وسیعی از شرایط، از جمله اضطراب، افسردگی و حتی فقط “احساس ناامنی” عمل می کنند. فردی که فکر می کند مشکلش به اندازه کافی جدی نیست از مراجعه به روانشناس طفره می رود.

نمی خواهند دیگران بدانند. متأسفانه ، ننگ دائمی پیرامون مسائل مربوط به بهداشت روانی اغلب مانع از آن می شود که مردم حتی در مورد آنها صحبت کنند ، چه رسد به پیگیری کمک. برخی افراد به جای اعتماد به دوستان و خانواده مورد اعتماد برای درک، از داشتن یک “مشکل” شخصی احساس خجالت یا شرم می کنند و از درخواست کمک پرهیز می کنند.

سرشان شلوغ است. برخی از افراد ممکن است بخواهند از آنها کمک بگیرند اما مطمئن نیستند که چگونه آنها را در زندگی روزمره خود جای دهند. آنها ممکن است برنامه کاری چالش برانگیزی داشته باشند ، با یافتن یا پرداخت هزینه مراقبت از کودکان دست و پنجه نرم کنند ، یا تعهدات دیگری در خانواده یا جامعه داشته باشند که یافتن اوقات فراغت را دشوار می کند.

مشاوره حضوری گران است. هزینه درمان حضوری غالباً تحت پوشش بیمه درمانی نیست. قرار ملاقات ها می تواند گران باشد و از آنجا که بیش از یک قرار ملاقات تقریباً همیشه برای پیشرفت لازم است ، این هزینه می تواند بسیاری از افراد را از حتی شروع کار منصرف کند.

خبر خوب این است که درمان حضوری تنها راه مراقبت از سلامت روان شما نیست. با استفاده از فناوری جدید ، می توانید از یک درمانگر مجاز کمک بگیرید به گونه ای که برای شما مناسب باشد.

رواندرمانی آنلاین یک راه حل انعطاف پذیر برای مراقبت های بهداشت روان است. این روش اغلب به شکل یک رفتار درمانی شناختی (CBT) صورت می گیرد ، یک رویکرد رایج که فرد را قادر می سازد تا با راهنمایی یک متخصص بهداشت روان ، چالش ها و افکار منفی خود را در نظر بگیرد و آنها را از نو تنظیم کند. CBT بر روی یافتن نقاط قوت خود و ایجاد مقاومت در برابر چالش های جدید متمرکز است و می تواند در یک محیط مجازی به همان اندازه حضوری تکمیل شود. درمان آنلاین به طور گسترده ای مورد تحقیق و ارزیابی قرار گرفته است. مطالعه اخیر روی بیش از 1100 شرکت کننده در CBT آنلاین نشان داد که 89 درصد از شرکت کنندگان درمان آنلاین را به دیگران توصیه می کنند.

ممکن است تعجب کنید که چه چیزی باعث شده آنلاین درمانی بسیار متفاوت باشد. در حقیقت ، این مزایای متعددی نسبت به درمان حضوری دارد: دسترسی ، راحتی ، حریم خصوصی و هزینه ، به ذکر چند مورد. درمان آنلاین می تواند در طول زندگی شما تنظیم شود ، بر اساس برنامه ای که متناسب با برنامه شما باشد. بدون نیاز به حمل و نقل برای قرار ملاقات ، می توانید در وقت و دردسر خود صرفه جویی کنید. اختیار درمان آنلاین همچنین به این معنی است که شما نیازی نیست که برنامه های بهداشت روان خود را با کسی در میان بگذارید ، و هزینه مالی آن نیز بسیار کمتر از درمان حضوری است. یک استاد روانپزشکی از دانشگاه کالیفرنیا – دیویس اخیراً درمان آنلاین را با “تماس های خانگی” به روش قدیمی كه پزشكان پزشکی دهه ها قبل انجام داده بودند مقایسه كرد: “ما در محیط زندگی خود مردم را می بینیم … در واقع روابط ما با آنها را بهبود می بخشد.”

روانشناس آنلاین در چه مواردی می تواند کمک کند؟

این یک تصور غلط رایج است که گفتگو با یک درمانگر مجاز فقط برای افرادی است که وقت و پول آزاد دارند یا بیماری روانی شدید دارند. با این وجود نیازی به تشخیص اختلال روانی نیستید تا احساس نیاز به صحبت با کسی کنید.

غالباً ، ما نمی خواهیم دوستان یا خانواده خود را با فکر خود تحمیل کنیم. از این گذشته ، در مورد برخی از مسائل شخصی صحبت کردن با شخصی خارج از حلقه اجتماعی شما آسان تر است. وقتی به جای دوست با یک درمانگر صحبت می کنید ، می توانید موقعیت های شخصی خود را در یک فضای امن برطرف کنید و سپس از اوقات خود در کنار دوستان لذت ببرید.

روانشناس آنلاین کسی است که می توانید درباره هر چیزی که ذهن شماست با او صحبت کنید. اگر در محل کار خود دچار استرس شده اید ، شخص مورد علاقه یا حیوان خانگی خود را از دست داده اید ، در برقراری ارتباط سخت با یک شریک زندگی یا فرزندان مشکل دارید و یا مبارزات دیگری را تجربه می کنید ، ممکن است متوجه شوید که صحبت با یک متخصص بهداشت روان مجاز است. اگرچه افراد اغلب منتظر کمک می مانند تا زمانی که مشکلات غیر قابل تحمل شوند ، درمان آنلاین یک روش سریع و آسان برای گفتگو با کسی در مورد افکار و احساسات شما است در حالی که کنترل بیشتری دارند.

چرا روانشناس آنلاین مناسب باشد؟

جلسات آنلاین درمانی می تواند به رفع بسیاری از موضوعات کمک کند که معمولاً افراد را از جستجوی کمک از یک متخصص مجاز بازمی دارد.

دسترسی به قرارهای آنلاین بسیار راحت تر است. با دسترسی به اینترنت می توانید از هرجای خود در مورد بهداشت روانی یا وضعیت شخصی خود با یک متخصص صحبت کنید: می توانید برای قرار ملاقات با کودکی که در اتاق بعدی چرت می زند ، در هنگام استراحت ناهار یا حتی در رفت و آمد ملاقات کنید. درمان آنلاین در واقع یافتن راه حلی است که با زندگی شما کار کند.

درمان آنلاین همچنین کلاله ای را خنثی می کند که بسیاری از افراد را از کمک به سلامت روان خود باز می دارد. از آنجا که برنامه و مکان هر ملاقات را کنترل می کنید ، می توانید استفاده از روش درمانی را هر طور که می خواهید خصوصی نگه دارید.

همچنین مقرون به صرفه بودن روش های درمانی آنلاین امکان توجه بیشتر افراد در زمینه سلامت روان خود را فراهم می کند. اگر مجبور نیستید به جایی بروید یا آنقدر که برای یک قرار ملاقات حضوری هزینه می کنید ، پرداختن به مسائل بهداشت روانی آسان است که در غیر این صورت ممکن است سعی کنید آنها را نادیده بگیرید تا بدتر شوند.

آیا لازم است با یک روانشناس آنلاین صحبت کنم؟

بسیاری از افراد برای مقابله با اوقات دشوار یا مبارزات شخصی به درمان آنلاین اعتماد می کنند. شما ممکن است یک واقعه یا تغییر در زندگی را تجربه کنید و احساس کنید باید با کسی در مورد آن صحبت کنید ، یا ممکن است با یک بیماری طولانی مدت مانند افسردگی ، استرس پس از سانحه یا اضطراب روبرو شوید. سعی کنید به خاطر داشته باشید که یک متخصص بهداشت روان می تواند ارزیابی عینی از سلامت روان شما و همچنین ابزارها و پشتیبانی برای بهبود وضعیت سلامتی شما را ارائه دهد. اگر فکر می کنید به کسی نیاز دارید که با او صحبت کند ، درمان آنلاین ممکن است کلید شما برای سلامت روان بهتر باشد. امروز می توانید شروع کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.