رابطه عاطفی از راه دور و معایب آن

در این مقاله به بررسی آمار رابطه عاطفی از راه دور و مزایا و معایب آن می پردازیم. ما همچنین نکات تضمین شده و واقعی برای روشن نگه داشتن شعله عشق از راه دور خواهیم گفت، و همچنین چند منبع مفید برای دو نفر از راه دور که مصمم هستند عشق خود را پایدار کنند، به اشتراک خواهیم گذاشت.

بر اساس گزارش نیویورک پست، تقریباً 60 درصد از روابط عاطفی از راه دور در طولانی مدت هم کار می کنند. بر اساس یک مطالعه در سال 2018، بیش از نیمی از افرادی که در یک رابطه از راه دور هستند، معتقدند غیبت باعث می شود قلب علاقه مند شود.

رابطه عاطفی از راه دور و معایب آن

حفظ هر رابطه ای نیازمند تلاش، فداکاری و درک است. و اگرچه به نظر می رسد که فاصله بین شما می تواند مشکلات را تشدید کند، برخی از مطالعات نشان می دهد که روابط از راه دور قوی ترین نوع روابط هستند. متأسفانه وقتی کسی را از دور دوست داشته باشید، درد دل اجتناب ناپذیر است. با سنجیدن جوانب مثبت و منفی، شما و همسرتان می توانید تعیین کنید که آیا رابطه خود را در اولویت قرار دهید یا گزینه های دیگر را در نظر بگیرید.

جوانب مثبت بودن و مزایای رابطه عاطفی از راه دور

افراد به دلایل زیادی وارد یک رابطه از راه دور می شوند. ادامه تحصیلات در شهرهای دیگر یا یک فرصت شغلی رویایی در شهرهای مختلف ممکن است زمینه ساز ارتباط عاطفی از راه دور باشد. به لطف پیشرفت های فناوری، وب سایت ها و برنامه های بی شماری برای ملاقات با شرکای بالقوه از سراسر جهان وجود دارد. بسیاری از جفت ها علیرغم اینکه صدها یا حتی هزاران مایل از هم فاصله دارند، روابط خود را به صورت آنلاین آغاز می کنند. هم زوج های جدید و هم زوج های قدیمی می توانند از راه های زیر از یک رابطه از راه دور بهره مند شوند:

ارتباط شما صرفاً فیزیکی نیست

اگر تا به حال به دلیل جذابیت فیزیکی دوجانبه با شخصی قرار گذاشته اید، می دانید که این نوع رابطه می تواند به سرعت از بین برود. از آنجایی که زوج های راه دور نمی توانند تنها به مسئل فیزیکی تکیه کنند، باید مهارت های ارتباطی موثر را بیاموزند و روی ایجاد ارتباط عاطفی خود کار کنند.

روابط از راه دور باعث ایجاد اعتماد می شود

اعتماد یک جزء کلیدی در هر رابطه است. اگر شما و شریک زندگیتان متعهد هستید که رابطه خود را علیرغم دوری راه حل کنید، بحث درباره انتظارات و نگرانی هایتان در ابتدا می تواند احتمال درد دل های غیرضروری را کاهش دهد. از آنجایی که اکثریت قریب به اتفاق دو نفر از راه دور نمی توانند 24 ساعته در تماس باشند، افراد در روابط طولانی مدت یاد می گیرند که به وقت شریک خود احترام بگذارند و در عین حال از اوقات انفرادی خود نیز لذت می برند. آنها همچنین تمایل دارند با چک کردن یکدیگر در زمان‌های مختلف در طول روز به یک ریتم وارد شوند که می‌تواند به ایجاد اعتماد و القای احساس راحتی کمک کند.

معمولاً یک دوره سازگاری وجود دارد که زوج ها از ملاقات منظم یکدیگر به یک رابطه از راه دور می روند. در این انتقال با خود و همسرتان صبور باشید.

عشق از راه دور پیوند شما را تقویت می کند

از آنجا که ایجاد و حفظ یک ارتباط عاطفی برای رابطه از راه دور هم ضروری است، زوج هایی که روابط خود را از راه دور انجام می دهند معمولاً پیوندهای قوی دارند. آنها ممکن است به روش‌های مختلفی ارتباط برقرار کنند، از تماس‌های تلفنی، ایمیل‌ها و پیامک‌ها گرفته تا تاریخ‌های FaceTime. با مخلوط کردن روش های ارتباطات، رابطه تازه باقی می‌ماند و پیوند همچنان تقویت می‌شود.

آزمایش اینکه آیا رابطه شما می تواند از استرس و فاصله دور دوام بیاورد یا خیر

اکثر زوج های راه دور منتظر هستند که روزی با هم باشند. دوری حتی برای قوی ترین زوج ها نیز یک عامل استرس زا است، بنابراین اگر شما و همسرتان به خوبی با جدایی کنار بیایید، رابطه شما احتمالاً در موقعیت های استرس زا مقاومت خواهد کرد.

شما واقعاً قدر زمان با هم بودنتان را خواهید دانست

زمانی که زوج های از راه دور منتظر ملاقات واقعی خود هستند، انتظار افزایش می یابد. این جفت ها واقعاً از زمانی که با هم می گذرانند قدردانی می کنند و تعطیلات و رویدادهایی که در کنار هم تجربه می کنند بسیار خاص تر می شوند.

معایب بودن در یک رابطه راه دور و به اصطلاح آنلاین

در حالی که فراز و نشیب در هر رابطه ای وجود دارد، فاصله می تواند احساسات منفی را تشدید کند. وقتی شما و همسرتان صدها یا هزاران مایل از هم فاصله دارید، بوسیدن و آرایش کردن دشوار است. یک رابطه از راه دور می تواند به طرق زیر بر زوجین تأثیر منفی بگذارد:

مشکلات ارتباطی

اگر شما و/یا شریک زندگیتان در برقراری ارتباط مشکل دارید، اکنون زمان خوبی است تا مهارت های ارتباطی خود را تقویت کنید. منابع بسیار خوبی در دسترس است، از جمله کتاب برنده جایزه، 4 کلید اساسی برای برقراری ارتباط موثر در عشق، زندگی، کار-هرجا! خواندن این کتاب را با شریک زندگی خود در نظر بگیرید و مرتباً در مورد هر مهارت صحبت کنید – و تمرین کنید. به خاطر داشته باشید که تفسیر پیام های متنی و ایمیل ها ممکن است دشوار باشد که آیا در یک رابطه جدید هستید یا سال ها با شریک زندگی خود بوده اید. در بسیاری از موارد، زوج هایی که در یک رابطه از راه دور هستند، توافق می کنند که موضوعات مهم را از طریق تلفن یا چت تصویری به جای پیامک یا ایمیل، مورد بحث قرار دهند.

احساس تنهایی در رابطه از راه دور

کسی که در شهر، استان یا کشور دیگری است، احساس تنهایی اجتناب ناپذیر است. احاطه کردن خود با اعضای خانواده و دوستان دوست داشتنی و حامی می تواند تنهایی را کاهش دهد. همچنین مهم است که وقتی احساساتی دارید با شریک زندگی خود باز باشید. برای غلبه بر تنهایی، برخی از زوج ها در حین تماشای برنامه های تلویزیونی یا فیلم های مورد علاقه خود، با تلفن چت می کنند. برخی دیگر با هدایایی گاه به گاه یکدیگر را غافلگیر می کنند تا شریک زندگی خود را شاداب کنند. برنامه ریزی برای دفعه بعدی که با هم هستید نیز راهی عالی برای غلبه بر روابط طولانی مدت است.

فقدان صمیمیت فیزیکی و جسمی

اگر برای صمیمیت فیزیکی ارزش قائل هستید، تلاش برای دوست داشتن کسی از راه دور می تواند بر سلامت روان و سلامت کلی شما تأثیر بگذارد. فقدان یک ارتباط فیزیکی نیز می تواند باعث خرابی یک رابطه شود، به خصوص اگر شما و/یا شریک زندگی تان از طریق تماس فیزیکی خود را ابراز کنید.

گری چپمن نویسنده، در کتاب پرفروش خود، 5 زبان عشق، پنج روش مختلف عشق را برجسته می کند. چپمن همراه با کلمات تأیید، هدایا، خدمات و زمان با کیفیت، توضیح می دهد که برخی از افراد ترجیح می دهند از طریق تماس فیزیکی با هم ارتباط برقرار کنند. کسانی که این زبان عشق را دارند، زمانی که شریک زندگی خود را در دست می گیرند، در آغوش می گیرند، می بوسند و … بیشتر احساس ارتباط می کنند.

احتمال حسادت و/یا دروغ

همانطور که قبلاً ذکر شد، وقتی صحبت از عشق از راه دور به میان می آید، اعتماد ضروری است. اگر یک یا هر دو شریک اعتماد نداشته باشند، رابطه به طور قطعی به پایان می رسد. یک رابطه پایدار از راه دور مستلزم این است که صداقت را در اولویت قرار دهید. یک یا هر دو شریک باید از طریق مشکلات عمیق اعتماد کار کنند تا رابطه طولانی مدت کار کند.

از هم جدا شدن

زندگی غیرقابل پیش بینی است و برخی از زوج های مسافت طولانی در نهایت از هم دور می شوند. هنگامی که مسئولیت های زندگی روزمره در مسیر قرار می گیرند، حفظ یک رابطه از راه دور می تواند دشوار باشد. در کنار اولویت‌بندی رابطه‌تان، مهم است که انعطاف‌پذیر باشید. اگر هر سه شنبه شب ساعت 10 با معشوقتان قرار تلفنی دارید، اما با دوستانتان به یک فیلم دعوت شده اید، زمان دیگری را برای ارتباط با شریک زندگی خود هماهنگ کنید. حفظ یک زندگی اجتماعی هم برای شما و هم برای رابطه از راه دور مهم است.

هنگام ملاقات آنلاین با افراد احتیاط کنید

بسیاری از روابط از راه دور به صورت آنلاین شروع می شوند. چه در برنامه یا وب سایت دوستیابی با یک شریک بالقوه ملاقات کنید، همیشه احتیاط کنید و هیچ پرچم قرمزی را نادیده نگیرید. هنگامی که در برقراری ارتباط با طرف مقابل احساس راحتی کردید، یک چت تصویری را پیشنهاد دهید. در رابطه عجله نکنید؛ اگر زمان مناسب است، در صورت امکان شخصاً با فرد ملاقات کنید و همیشه یک مکان ملاقات عمومی را انتخاب کنید. در برخی از سناریوهای دوستیابی آنلاین، افراد وقتی متوجه می‌شوند فردی که هفته‌ها، ماه‌ها یا حتی سال‌ها با او در ارتباط بوده‌اند، فردی کاملاً متفاوت از شخصیتی است که او در فضای مجازی به تصویر کشیده است، چشم‌پوشی می‌کنند. هرگز غریزه درونی را نادیده نگیرید. اگر چیزی درست نیست، احتمالاً درست است.

چگونه مشاوره آنلاین می تواند کمک کننده باشد؟

افراد و زوج هایی که در روابط از راه دور هستند می توانند از مشاوره حرفه ای بهره مند شوند. درمان آنلاین در برخورد با مسائل پیچیده رابطه موثر ثابت شده است. یک مطالعه منتشر شده در مجله خانواده درمانی استرالیا و نیوزلند، مزایای درمان آنلاین را برای زوج‌هایی که روابط تیره‌ای را تجربه می‌کنند، بررسی کرد. این مطالعه خاطرنشان می‌کند که اکثر زوج‌ها به دلیل نگرانی‌های مختلف، از جمله ننگ درک شده، مسائل لجستیکی و هزینه، از درمان خودداری می‌کنند. این مطالعه خاطرنشان می‌کند که پلتفرم‌های درمانی آنلاین روشی مؤثر برای مقابله با این نگرانی‌ها هستند و دسترسی و انعطاف‌پذیری بیشتری را با هزینه کمتر نسبت به مشاوره سنتی ارائه می‌دهند.

امتیاز دهید.
منبع betterhelp
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.