درمان شک به همسر، راه های درمان شک و بدبینی زن و مرد

درمان شک به همسر بسیار اهمیت دارد. شک و تردید در روابط یکی از اصلی ترین دلایلی است که باعث می شود ازدواج یا هر رابطه ای به سمت فروپاشی برود.

از شک واقعی که از دوست داشتن زیاد است تا شک متقلبانه که ناشی از اذیت کردن طرف مقابل است، هر دو می تواند یک رابطه سالم را خراب کند.

اگر از یک رابطه مطمئن نیستید، در اینجا پنج دلیل مختلف شک و تردید در رابطه مورد بحث قرار می گیرد. با این 5 عامل به رابطه خود نگاهی بیاندازید و بررسی کنید.

درمان شک به همسر

1. شک به همسر می تواند ناشی از یک تغییر جزئی باشد

هنگامی که ما متعهد شدیم و احساس ثبات در رابطه کردیم، به طور غریزی شروع به درک همسر خود می کنیم. ما رفتارهای او را پیش بینی می کنیم، الگوهای رفتاری او را می شناسیم و حتی به او کمک می کنیم تا تغییرات خلقی خود را پشت سر بگذارند. همه اینها به این دلیل است که ما به شخصیت آنها و نحوه رفتار آنها عادت می کنیم.

با این حال، تغییر رفتاری جزئی یا چیزی غیر از معمول نیز به طور غریزی باعث می شود که رابطه خود را زیر سوال ببری و به اصطلاح شک به همسر آغاز می شود.

2. شک به همسر می تواند ناشی از استرس باشد

امور دنیوی ما را در تمام طول روز مشغول می کند و گاهی اوقات استرس هایی که ما در اطراف خود داریم ممکن است در امور زناشویی ما تردید ایجاد کند. به همین دلیل است که ما باید زندگی حرفه ای و شغلی خود را از زندگی خصوصی خود جدا کنیم.

استرس، اضطراب و انتظار از محل کار و کارهای دیگر می تواند منجر به سوء تفاهم های مکرر و تردید در رابطه با شریک یا همسر شما شود.

یک ذهن خسته و مضطرب باعث می شود که شما احساس کنید همسرتان مانند قبل به شما اهمیت نمی دهد، در صورتی که اینگونه نیست!

3. شک می تواند نوعی ترس باشد

دلیل واقعی شک و تردید در رابطه شما می تواند این باشد که برخی از همسران ترس هایی مانند از دست دادن شریک خود را پنهان کنند و به شک و تردید روی بیاورند.

ترس شریک زندگی شما می تواند شامل از دست دادن شما، پیدا نکردن عشق واقعی، مسائل اعتماد، یا شاید به سادگی ترس از ندانستن برخی از مسائل باشد.

راه حل مقابله با چنین وضعیتی و رفع این تردیدها قبل از جدی شدن این است که دقیقاً بدانید ترس همسرتان چیست و سپس نیازهای او را برآورد کنید و به او اطمینان دهید.

4- شک به زن یا شک به مرد می توانند ناشی از تجربیات گذشته باشند

تجربیات دردناک گذشته می تواند در پیش بینی آینده تاثیرگذار باشند، چنین تجربیاتی دردناک می تواند بر شخصیت شما هم تأثیر بگذارند. حتی اگر قبلاً در رابطه خوب نبوده اید، برخی از ویژگی های شخصیتی شریک زندگی شما می تواند بر شما تأثیر بگذارد.

گاهی اوقات ما مانند شرکای خود به عنوان یک مکانیسم دفاعی شروع به درک بهتر دیدگاه آنها می کنیم و بر این اساس با آنها برخورد می کنیم.

بنابراین، شک و تردیدهایی که شما از گذشته دارید، حتی باعث می شود که به رابطه خوب با شریک زندگی نیز شک کنید.

یادگیری پذیرش و قدردانی از خوبی ها می تواند به مقابله با چنین شک و تردیدی کمک کند و در واقع مفیدتر از یک رابطه توامان با شک و تردید باشد.

5. شک به همسر، می تواند شک به خود باشد

در بسیاری از موارد، زوجین به همان چیزی شک می کنند که خود آن را انجام می دهند. این موضوع که به نوعی فرار رو به جلو است باید مدنظر قرار بگیرد.

چنین شک و تردیدهایی در روابط و زندگی با فردی که دائماً شما را تحت فشار قرار می دهد و شما را به خاطر کارهایی که نکرده اید سرزنش می کند و زندگی شما را کاملاً کنترل می کند، بسیار دشوار است.

در حالت های بدتر، چنین روابطی حتی می تواند منجر به سوءاستفاده شود، اینجاست که باید ایمنی خود را در اولویت قرار دهید.

چگونه بر شک و تردید در رابطه غلبه کنیم؟

حالا که نشانه ها و دلایل شک به همسر را بررسی کردیم، راه های غلبه بر شک و تردید را هم در زیر بررسی می کنیم.

1. شک و تردید ها به جای مخفی کاری باید، بیان شوند.

بهترین راه برای غلبه بر هر گونه شک و تردید در یک رابطه، بیان آن است. هر گونه تردید، ترس، سوء تفاهم و ناامنی، مانند انکار ماجرا، یا امید به از بین رفتن شک و تردید، درست نیست. اگر مواجهه با شریک خود در مورد چیزی که باعث ناراحتی شما می شود دشوار است، این نکته را مدنظر داشته باشید که اگر شریک شما، به شما احترام قائل باشد قطعا به شما احترام می گذارد.

2. شک و تردیدها باید از غرایز و احساسات واقعی متمایز شوند

گاهی اوقات ما شک و تردیدهایمان را با احساسات غریزی اشتباه می گیریم. درک تفاوت این دو بسیار مهم است زیرا در جایی که غرایز ذاتی شما به شما میگوید که همسرتان خیانت می کند، دیگر شکی وجود ندارد.

بنابراین، چگونه می توان از شک در رابطه جلوگیری کرد؟

بهتر است تمرین مثبت اندیشی کنید، به دنبال درمان باشید یا مدیتیشن کنید تا ذهنیت منفی خود را تغییر دهید و خود را از نگه داشتن افکار منفی قبل از اینکه رابطه خود را با یکی از عزیزان خود از بین ببرید، رها کنید.

خلاصه

در مجموع، هر زوجی باید رابطه خود را تقویت کنند که شک و تردید در روابط را دور نگه دارد. و حتی اگر آنها خود را در شک و تردید در هر جنبه ای از رابطه خود بیابند، باید به آسانی در مورد آن صحبت کنند تا بتوانند آن را به پایان برسانند بدون آنکه بگذارند در جایی بزرگتر ظاهر شود.

شکی نیست که بگوییم شک و تردید در روابط برای یک ازدواج سالم یا هر رابطه دیگر بسایر سمی است.

2.5/5 - (2 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.