بهترین مشاور کنکور در تهران

بهترین مشاور کنکور در تهران چه کسی است؟ کنکور، امتحان ورود به دانشگاه به عنوان یکی از بزرگترین مراحل زندگی دانش آموزان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و چگونگی عبور از این این مرحله در آینده فرد تاثیر بسزایی دارد به همین وجود یک متخصص در کنار دانش آموزان و بهرمندی از مشاوره درست بسیار ضروری است.

بهترین مشاور کنکور در تهران

بطور کلی وظیفه ی مشاور تحصیلی خوب عبارت است از: هدایت درسی، بررسی و ارائه مهارت های مطالعه و یادگیری مناسب هر دانش آموز، بررسی دلایل افت تحصیلی دانش آموزان و ارائه راهکار مناسب جهت بازگشت دانش آموز به روند تحصیلی مناسب، حل مشکلات ناشی از استرس و اضطراب امتحانات، بررسی علل و عوامل رفتارهای نابهنجار و خارج ار عرف دانش آموزان، ارائه راهکار مناسب برای حل مشکلات روحی و روانی دانش آموز و همچنین پشتیبانی خانواده دانش آموز در شرایط سخت روحی و در نهایت هموار کردن مسیر دانش آموزان برای موفقیت در در آزمون سراسری و قبولی در در رشته ی مورد علاقه در دانشگاه های خوب کشور. بخش زیادی از این مسائل توسط بهترین مشاور کنکور در تهران قابل حل است.

از طریق استفاده از بهترین مشاور کنکور در تهران  می توان توانایی ها و نیز محدودیت های دانش آموزان را به درستی شناخت و از امکانات موجود حداکثر استفاده را به عمل آورد. مشاوره کنکور می تواند با شناسایی دقیق استعدادها و توانایی های دانش آموزان آنها را به سوی رشته درست راهنمایی کند. مشاور تحصیلی با همکاری معلم، خانواده و مسئولان مدرسه می‎تواند دانش‎آموزان را در جهت رفع مشکلات تحصیلی، خانوادگی روانی و تأمین عاطفی یاری داده و در نهایت، مسیر درست در جهت رسیدن به اهداف آموزش و پرورش را شکل دهد.

بهترین مشاور کنکور در تهران چه ویژگی هایی دارد؟

برای مؤثر بودن بودن، روش های مشاوره توسط بهترین مشاور کنکور در تهران  باید به گونه ای ارائه شود که مجموعه ای از معیارهای خوب تعریف شده را برآورده کند. مشاوران حرفه ای دارای مجوز از روان درمانی هستند که ارزیابی، تشخیص و مشاوره را برای افرادی که انواع فشارهای زندگی و مشکلات روانی دارند، ارائه می دهند. آنها به افراد در رابطه با مشکلات، مشکلات خانوادگی، استرس شغلی، اختلالات سلامت روان مانند افسردگی و اضطراب و بسیاری دیگر از مشکلات چالش برانگیز کمک می کنند که می تواند بر احساسات بهزیستی و خوشبختی تأثیر بگذارد. بهترین مشاور کنکور در تهران برای اینکه در نقش خود مؤثر باشد، باید  بتواند از کمک به دیگران و داشتن خصوصیات و مهارت های خاص لذت ببرد. یک مشاور تحصیلی و کنکور خوب باید ویژگی های زیر را داشته باشد.

مهارت های ارتباطی

بهترین مشاور کنکور در تهران باید مهارتهای ارتباطی خوبی داشته باشند. اگرچه برخی از این مهارت ها می توانند در دوره تحصیلات تکمیلی مورد توسط مشاور کسب شود و در طول دوره حرفه ای وی توسعه یافته و تکمیل گردد، مشاور  باید قبل از شروع کار مشاوره، مهارت های ارتباطی خاصی را داشته باشد. مشاوران باید مهارت طبیعی گوش دادن داشته باشند و بتوانند ایده ها و افکار خود را به روشنی برای دیگران توضیح دهند.

یک مشاور مؤثر قادر است افکار خود را به خوبی بیان کند. وی در درک آنچه دیگران فکر می کنند و احساس می کنند، تبحر خاصی دارد. در رابطه با دانش آموزان خود، به آنها گرمی و پذیرش، همدلی و تمرکز می دهد.

به همین دلیل شما در جلسه مشاوره با بهترین مشاور کنکور در تهران باید به موارد زیر دقت کنید:

وقتی در مورد آنچه تجربه می کنید صحبت می کنید، به نظر می رسد درمانگر شما علاقه مند به یادگیری احساسات شما است؟ آیا درمانگر شما می تواند با زبانی که شما می فهمید با شما ارتباط برقرار کند؟ آیا درمانگر شما در مورد شما صحبت می کند، یا در باره خودش؟

به گفته وامپولد، مردم در 50 میلی ثانیه اول از دیدار تعیین می کنند که آیا می توانند به کسی با آنها صحبت می کند، اعتماد کنند یا خیر. مشتریان بهترین مشاور کنکور در تهران معتقدند که متخصصان درمانی آنها مفید خواهد بود زیرا مشاور به صورت شفاهی و غیر کلامی ارتباط برقرار می کند و نشان میدهد، شخصی است که مشتری می تواند به آن اعتماد کند.

به همین دلیل شما در جلسه مشاوره با بهترین مشاور کنکور در تهران باید به موارد زیر دقت کنید:

احساسات درونی شما هنگام ملاقات با این شخص به شما چه می گوید؟ آیا این شخصی است که به شما اجازه می دهد احساس کنید که می توانید رابطه کاری خوبی داشته باشید و ایمان شما به این فرد از بین نخواهد رفت ؟ تا چه تندازه از ایجاد احساس صمیمیت بین شما و مشاورتان احساس راحتی می کنید؟ آیا با وارد شدن مشاور به زندگی خصوصیتان مشکلی ندارید ؟ و اگر نه تا چه اندازه اجازه این کار را می دهید؟

پذیرش

بدون قضاوت و پیشفرض های ذهنی گوش دادن، ویژگیهای مهمی در هر یک از حرفه های مشاوره است. بهترین مشاور کنکور در تهران باید بتواند از جایی که دانش آموز در آن قرار دارد، شروع کنند. این عبارت اغلب در مشاوره برای توصیف توانایی ارتباط با مشتریان با نگرش باز و بدون قضاوت – پذیرش مشتری در شرایط فعلی وی استفاده می شود. مشاوران باید با گرما و درک بتوانند احساس پذیرش را به مشتریان خود انتقال دهند.

یکی از قویترین عوامل برای رسیدن به  نتیجه درمانی خوب، احساس این است که مراجعین با متخصصین درمانی خود در حال همکاری هستند. این به عنوان اتحاد درمانی شناخته می شود. مشاور قادر به تشکیل این اتحادها با بسیاری از بیماران است.

به همین دلیل شما در جلسه مشاوره با بهترین مشاور کنکور در تهران باید به موارد زیر دقت کنید:

آیا این حس را دارید که درمانگر شما با تعیین اهدافی که هردوی شما با آنها موافقت دارید، می تواند شما را به سوی آن ها سوق دهد؟ گرچه می دانید که مشاور کنکور، متخصص است، اما آیا احساس می کنید که مشاور به اهداف شما در طول دوره درمانی اهمیت می دهد و حاضر است با شما همکاری کند تا اهدافی را تعیین کند که هردوی شما در مورد آن توافق دارید؟

توانایی ارائه توضیحی در مورد علائم شما و توانایی اینکه مشاور بتواند با تغییر شرایط این توضیحات را تطبیق دهد از اهمیت بالایی برخوردار است.

دانش آموزان می خواهند بدانند که چرا مشکلات خود را تجربه می کنند. حتی اگر این اولین بار نیست که به دنبال درمان بوده اند. بهترین مشاور کنکور در تهران توضیحاتی را ارائه می دهند که مراجعان می توانند درک کنند و متوجه علت مشکلات شوند.

به همین دلیل شما در جلسه مشاوره با بهترین مشاور کنکور در تهران باید به موارد زیر دقت کنید:

آیا می دانید که پزشک متخصص در مورد عوامل تاثیرگذار در مشکلات شما چه می گوید؟ توضیح “علمی”. این باید توضیحی باشد که از جانب مشاور بهشما داده می شود. همچنین باید احساس کنید که در صورت تغییر شرایط یا اطلاع جدید در مورد علائم شما در طول درمان، درمانگر انعطاف پذیر خواهد بود و شما را در جریان قرار خواهد داد.

همدلی

مشاوران در برخی از سخت ترین و استرس زا ترین شرایط زندگیشخصی  خود به مردم کمک می کنند. در این شرایط بهترین مشاور کنکور در تهران باید بتوانند احساس همدلی نسبت به دانش آموز داشته باشد – توانایی احساس آنچه شخص دیگر احساس می کند. همدلی به این معنی است که شما واقعاً قادر هستید تصور کنید که در جایگاه دیگری بودن به چه معنا است. شفقت و همدلی به مشاور و دانش آموزان کمک می کند احساس درک و شنیده شدن کنند.

مهارت های حل مسئله

این بسیار مهم است که بهترین مشاور کنکور در تهران بتواند مشکلات دانش آموز مراجع خود را حل کند، مهم است که چقدر توانایی حل مسئله در مشاور وجود دارد. دکتر لین پونتون در مقاله ای برای PsychCentral می گوید: مشاوران باید مهارت های عالی برای حل مسئله داشته باشند تا بتوانند به مشتریان خود کمک کنند تا در الگوهای تفکر منفی و سایر رفتارهای مضر که ممکن است در مشکلات آنها نقش داشته باشد، تاثیر مثبت داشته باشند.

مهارت های گزارش دهی

بهترین مشاور کنکور در تهران باید مجموعه قوی از مهارتهای بین فردی را داشته باشد تا بتواند به سرعت در ارتباط با مشتریان و ایجاد روابط محکم موثر باشد. آنها باید توجه خود را به مشتری جلب کنند و بتوانند اعتماد ایجاد کنند. مشاوران باید بتوانند تمام تمرکز خود را روی آنچه مشتری خود قرار دهند و از وارد کردن  مشکلات شخصی یا نگرانی های شخصی در جلسات خودداری کنند.

قابلیت های مشاوره کنکور خوب

مشاور کنکور ارزیابی اولیه را در مراحل اولیه انجام می دهد. پس از آن ارزیابی، آنها باید یک برنامه مشاوره تهیه کند و آن برنامه درمانی را با شما در میان بگذارد. به همین دلیل شما در جلسه مشاوره با بهترین مشاور کنکور در تهران باید به موارد زیر دقت کنید:

آیا درمانگر شما برنامه های خود را برای نوع درمانی که دریافت می کنید با شما در میان می گذارد؟ شما باید نسبت به آنچه اتفاق می افتد یا چرایی آن، احساس اطمینان کنید و  بدانید برنامه مشاوره چیست،در غیر این صورت شما خطر عدم رعایت توصیه های درمانگر را پیش رو  دارید، زیرا نمی دانید اهمیت آنها چقدر است.

بهترین مشاور کنکور در تهران با برقراری ارتباط با دانش آموزان، این احساس را که ارزش درمانی دارد، به آنها خود در درمان منتقل می کند. این مشاور به دانش آموزان خود این امکان را می دهند که در دانستن اینکه مشاور می داند چه کاری انجام می دهند و به چه دلیل، احساس امنیت کنند.

به همین دلیل شما در جلسه مشاوره باید به موارد زیر دقت کنید:

اگر احساس می کنید که مشاور شما کنترل دارد – نه بر شما بلکه بر دوره مشاوره – احتمالاً می توانید پیشرفت کنید. عدم قطعیت در مورد اینکه آیا مشاوران می دانند چه کاری انجام می دهند می تواند روند درمان را تضعیف کند. بدیهی است، اگر از کاری در مورد نحوه انجام مشاوره ناراضی هستید، باید بتوانید این مسئله را مطرح کنید. با این حال، یک مشاور خوب باعث می شود احساس کنید که، شما در “دست های خوبی” هستید….

انعطاف پذیری

انعطاف پذیری در مشاوره به عنوان توانایی تطبیق و تغییر نحوه پاسخگویی به نیازهای دانش آموزان تعریف می شود. جرالد جوانه، استاد مشاوره در دانشگاه تگزاس در سن آنتونیو، در مصاحبه با “مشاوره امروز” می گوید انعطاف پذیری یکی از مهمترین ویژگی های یک مشاور حرفه ای است.

خودآگاهی

خودآگاهی توانایی جستجوی درون و شناسایی نیازها و خواسته های روانی و برآورده نشده خود مانند نیاز به صمیمیت یا تمایل به شایستگی است. این توانایی مانع از بروز تأثیر یا ایجاد درگیری مسائل شخصی مشاور با دانش آموزان می شود. استاد دیوید هاچینسون در کتاب خود با عنوان “مشاور ضروری” می گوید، خودآگاهی تأثیر عمده ای در اثربخشی مشاور دارد.

بهترین مشاور کنکور در تهران علاقه مند است دریابد که مراجعین خود به برنامه مشاوره چه پاسخی می دهند. وی نشان می دهد که می خواهد دان آموزانش  پیشرفت کنند.

به همین دلیل شما در جلسه مشاوره با بهترین مشاور کنکور در تهران باید به موارد زیر دقت کنید:

با توجه به واقعیت های سال کنکور و فشارهای احتمالی، ادامه روند درمانی برای مدت طولانی دشوار است. برای رسیدن به یک دوره مشاوره موثر باید هر جلسه انگیزه ای برای ادامه به وجود بیاید. این بدان معنا نیست که شما نیاز به پیشرفت در هر جلسه دارید، بلکه این بدان معناست که مشاور شما باید در هر جلسه انگیزه و دلایلی برای ادامه به شما نشان دهد.

صلاحیت چند فرهنگی

مشاوران مشاوره را در همه جنبه های زندگی انجام می دهند. هاچینسون می گوید، آنها باید صلاحیت چند فرهنگی را داشته باشند و یک جهان بینی چند فرهنگی را اتخاذ کنند. صلاحیت چند فرهنگی به این معنی است که شما سعی می کنید بدون در نظر گرفتن نژاد، قومیت، اعتقادات مذهبی یا سیاسی یا سوابق اجتماعی و اقتصادی با مشتریان خود در ارتباط باشید و آنها را درک کنید.

امتیاز دهید.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.