مشاوره خیانت همسر، مشاوره خیانت زناشویی

چگونه وسوسه خیانت را از خود دور کنیم؟

متاسفانه در سال های اخیر آمار خیانت همسران به شدت در حال افزایش است. بهمین دلیل نیاز به مشاوره خیانت بیشتر حس می شود. البته به نوعی خانم ها و آقایون در این کارها جسورتر شده اند. قدیمی ترها  حتما به خاطر دارند اگر مرد یا زنی به همسرش خیانت می کرد علاوه بر پیگیری های قانونی، تا یک عمر نمی توانست سرش را جلوی دوست و آشنا بالا بگیرد. اما هر چه می گذریم انگار ناهنجاری ها تبدیل به هنجار می شوند. هر کس کار بدی کند به قول خودش باکلاس تر است بدون اینکه ابایی از اینکار داشته باشد. پای صحبت روانشناسان که می نشینیم متوجه این فاجعه می شویم.

مشاوره خیانت همسر، مشاوره خیانت زناشویی

در مشاوره خیانت همسر امروزه با افرادی رو به رو هستند که فکر می کنند اگر به همسرشان خیانت نکنند به خودشان خیانت کرده اند. انگار از قافله عقب افتاده اند یا زندگی نکرده اند. گاهی هم دلایل خودشان را دارند و فکر می کنند که کارشان منطقی است. البته درمان همچین فردی به زمان و انرژی زیادی نیاز دارد. اما این موضوع از کجا نشات گرفته است؟ چرا خیانت بنیان خانواده را نابود می کند و چگونه می توان جلوی اینکار را گرفت؟ آیا مشاوره خیانت می تواند جلوی این معضل را بگیرد؟

تعریف خیانت از دیدگاه مشاوره خیانت همسر چیست؟

ازدیدگاه روانشناسی، خیانت به معنی برقراری رابطه جنسی با فردی به غیر از همسر ، بد رفتاری عاطفی و بی وفایی به همسر و دروغ گفتن به اوست و معمولا در افرادی دیده می شود که میل جنسی بیشتری دارند و معمولا لذت کمتری از شریک زندگی خود می برند. خیانت، آرزوهایی که برای آینده زندگی مشترک دارید را نقش بر آب می کند و خانواده را از هم می پاشد.

اگر از زبان مشاوره خیانت مرد بپرسید متوجه می شوید که تعداد مردانی که دست به خیانت می زنند به طور متوسط دوبرابر بیشتر از زنان است. چون معمولا مردان نسبت به خانم ها دلبستگی کمتری دارند. علاوه بر این مردان تنوع طلب ترند. اما مشاوره خیانت زن چه می گوید؟ زنان به دلیل حساس بودن و زودرنج بودنشان، بیشترین آسیب را از خیانت همسرشان می بینند و آنقدر رنج می برند که دچار افسردگی، ناامیدی و خشم و عدم اعتماد به نفس می شوند. به دلیل نقش مهم زن در تحکیم بنیان خانواده، این اختلال باعث بروز مشکلات و ناهنجاری های اجتماعی نیز خواهد شد.

آیا خیانت تنها برقراری رابطه جنسی است؟

خیانت انواع مختلفی دارد که شامل:

 • خیانت عاطفی
 • خیانت جنسی

خیانت های جنسی، عاطفی و بی وفایی است. عده ای می گویند  چه فرقی می کند که خیانت از چه جنسی باشد؟زمانی که مرد یا زنی از همسرش دور شود به طور غریزی نیازهای خود را در جای دیگر جستجو می کند و این آغاز روابط جنسی با جنس مخالف است. هر خیانتی مقدمه ای دارد. بعضی از خیانت ها باعث از هم پاشیدن خانواده می شود. بعضی در زمان درست شناسایی و پیشگیری می شود و بعضی دیگر متاسفانه تا آخر عمر در خانواده هست و طرف قربانی مجبور است به خاطر فرزندان این شرایط را تجربه کند. خیانت هر چه باشد خیانت است. قبل از اینکه حتی به این موضوع فکر کنید به خانواده تان و به همسرتان و به زندگی که یک عمر به سختی ساخته اید فکر کنید. کم و کاستی ها را ببخشید و کمی از خود گذشتگی داشته باشید.

اما چه دلایلی منجربه خیانت می شود؟

از دیدگاه مشاوره خیانت و از دید روانشناسان، خیانت دلایل گوناگون و پیچیده ای دارد.

 • نارضایتی از زندگی جنسی و عاطفی

خیلی پیش می آید که مرد و زنی از زندگی جنسی و همسرش راضی نیست. ممکن است به زور ازدواج کرده باشد یا اصلا از همسرش راضی نباشد. این فرد حس می کند که وقت خود را با همسرش هدر می دهد. آنوقت بدون آگاهی از کار خود، محبت را در کس دیگری جستجو می کند. یا اصلا ممکن است فکر کند ارزش و لیاقت او خیلی بیشتر از این حرف هاست و باید شخص مناسب تری برای خود پیدا کند چون همسرش لیاقتش را ندارد.

اما بدانید تمام این موارد درمان دارد. اگر همسرتان به شما محبت نمی کند. اگر نیازهای جنسی شما را برآورده نمی کند. یا اگر به هر دلیلی از او راضی نیستید قبل از اینکه دست به خیانت بزنید یا اگر فکر می کنید که وقت آن رسیده که خیانت کنید یا اینکه خیانت کردن را راه خلاصی می بینید، قبل از هر کاری به مشاوره خیانت همسر مراجعه کنید. خیانت و روابط جنسی آزاد جز ضرر و انحراف سودی برای شما نخواهد داشت.

 • تنوع طلبی

عامل مهم دیگر، تنوع طلبی است. بعضی اوقات همه چیز خوب است. همسر ایده آل، زندگی خوب و فرزندانی سالم. اما خانم یا آقا خوشی زیر دلشان می زند. با خودشان هم می گوید همسرم که متوجه نمی شود . مدتی با این خانم یا آقا باشم و کمی هم خودم را از تعهد دور کنم. مگر آدم چقدر زنده است که خوش نباشد. تعهد و وفاداری لزوم تشکیل یک زندگی سالم است. مشاوره خیانت زناشویی اعتقاد دارد که قبل از اینکه بخواهید ازدواج کنید باید تمام کارهایی که قبل از ازدواج میکردید و مناسب زندگی مشترک نبوده است را کنار بگذارید.

یکی از آن ها تنوع طلبی است. انسان تنوع طلب به هیچ چیز راضی نیست و این موضوع باعث می شود که اولین ضربه روحی را خودش بخورد. سعی کنید خودرا آرام کنید و قانع باشید. تعهد و وفاداری دو صفتی است که با تمرین و کمی از خودگذشتگی به راحتی می توانید به آن برسید.

 • خیانت بهترین راه برای فرار از خانه

معمولا این موضوع در مردانی که همسران زیاده خواه و غرغرو دارند،  بیشتر دیده می شود. مشاوره خیانت مرد می گوید که نیمی از مردان اذعان می کنند که همسرانشان مدام سرشان غر می زده اند و به دنبال بهانه بوده اند. این ها هم به خاطر دعوای پیاپی و اختلاف با همسر، سعی می کنند که از هر راهی شده فرار کنند.. به همین دلیل بهتر است قبل از اینکه این شرایط برای شما هم پیش بیاید جلوی آن را بگیرید.

 • می خواهم ثابت کنم که جذاب هستم

بعضی از افراد هم هستند که توجه زیادی به ظاهرخود دارند. خیانت می کنند تا به همه ثابت کنند که هنوز هم برای جنس مخالف جذابیت دارند. بدون اینکه بدانند این کارشان چه ضربه ای به همسرشان می زند.

 • خیانت جواب خیانت

جالب است بدانید اکثر خانم هایی که به مشاوره خیانت شوهر مراجعه می کنند علت خیانتشان را خیانت شوهرشان عنوان می کنند. یعنی چون شوهرشان به آن ها خیانت کرده آن ها هم باید خیانت کنند. به دلیل اینکه آمار خیانت در آقایان بیشتر از خانم هاست، این دلایل قابل بررسی است. اما این حس انتقام گیری از کجا ریشه دارد؟

 • برآرورده نشدن نیازهای اقتصادی

بعضی از آقایون نمی توانند خواسته های مالی همسرشان را برآورده کنند. به همین دلیل خانم برای تامین نیاز مالی اش وارد رابطه ای می شود تا نیازهای مالی شان برطرف شود.

 • هیجان و کنجکاوری

عده ای هم هستند که هیچ مشکلی ندارند.. چون زندگی برایشان تکراری می شود و به اصطلاح به دنبال تخلیه هیجاناتشان هستند و زندگی را با افراد مختلف تجربه کنند.

راهکارهای روانشناسی بعد از خیانت چیست؟ بعد از خیانت همسرم چه کار کنم؟

 1. به سرعت عصبانی نشوید و واکنش نشان ندهید

سعی کنید نسبت به خیانت همسر واکنش انفجاری نداشته باشید و ناگهان از کوره در نروید. خوب درست است شاید با خودتان بگویید که مگر می شود با این موضوع با منطق برخورد کرد؟ باید این موضوع ریشه ای حل شود.

 1. قبول کنید و بپذیرید که همسرتان خیانت کرده

بعضی از خانم ها و آقایون نمی خواهند باور کنند که همسرشان به آن ها خیانت می کند. شما باید سعی کنید هر چه زودتر برای این مشکل راه حلی پیدا کنید نه اینکه همه چیز را از بیخ و بن انکار کنید.

 1. خیانت همسرتان را به همه نگویید

آبروی همسرتان را نبرید و کار را از این که هست بدتر نکنید. البته درست است شما دوست دارید که پیش دیگران درد و دل کنید تا سبک شوید. اما بعضی ها جز گوش دادن کاری از دستشان بر نمی آید که هیچ، آبروی همسرتان را در فامیل و جلوی دوستانش می برند. پس به کسی مثل مشاور و روانشناس مراجعه کنید. خانم ها مخصوصا دوست دارند فریاد بزنند. گریه کنند و خودشان را تخلیه کنند. مشاوره خیانت شوهر برای آن ها بهترین گزینه است. برای آقایونی هم که نمی دانند چه رفتاری با همسر خود داشته باشند ، مشاوره خیانت زن به آن ها کمک زیادی خواهد کرد.

 1. با همسرتان صحبت کنید

بعد از اینکه مطمئن شدید که همسرتان خیانت کرده، با او صحبت کنید. به او بگویید که همه چیز را می دانید و به دنبال علتش هستید. اگر همسرتان منطقی باشد حتما علتش را به شما خواهد گفت. بعضی افراد هستند که فکر می کنند با خیانت همسرشان دنیا به آخر رسیده و نا امید می شوند. اما بیشتر مشکلات ناشی از خیانت قابل حل است. سخت نگیرید و با توکل بر خدا و کمی گذشت مشکلتان را حل کنید.

 1. خشم خود را روی کاغذ بیاورید

سعی کنید خشم و عصبانیت و هر چیزی که به خاطر خیانت همسرتان شما را آزار می دهد بنویسید. می توانید آن را با هر لحنی بنویسید. هر جور که راحت هستید. فقط خودتان را رها کنید. اجازه دهید احساسات منفی تان کاملا تخلیه شود. در این صورت می توانید منطقی تر تصمیم بگیرید و راحت تر فکر کنید.

 1. نقص های خودتان را بپذیرید

بعضی اوقات هم بد نیست کمی خود را درآیینه ببینیم و نقص های خودمان را بپذیریم. بپذیریم که فلان اخلاق بدتان را باید ترک کنیم. اگر احساس می کنیم همسرتان به خاطر کار شما خیانت کرده سعی کنید او را ببخشید. خودتان را تغییر دهید و زندگی تان را به راحتی زیر پا له نکنید.

 1. سکوت نکنید

در برابر خیانت سکوت نکنید. سکوت شما کار را سخت تر و همسرتان را جسورتر و بی پروا تر می کند. به او بگویید متوجه خیانت او شده اید. مطمئن باشید اگر علت این کار را ریشه یابی کنید و با همسرتان صحبت کنید، راه برگشتی وجود خواهد داشت. عده ای از ترس اینکه زندگی شان را از دست بدهند سعی می کنند سکوت کنند و به خاطر اینکه همسرشان جسورتر نشود وانمود کنند که چیزی نمی دانند. در حالی که این کار از ریشه اشتباه است. اگر حس می کنید همسرتان به شما خیانت می کند سعی کنید وقت بیشتری با او بگذرانید و آرام آرام موضوع را برای او باز کنید. اگر مشکلی بین شما پیش آمده با صحبت کردن و حل آن، دوباره روی خوش زندگی را خواهید دید.

 1. بیشتر به همسرتان نزدیک شوید

اگر احساس می کنید که به همسرتان بی محلی کرده اید یا با او راحت نبوده اید وقتش رسیده که بیشتر به او نزدیک شوید. خصوصا از لحاظ جنسی که بهترین راه حل برای مشکلات عاطفی میان زن و شوهر است. بیشتر به خودتان برسید. بیشتر به همسرتان محبت کنید و نیازهای او را برآورده کنید. در این صورت همسرتان نیز احساس می کند که هنوز برای شما مهم است و شما او را دوست دارید. او هم به شما وفادار خواهد ماند و دیگر به شما خیانت نمی کند.

 1. مراجعه به روانشناس

بعضی اوقات تحمل این شرایط آنقدر سخت می شود که تا مدتی کاملا گیج و سردرگم می شوید. ضربه آسانی هم نیست.  خیانت دیده اید . درک این موضوع تنها از یک مشاور بر می آید. مشاوره خیانت شوهر برای خانم ها و مشاوره خیانت زن هر دو بهترین گزینه برای  مشاوره دادن به مردان و زنان است. سعی کنید در اولین فرصت به آن ها مراجعه کنید و همینطور بی تفاوت و ساکت ننشینید.

 1. طلاق گزینه آخر است

به عنوان مشاور، هیچ گاه توصیه نمی کنیم طلاق بگیرید. ولی  اگر فکر می کنید تمام راه ها را رفته اید و همسرتان به هیچ وجه تمایلی به زندگی با شما ندارد و مشکل از شما نبوده، با تصمیم خودتان مدتی جدا زندگی کنید. در این مدت اگر از کارش پشیمان نشد و خودش دادخواست طلاق داد به صلاح دید خودتان از او جدا شوید.

امتیاز دهید.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.