مرکز مشاوره قیطریه، کلینیک روانشناسی قیطریه

مرکز مشاوره قیطریه، کلینیک روانشناسی قیطریه (ذهن آرا) تخصصی ترین و بزرگترین مرکز روانشناسی و کلینیک روانشناسی در تهران هست که خدمات ارزیابی و درمان اختلالات روانشناسی کودک، نوجوان و بزرگسال و همچنین مشاوره خانواده، مشاوره ازدواج، مشاوره تحصیلی و شغلی، و فردی را در بالاترین کیفیت ممکن زیر نظر دکتر روانشناس باتجربه و متخصص در همان حیطه ارائه می دهد. منتظر حضور گرم شما در کلینیک روانشناسی ذهن آرا هستیم.

مرکز روانشناسی ذهن ارا شعبه قیطریه در خیابان شریعتی، روبروی مترو صدر، ابتدای کوچه سیمیاری، پلاک 72، واقع شده است که به راحتی از شرق و غرب و شمال تهران قابل دسترسی است و باتوجه به وجود ایستگاه مترو از طریق مترو نیز دسترسی آسانی دارد.

مرکز مشاوره قیطریه، کلینیک روانشناسی قیطریه

مشاوره و مرکز مشاوره شمال تهران قیطریه

مشاوره ای که در مرکز مشاوره ذهن آرا انجام می گیرد، یک فرآيند كمكی و تعاملی ياورانه است که از طریق رابطه ای بین دو نفر كه مشاور و مراجع می باشند انجام می گیرد. در این رابطه، روانشناس با داشتن مهارت ها و آگاهی های علمی و حرفه ای تلاش می كند مراجع را با روش هایی منطبق بر نیازمندی هایش یاری کند. تا هر چه بیشتر درباره خود بیاموزد و بینشی را که به این طریق درباره خود کسب می کند در رابطه با هدف های معین، واقع بینانه، ادراک شده به طور مؤثری مورد استفاده قرار دهد و در نتیجه فردی سعادتمند و عضوی سازنده برای جامعه باشد.

در تعریف مشاور فرقی نمی کند مشاوری که در مرکز مشاوره شمال تهران باشد یا جنوب تهران، می توان گفت که، وی فردی متخصص و آگاه به اصول مشاوره ای است که با همکاری مراجع در جهت تسهیل تصمیم به فرد کمک می کند. باید توجه داشت مشاور تسهیل کننده است؛ تصمیم گیرنده نیست. مشاور فرد متخصصی است که با علاقه به دل مشغولی‌های شما گوش داده و به شما کمک می‌کند تا درک بهتری از آنها داشته باشید و بتوانید با راحتی و کارآمدی بیشتری با مشکلاتتان مواجه شوید.

کلینیک روانشناسی قیطریه – ارزیابی و تشخیص

هدف ارزیابی، شناختن افراد است و یک شکل از شناخت، طبقه بندی یا تشخیص است. یکی از خدمات عمده مرکز روانشناسی ذهن آرا، تخصصی ترین مرکز مشاوره و روانشناسی در شمال تهران، قیطریه، ارزیابی و تشخیص است. قبل از اینكه فرد وارد جلسات مشاوره و روان درمانی شود، ابتدا مورد ارزیابی قرار گرفته و براساس مشكل شناسایی شده، برنامه مناسب درمان در اختیار فرد قرار می گیرد و مشخص می شود كه براساس نیاز فرد، وی به چه نوع درمانی (روان درمانی،‌ نوروفیدبك، آموزش و …) نیاز دارد. ارزیابی و تشخیص زود هنگام بخصوص در کودکی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و جلوگیری از پیشرفت اختلال یکی از رسالت های روانشناس است. این امر تنها با تشخیص به موقع امکان پذیر است.

ارزیابی و تشخیص مزایای زیادی دارد كه مهمترین آن صرفه جویی در وقت و هزینه مراجع است. زیرا وی قبل از اینكه وارد جلسه درمان شود مشخص است كه هدف از درمان وی چیست و چه درمانی مناسب وی می باشد. ارزیابی و تشخیص بالینی اختلال های روانی پایه و اساس علم و کاربرد در روانشناسی بالینی را تشکیل می‌دهد. فرایند اریابی و تشخیص خود از سه بخش تقسیم شده است.

 • مصاحبه بالینی
 • آزمون های روانشناختی
 • مشاهدات رفتاری

برای مطالعه دقیق تر فرایند ارزیابی و تشخیص به صفحه کلینیک ارزیابی و تشخیص مراجعه نمایید.

روانسنجی در کلینیک روانشناسی قیطریه؛ اجرا و تفسیر تست های روانشناسی

آزمون های روانشناختی ذهن آرا، تخصصی ترین مرکز خدمات روانشناسی در قیطریه و شمال تهران، از معتبر ترین و شناخته شده ترین آزمون ها می باشند. آزمون های روانشناختی کاربردهای متفاوتی دارند. از یک سو برای ارزیابی و اندازه گیری دقیق توانمندی های فردی نظیر هوش، استعداد، حافظه و …مورد استفاده قرار می گیرند و از سویی دیگر در تشخیص و ارزیابی مشکلات و مسائل رفتاری، شناختی، و هیجانی نظیر اختلال بیش فعالی/کم توجهی، اضطراب، افسردگی، اختلال های شخصیت و … کاربرد دارند. این آزمون ها همواره معیاری علمی و مناسب برای انتخاب و تعیین دقیق نوع درمان مورد نیاز فرد هستند.

همچنین تست های روانشناختی بازگو کننده ویژگی ها و تفاوت های فردی هستند که با ارائه یک معیار کمی و اندازه گیری شده کاربرد بسیار زیادی در امر مشاوره فردی، مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره تحصیلی و شغلی دارد.

استعدادیابی کودکان و بزرگسالان؛ مرکز استعدادیابی کودکان در تهران و شمال

استعدادیابی، یعنی کشف و به فعالیت رساندن توانایی بالقوه مخصوص فرد و هدایت آنها در مسیر صحیح آن. مزایای استعداد یابی کودکان به شرح زیر است:

 • سرعت در پیشرفت
 • پرداختن و رسیدن به هدف با احتمال بیشتر
 • صرفه جویی در مصرف منابع مالی، انسانی
 • جلوگیری از سر خوردگی
 • حفظ انگیزه کودک و والدین
 • ارتقا در سطح رکوردهای فردی
 • افزایش اعتماد به نفس

مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی ذهن آرا با در اختیار داشتن نیروی خبره روانسنجی و متخصص استعدادیابی کودکان، راه و استعداد کودک شما را به شما عزیزان نشان می دهد. حرکت در مسیر استعداد، هم از نظر مالی و هم از نظر میزان انرژی که ما برای فعالیت های مختلف صرف می کنیم، بسیار مهم است. پس با متخصصین مرکز استعدادیابی کودکان ذهن آرا، همراه باشید.

مرکز مشاوره کودک در قیطریه و شمال تهران

مشکلات و اختلالات کودکان بسیار متنوع است، و همچنین رویکردهای درمانی نیز در مواجهه با این مشکلات بیار زیاد است. در زیر سعی کرده ایم یک دسته بندی جامع از خدمات گروه روانشناسی ذهن آرا، تخصصی ترین مرکز روانشناسی کودک در شمال تهران و قیطریه ارائه دهیم.

 • اختلالات عصبی و تحولی: اختلالاتی نظیر اوتیسم، بیش فعالی و نقص توجه، اختلالات یادگیری، مشکلات گفتاری مرتبط با گفتاردرمانی، عقب ماندگی و انواع سندرم ها
 • اختلالات خلقی و اضطرابی: اختلالاتی مانند افسردگی کودکی، اضطراب، اضطراب جدایی، اختلال دوقطبی، مشکلات هیجانی و …
 • آموزش والدین و آموزش شیوه های فرزندپروری
 • آموزش مهارت های زندگی به کودکان
 • ارتقاء شناختی کودکان و افزایش عملکرد کودکان نرمال مانند افزایش توجه و تمرکز، افزایش حافظه، افزایش خلاقیت و …

مشاوره و روانشناسی نوجوانان – تهران و شمال تهران

مرکز مشاوره قیطریه، کلینیک روانشناسی قیطریه

نوجوانی یکی از دوره های حساس که نقش بسیاری در سرنوشت افراد ایفا می کند، سنین پس از کودکی یعنی شروع نوجوانی است. دوره نوجوانی که به سال‌های بین ۱۲ تا ۱۸ سالگی اطلاق می‌شود، به عنوان بحرانی‌ترین دوره زندگی هر فردی از آن یاد می‌شود. این دوره که در حقیقت دوره گذار است، نوجوان ما نه کودک است نه بزرگسال بلکه در حال وداع با کودکی و کسب آمادگی برای بزرگسالی است. همین ویژگی این دوره، نوجوان را با تغییرات سریع و پیچیده‌ای مواجه می‌کند. با توجه به تغییراتی که فرد در این سن با آن مواجه می شود، یکی از ضروریات این سن مشورت گرفتن از یک مشاور و روانشناس متخصص است.

رواندرمانی، زوج درمانی و گروه درمانی؛ مرکز مشاوره زوج درمانی تهران

روان درمانی به شیوه هایی گفته می شود که در آن مشکلات روانی و عاطفی از طریق بیان مشکلات به یک درمانگر و گفتگو با او درمان می گردد. روان درمانگر به شناخت شما ازخود و بهتر شدن توانایی مقابله تان کمک می کند. در کلینیک روانشناسی و کلینیک رواندرمانی اکسیر نیز به صورت چند بعدی و جامع خدمات روانشناسی و انواع روان درمانی ها ارائه می شود. رواندرمانی می تواند اشکال مختلفی داشته باشد.

 • رواندرمانی فردی
 • زوج درمانی
 • گروه درمانی

همچنین با توجه به اینکه دیدگاه روانشناس چگونه است و بنیادهای فکری او چیست، نوع رواندرمانی و رویکرد درمانی نیز می تواند متفاوت باشد. رویکردهایی مانند درمان شناختی رفتاری، شناختی، روانکاوی، اکت، واقعیت درمانی به کمک یک روانپزشک مجرب

رواندرمانی در مرکز روانشناسی قیطریه به درمان اختلالات بالینی نظیر افسردگی، انواع اضطراب، اختلال دوقطبی، اختلالات شخصیت، درمان اختلالات جنسی و …می پردازد.

مشاوره و راهنمایی، مرکز روانشناسی در قیطریه

همانطور که پیش تر گفته شد، مراجعه به مشاور و مشورت با وی امری عادی تلقی می شود. همه مردم و به خصوص کسانی که دارای دغدغه ی روزانه هستند لازم است هر چند وقت یک بار با مراجعه به یک مشاور از دل مشغولی خود کاسته و درباره مسائل روزانه خود سخن بگویند. مشاوران می توانند پس از شنیدن صحبت فرد او را در امور روزانه راهنمایی کند.

فرد در مسیر زندگی مانند دوران بلوغ، انتخاب همسر، تربیت فرزند، تعامل اجتماعی با افراد مختلف و همه این مراحلی که در زندگی شخص اهمیت دارد نمی تواند همه راه و مسیرها را بدون اینکه مطالعه یا اطلاعاتی داشته باشد به درستی بداند و انتخاب کند، مثلا برای انتخاب همسر و تربیت فرزند حتما باید مشاوره قبلی داشته باشد.

اینکه مشاوره در رابطه با چه نوع مشکلی باشد می تواند نام های مختلفی به خود بگیرد. مرکز مشاوره و روانشناسی شمال تهران (گروه روانشناسی ذهن آرا) تخصصی ترین مرکز مشاوره و روانشناسی در قیطریه محدوده دولت و پاسداران، خدمات زیر را در زمینه مشاوره ارائه می دهد.

 • مشاوره فردی
 • مشاوره پیش از ازدواج
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره طلاق و خیانت
 • مشاوره فرزندپروری
 • مشاوره تحصیلی
 • مشاوره شغلی

ارتقاء شناختی، مرکز روانشناسی شمال تهران

امروزه بطور وسیع از روش های بازتوانی شناختی برای ارتقاء سلامت، استعدادیابی و افزایش عملکرد دانش آموزان، ورزشکاران، مدیران و … در حیطه های مختلف توجه، حافظه، خلاقیت، حل مسئله و … و در سنین مختلف استفاده می شود. روش های بازتوانی شناختی کمک می کنند تا با کمک ابزار های دقیق کامپیوتری با نقاط ضعف و قوت مغز خود بطور جامع آشنا شویم و با استفاده از ابزار های نوین به تقویت کارکرد مغز بپردازیم. در واقع مغز در این روش ها کاملاً نقش فعال را دارد و به سمت خود تنظیمی هدایت می شود. طی سال های اخیر در کشور عزیزمان شاهد آن هستیم که با تلاش متخصصین و نگاه ویژه مسئولین پیشرفت های چشم گیری دراین حوزه بدست آمده است.

ارتقاء شناختی در کلینیک روانشناسی ذهن آرا توسط ابزارها و دستگاه های زیر انجام می گیرد.

 • نوروفیدبک
 • تی دی سی اس یا تحریک الکتریکی مغز
 • captain’s log
 • بسته های توانبخشی شناختی توجه، حافظه، خلاقیت و …
 • بازی درمانی شناختی
 • کاردرمانی ذهنی

مرکز مشاوره و روانشناسی در قیطریه

مراجعان عزیزی که به دنبال مرکز مشاوره و روانشناسی در شمال تهران و یا هرکجای تهران هستند، توجه داشته باشند که تخصص و تعهد مشاور و مرکز مشاوره را فدای مسافت و نزدیکی مسیر نکنند. این روزها هر فردی با هر تخصصی مدعی آشنایی با علم روانشناسی را دارد که با نگاهی بازرگانی و تجاری به دنبال کسب سود هستند و نه کمک به مراجع و درماجو؛ لذا قبل از انتخاب متخصص خود با کارشناسان گروه تخصصی روانشناسی ذهن آرا مشورت نمایید.

امتیاز دهید.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.