درمان افسردگی، مرکز درمان افسردگی شدید

درمان افسردگی که از آن به عنوان سرماخوردگی روانی یاد می شود در برخی موارد آسان و در برخی موارد سخت است. وقتی افسرده هستید، احساس می کنید از زیر سایه تاریک خارج نمی شوید. با این حال، حتی شدیدترین افسردگی ها هم قابل درمان است. بنابراین، اگر افسردگی به زندگی شما ضربه زده است، در جستجوی کمکدرمان افسردگی باشید. از رواندرمانی افسردگی گرفته تا دارو و تغییرات در شیوه زندگی سالم، گزینه های درمانی مختلفی افسردگی هستند.

البته، همانطور که هیچ دو نفر افسردگیمشابهی ندارند، هیچ درمانی هم “یک اندازه متناسب برای همه” برای درمان افسردگی وجود ندارد. آنچه برای یک شخص مفید است ممکن است برای شخص دیگری کار نکند.

نکات مربوط به درمان افسردگی

تا حد امکان در مورد افسردگی خود بیاموزید. مهم است که تعیین کنید آیا علائم افسردگی شما ناشی از یک وضعیت پزشکی است یا افسردگی است. در صورتی که ناشی از یک شرایط پزشکی مانند اعتیاد باشد، ابتدا باید آن شرایط درمان شود. شدت افسردگی شما نیز مهم است. هرچه افسردگی شما شدیدتر باشد، درمان افسردگی که احتمالاً نیاز دارید شدیدتر است.

برای یافتن درمان مناسب زمان لازم است. ممکن است برای پیدا کردن بهترین درمان افسردگی، نیاز به آزمایش و خطا باشد. به عنوان مثال، اگر تصمیم به درمان افسردگی گرفتید، ممکن است چند بار تلاش کنید تا یک رواندرمانگر خوب پیدا کنید. یا ممکن است یک یا چند داروی ضد افسردگی را امتحان کنید، شاید متوجه شوید پیاده روی روزانه نیم ساعت حال شما را بهتر می کند.

به داروها اعتماد نکنید. اگرچه دارو می تواند علائم افسردگی را تسکین دهد، اما معمولاً برای استفاده طولانی مدت مناسب نیست. سایر درمان های افسردگی، از جمله ورزش و رواندرمانی، می توانند به همان اندازه داروها، حتی حتی بیشتر از آنها مؤثر باشند، و با عوارض جانبی ناخواسته همراه نیستند. اگر تصمیم دارید که دارو را امتحان کنید، به یاد داشته باشید که اگر ایجاد تغییر در شیوه زندگی سالم داشته باشید، دارو نیز به بهترین وجه کار می کند.

حمایت اجتماعی بدست آورید. هرچه روابط اجتماعی خود را بیشتر پرورش دهید، از افسردگی نیز بیشتر محافظت خواهید شد. اگر احساساتی دارید، دریغ نکنید که با اعضای خانواده یا دوستان قابل اعتماد صحبت کنید یا به عنوان مثال در یک گروه افسردگی به دنبال ارتباطات جدید باشید. درخواست کمک نشانه ضعف نیست و به معنای این نیست که شما به به دیگران وابسته اید. اغلب، عمل ساده صحبت کردن رو در رو با فردی می تواند کمک بزرگی باشد.

درمان افسردگی به زمان و تعهد نیاز دارد. همه درمان های افسردگی به زمان نیاز دارند، حتی گاهی اوقات ممکن است احساس کندی یا ناامیدی کنید. این طبیعی است. بهبودی معمولاً فراز و نشیب دارد.

درمان افسردگی، تغییر در سبک زندگی است

تغییر سبک زندگی ابزاری ساده اما قدرتمند در درمان افسردگی است. بعضی اوقات ممکن است همه نیاز به تغییر سبک زندگی را احساس کنند. حتی اگر به درمان دیگری هم نیاز دارید، تغییر در شیوه زندگی مناسب می تواند به بلندتر شدن افسردگی کمک کند و از بازگشت آن جلوگیری کند.

تغییر سبک زندگی برای درمان افسردگی 

ورزش. ورزش منظم می تواند به اندازه زیادی در درمان افسردگی مؤثر باشد. ورزش نه تنها باعث افزایش سروتونین، اندورفین ها و سایر مواد شیمیایی خوب مغز می شود بلکه باعث رشد سلول ها و اتصالات جدید مغز می شود، دقیقاً مانند داروهای ضد افسردگی. شما نیازی به انجام ماراتن ندارید. حتی یک پیاده روی روزانه نیم ساعته می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند. برای حداکثر نتیجه، در بیشتر روزها 30 تا 60 دقیقه فعالیت هوازی انجام دهید.

حمایت اجتماعی. شبکه های اجتماعی، انزوا را کاهش می دهند که یک عامل خطر برای افسردگی است. با دوستان و خانواده به طور مرتب در تماس باشید، یا به کلاس یا گروه ها بپیوندید. فعالیت های داوطلبانه راهی شگفت انگیز برای بدست آوردن حمایت اجتماعی و کمک به دیگران و در عین حال کمک به خودتان است.

تغذیه. خوب خوردن هم برای سلامت جسمی و هم روحی شما مهم است. خوردن وعده های غذایی مناسب و متعادل در طول روز به شما کمک می کند انرژی خود را حفظ کرده و نوسانات خلق را به حداقل برسانید. 

خواب. خواب تأثیر بسیار خوبی بر خلق و خوی دارد. هنگامی که خواب کافی ندارید، علائم افسردگی شما بدتر خواهد شد. کمبود خواب باعث تحریک پذیری، حالت خستگی و اندوه می شود. اطمینان حاصل کنید که هر شب به اندازه کافی می خوابید. تعداد کمی از افراد با کمتر از هفت ساعت شب عملکرد خوبی دارند. هر شب خوابی بین هفت تا نه ساعت داشته باشید.

کاهش استرس. برای کمک به مدیریت و کاهش استرس، تغییراتی در زندگی خود ایجاد کنید. استرس بیش از حد افسردگی را تشدید می کند و شما را در معرض خطر افسردگی در آینده قرار می دهد. نگاهی به جنبه های زندگی خود داشته باشید که شما را از استرس خارج می کند.

روان درمانی برای درمان افسردگی

اگر افسردگی شما علت پزشکی نداشته باشد، رواندرمانی می تواند یک درمان بسیار مؤثر باشد. آنچه در درمان می آموزید به شما مهارت و بینش می دهد تا احساس بهتری داشته باشید و از بازگشت دوباره افسردگی جلوگیری کنید.

انواع مختلفی از رواندرمانی برای درمان افسردگی وجود دارد. سه روش متداول که در درمان افسردگی مورد استفاده قرار می گیرد شامل درمان شناختی رفتاری، درمان بین فردی و روان درمانی است. معمولا، رویکرد ترکیبی استفاده می شود.

درمان و “علت اصلی” در درمان افسردگی

یکی از ویژگی های بارز افسردگی احساس غرق شدن و داشتن مشکل در تمرکز است. درمان به شما کمک می کند تا عقب بروید و ببینید چه عواملی در افسردگی شما نقش داشته و چگونه می توانید تغییراتی ایجاد کنید. در اینجا برخی از مضامین “علت های اصلی” وجود دارد که رواندرمانی می تواند به آنها کمک کند:

روابط. درک الگوهای روابط شما، ایجاد روابط بهتر و بهبود روابط فعلی به کاهش انزوا و ایجاد حمایت اجتماعی کمک می کند، که در جلوگیری از افسردگی مهم است.

تعیین مرزهای سالم. اگر دچار استرس و فشار زیاد شده اید و احساس می کنید که نمی توانید نه بگویید، بیشتر در معرض خطر افسردگی هستید. تعیین مرزهای سالم در روابط و محل کار می تواند به تسکین استرس کمک کند، و درمان می تواند به شما در شناسایی و اعتبار مرزهای مناسب کمک کند.

رسیدگی به مشکلات زندگی با صحبت با یک درمانگر قابل اعتماد می تواند بازخورد خوبی در مورد راه های مثبت تر برای مقابله با مشکلات زندگی ارائه دهد.

درمان فردی یا گروهی افسردگی؟

با شنیدن کلمه “درمان”، ممکن است به طور خودکار به جلسات فردی فکر کنید. با این حال، گروه درمانی نیز می تواند در درمان افسردگی بسیار مفید باشد. جلسات درمانی فردی و گروه درمانی حدوداً یک ساعت طول می کشد. مزایای هر کدام چیست؟ در درمان فردی، شما می توانید با یک شخص رابطه قوی برقرار کنید، و ممکن است احساس راحتی بیشتری نسبت به یک گروه با داشتن اطلاعات حساس با یک فرد داشته باشید. شما همچنین توجه فردی را جلب می کنید.

اما در گروه درمانی، گوش دادن به همسالان با مشکلات مشابه می تواند تجربیات شما را تأیید کند و به ایجاد عزت نفس شما کمک کند. اغلب اعضای گروه در افسردگی نکات آموزنده مختلفی دارند. علاوه بر ارائه الهام و ایده، حضور در گروه درمانی نیز می تواند به افزایش فعالیت های اجتماعی و شبکه شما کمک کند.

پیدا کردن یک دکتر خوب برای درمان افسردگی

یکی از مهمترین مواردی که هنگام انتخاب یک درمانگر باید در نظر بگیرید ارتباط شما با این شخص است. درمانگر مناسب در درمان افسردگی و بهبودی شما یک شریک دلسوز و پشتیبان خواهد بود.

روش های بسیاری برای یافتن یک درمانگر وجود دارد:

توصیه دوستان و همکاران یکی از بهترین راه ها برای یافتن یک درمانگر خوب است. ممکن است دوستان و خانواده شما ایده هایی داشته باشند.
سازمان های مختلف بهداشت روان نیز می توانند به شما در یافتن یک مرکز درمان افسردگی کمک کنند.

همچنین جست و جوی گوگل می تواند راهی درست برای یافتن درمانگر خوب یا مرکز روانشناسی یا رواندرمانی خوب باشد.

درمان دارویی برای افسردگی

داروهای افسردگی ممکن است بیشترین تبلیغ برای افسردگی باشد، اما این بدان معنی نیست که مؤثرترین آنها هم باشد. افسردگی فقط مربوط به عدم تعادل شیمیایی در مغز نیست. دارو ممکن است به تسکین برخی از علائم افسردگی متوسط و شدید کمک کند، اما مشکل اساسی را درمان نمی کند، و معمولاً یک راه حل طولانی مدت نیست. داروهای ضد افسردگی همچنین با عوارض جانبی و نگرانی های ایمنی همراه هستند.

حتی اگر تصمیم به مصرف داروی افسردگی دارید، سایر درمان ها را نادیده نگیرید. تغییر سبک زندگی و رواندرمانی نه تنها به بهبود افسردگی کمک می کند بلکه مهارت هایی را برای جلوگیری از عود مجدد آن آموزش می دهد.

TMS درمانی برای افسردگی

اگر از افسردگی اساسی رنج می برید که در برابر درمان، دارو و کمک به خود مقاومت کرده است، ممکن است TMS درمانی گزینه ای درست باشد. درمان با تحریک مغناطیسی ترانس کرانیال (TMS) یک روش درمانی غیر تهاجمی است که پالس های انرژی مغناطیسی را در مناطق مختلف مغز که درگیر خلق هستند، هدایت می کند. این پالس های مغناطیسی بدون درد از طریق جمجمه عبور می کنند و سلول های مغزی را تحریک می کنند که می توانند ارتباط بین بخش های مختلف مغز را بهبود ببخشند و علائم افسردگی را بهبود بخشند.

اگرچه ممکن است TMS بتواند افسردگی مقاوم به درمان را بهبود بخشد، این بدان معنا نیست که اصلی ترین درمان افسردگی است یا علائم شما برنمی گردد. با این حال، می تواند پیشرفت کافی در انرژی شما ایجاد کند تا شما را قادر به شروع رواندرمانی یا ایجاد تغییر در شیوه زندگی، از جمله بهبود رژیم غذایی پ، ورزش و ایجاد شبکه پشتیبانی خود کند، که می تواند در طولانی مدت بهبودی افسردگی شما را حفظ کند.

همین امروز با مرکز درمان افسردگی تماس بگیرید.

امتیاز دهید.